X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Szymanowski odbrązowiony. Dr Gwizdalanka: przedstawiał się jako ofiara, wielu mu wierzyło

- Każdy nie tylko zarzut, czy krytykę, ale nawet brak zainteresowania Karol Szymanowski odbierał osobiście, że ktoś go nie chce znać, nie lubi, nie ceni - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Danuta Gwizdalanka, muzykolog i autor książki "Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim". - Szymanowski przedstawiał się, jako ofiara, chociaż zupełnie nią nie był. Mówił to na tyle skutecznie, że wielu ludzi mu wierzyło - zaznaczyła ekspert.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA Karol Szymanowski muzyka klasyczna Zdzisław Krasnodębski

Prof. Krasnodębski o sporze z UE dotyczącym praworządności: trzeba przejść do działań ofensywnych

- Ze strony Polski nie ma analizy czy prób analizy raportów dotyczących stanu praworządności w innych krajach (…) np. z raportu np. dotyczącego Niemiec nie dowiemy się o rzeczywistych  problemach praworządności w tym kraju - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Patryk Jaki fundusze unijne polityka Zdzisław Krasnodębski Tadeusz Płużański

Jakie były początki myślenia politycznego? Prof. Szlachta o serii tomów "Historia polskiej myśli politycznej"

- Zamysł był taki, żeby zarysować przez przywołanie tego pierwszego tomu i udostępnienie go współczesnemu polskiemu czytelnikowi tego, jakie były początki myślenia politycznego, jakie spory polityczne się toczyły w XVI wieku - powiedział w audycji "Konfrontacje idei" na antenie Polskiego Radia 24 prof. Bogdan Szlachta, prawnik i filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Ośrodka Myśli Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA polityka Zdzisław Krasnodębski polityka historyczna

Maciej Ruczaj: Czesi inaczej patrzą na suwerenność i niepodległość niż Polacy

- Czeskość w dużej mierze była zbudowana na zdroworozsądkowym sprzeciwie wobec wielkich ideologii i przeżywała na poziomie sceptycznego podejścia do władców, czy byli to Habsburgowie, czy Niemcy, czy Związek Sowiecki - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Maciej Ruczaj, dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze. - Ten dystans wobec zwierzchności jest jednym z typowych rysów charakterologicznych czeskiego społeczeństwa - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Czechy Instytut Polski Polskie Radio 24

"Wszystkie partie mają dość różne programy". Profesor Zdzisław Krasnodębski o wyborach w Niemczech

– Partie różnią się, jeżeli chodzi na przykład o politykę podatkową, stosunek do przemysłu czy wyważenia celów klimatycznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia profesor Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  wybory w Niemczech Zdzisław Krasnodębski Europa ŚWIAT Trójka Polskie Radio polityka Bundestag Niemcy Beata Michniewicz

Prof. Krasnodębski o sprawie Turowa: można było oczekiwać, że zostanie przez instytucje UE wykorzystana przeciwko nam

- Po decyzji o nałożeniu kar przez TSUE strona polska ciągle czeka na wyrok Trybunału w sprawie kopalni Turów, mając nadzieję, że będzie on korzystny. Jednak trzeba postawić sobie pytanie, czy nie jest to zbyt optymistyczne oczekiwanie - zauważył europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zdzisław Krasnodębski Trybunał Sprawiedliwości UE polityka Polska w Unii Europejskiej

"Ziemie odzyskane" 76 lat po wojnie. Prof. Sakson: nadal odznaczają się znaczną wielokulturowością

W 1945 roku na terenach ziem zachodnich i północnych nastąpiła niemal całkowita wymiana ludności. (...) To spowodowało, że na te tereny napłynęły różne grupy ludności, która z mozołem zaczęła tworzyć nową społeczność - mówił prof. Andrzej Sakson, socjolog i badacz ziem tzw. odzyskanych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski II wojna światowa konferencja poczdamska socjologia społeczeństwo

Prof. Krasnodębski o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Sytuacja jest bardzo poważna. Białoruś to mały, ale groźny reżim. Musimy wzmacniać nasze siły obronne, a kraje UE muszą nauczyć się myślenia o polityce w kategoriach realnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia Krzysztof Świątek Zdzisław Krasnodębski PiS Białoruś wojsko Unia Europejska Europa Krzysztof Świątek

Niemcy poradziły sobie z kryzysem migracyjnym? Prof. Krasnodębski: Merkel postąpiła w sposób makiaweliczny

- Angela Merkel ws. kryzysu migracyjnego postąpiła w sposób makiaweliczny. Z jednej strony Niemcy wyrobili sobie wizerunek, że wszystkich przyjmują, a z drugiej strony uszczelniono granicę, zawarto porozumienie z Turcją i napływ ustał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa Angela Merkel CDU SPD uchodźcy imigranci w Europie kryzys migracyjny Zdzisław Krasnodębski Dorota Kania Polskie Radio 24 ŚWIAT

Prof. Bartosz Korzeniewski: 40 lat komunizmu nadal ciąży nad pewnymi sferami pamięci zbiorowej

- To o czym, nie można było mówić przez 40 lat komunizmu w Polsce, np. pamięć Kresów, ziemiaństwa, arystokracji, przerwało dzięki temu, że te przestrzenie były w pamięci indywidulanej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bartosz Korzeniewski, kulturoznawca (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski polityka historyczna historia Polski PRL

"Konfrontacje Idei". Napoleon a Zjednoczona Europa

- Napoleon poszerzał władzę Francji, ale jednocześnie nadawał jedno prawo wszystkim podbitym krajom. (...) Było to pierwsze doświadczenie zapowiadające nasze dzisiejsze doświadczenia w Parlamencie Europejskim, gdzie mówi się różnymi językami Europy. Nie zmienia to faktu, że uważam, iż Napoleona nie da się uznać za prefigurację współczesnej Zjednoczonej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 François-Xavier Bellamy, francuski europoseł i filozof.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Europa Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

TYLKO U NAS François-Xavier Bellamy: przyjaźń polsko-francuska jest silna

- Mija 200 lat od śmierci Napoleona. To wielka postać dla historii Francji i całej Europy. Udało mu się zbliżyć Francję z wieloma państwami, w tym z Polską, co widać np. w polskim hymnie - mówił w Polskim Radiu 24 francuski filozof, pisarz i poseł do Parlamentu Europejskiego François-Xavier Bellamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja relacje polsko-francuskie Napoleon Bonaparte Zdzisław Krasnodębski Polskie Radio 24 polityka HISTORIA Europa