X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zdzisław Krasnodębski

"Konfrontacje Idei". Napoleon a Zjednoczona Europa

- Napoleon poszerzał władzę Francji, ale jednocześnie nadawał jedno prawo wszystkim podbitym krajom. (...) Było to pierwsze doświadczenie zapowiadające nasze dzisiejsze doświadczenia w Parlamencie Europejskim, gdzie mówi się różnymi językami Europy. Nie zmienia to faktu, że uważam, iż Napoleona nie da się uznać za prefigurację współczesnej Zjednoczonej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 François-Xavier Bellamy, francuski europoseł i filozof.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Europa Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

TYLKO U NAS François-Xavier Bellamy: przyjaźń polsko-francuska jest silna

- Mija 200 lat od śmierci Napoleona. To wielka postać dla historii Francji i całej Europy. Udało mu się zbliżyć Francję z wieloma państwami, w tym z Polską, co widać np. w polskim hymnie - mówił w Polskim Radiu 24 francuski filozof, pisarz i poseł do Parlamentu Europejskiego François-Xavier Bellamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja relacje polsko-francuskie Napoleon Bonaparte Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 polityka HISTORIA Europa

KE chce stworzyć tzw. cyfrowy portfel. Ma zawierać dane m.in. karty kredytowej i prawa jazdy

Po opracowaniu koncepcji tzw. paszportów covidowych, Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję - stworzenia uniwersalnego unijnego systemu potwierdzającego tożsamość. Nazwała go "portfelem cyfrowym". Europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS) zauważa, że ta propozycja "może budzić wątpliwości" i jest przykładem "tendencji centralizacyjnych w UE".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

"Biden zdecydował się oddać uporządkowanie Europy Niemcom". Prof. Andrzej Bryk o polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych

- W amerykańskiej polityce dominuje obecnie przekonanie, że należy wykorzystać te siły w Europie, które dają gwarancję, że będzie ona przewidywalna. A tym czynnikiem rozgrywającym są na kontynencie Niemcy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Bryk, amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 Joe Biden Stany Zjednoczone Europa

Zdzisław Krasnodębski: wchodzimy w zasadniczą fazę walki o kształt Unii Europejskiej

Eurodeputowany PiS Zdzisław Krasnodębski mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że w tej chwili decyduje się, jaki kształt będzie miała Unia Europejska. Polityk wspominał o apelu szefa niemieckiej dyplomacji Heiko Maasa, by zrezygnować z unijnego weta, mówił także o ostatniej rezolucji krytykującej Komisję Europejską za procedury ws. praworządności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zdzisław Krasnodębski PiS Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej

Unijny komisarz pisze do polskiego ministra. Krasnodębski: chodzi o wyższość prawa UE nad krajowym

W liście KE do Polski ws. TK oraz uruchomieniu procedury naruszeniowej wobec Niemiec chodzi o to samo, czyli o kwestię wyższości prawa unijnego nad konstytucjami państw członkowskich i kompetencjami trybunałów konstytucyjnych - uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Zdzisław Krasnodębski Trybunał Konstytucyjny Komisja Europejska

"Jedną z przyczyn napływ imigrantów". Prof. Krasnodębski o wzroście antysemityzmu w Niemczech

- Pierwszą i główną przyczyną wzrostu wskaźników dot. antysemityzmu w Niemczech jest napływ imigrantów z krajów arabskich - powiedział europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Ostrzegł jednocześnie, że w obecnej sytuacji może znów ujawnić się także rdzenny antysemityzm niemiecki.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy antysemityzm ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Holokaust imigranci w Europie

"To szansa na rozwój i transformację polskiej gospodarki". Prof. Krasnodębski o Funduszu Odbudowy

- Obecna sytuacja to nie tylko zmaganie się ze skutkami kryzysu, ale to również ogromna szansa na transformację polskiej gospodarki - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również poseł Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Zdzisław Krasnodębski lewica Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie

Postać Józefa Becka. Prof. Kornat: jego osoba jest skrajnie oceniana

- Bywają takie postacie w dziejach, nie tylko Polski, które jakoś przyciągają do skrajności, a mianowicie albo w rażący sposób są niedoceniane, albo są w podobnie skrajny sposób przecenia się ich wpływa na bieg wypadków. Józef Beck, moim zdaniem, bez wątpienia do takich należy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Marek Kornat, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zdzisław Krasnodębski Józef Beck historia Polski II wojna światowa

"Ta dekada jest przełomem w naszej części Europy". Michał Kłosowski o akcji "Opowiadamy Polskę światu"

Chodzi o pokazanie prawdziwej historii Polski, prawdziwej dumy z bycia Polakiem, tego, z czego my sami, jako Polacy, możemy być dumni i to, czym możemy się chwalić na świecie, zarówno wydarzeniami jak i postaciami - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Wszystko co najważniejsze" odnosząc się do akcji "Opowiadamy Polskę światu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski media

"Opowiadamy Polskę światu". Artykuły z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja w 50 mediach na całym globie

W ponad 50 mediach na świecie ukażą się w ten weekend teksty prezydenta i premiera RP, polskich historyków, intelektualistów, liderów opinii w kolejnej odsłonie globalnego projektu Instytutu Nowych Mediów "Opowiadamy Polskę światu". Okazją jest 230. rocznica Konstytucji 3 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 3 Maja konstytucja 3 maja prezydent IPN Andrzej Duda Zdzisław Krasnodębski Wojciech Roszkowski media Jarosław Szarek

"Płacenie podatków nie jest ograniczeniem wolności". Krasnodębski odpowiada Halickiemu

Grupa EPL wystąpiła w środę z wnioskiem o pilną debatę, podczas najbliższej sesji plenarnej PE, "na temat prób uciszenia wolnych mediów przez polski rząd". - Płacenie podatków nie jest ograniczeniem wolności. Gdyby tak było, to wolność każdego z nas byłaby ograniczona - mówi europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Zdzisław Krasnodębski Andrzej Halicki