X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Ziobro

"Niemcy mają najbardziej upolitycznione sądownictwo w Europie". Jaki o propozycji wytoczenia pozwu przed TSUE

Europoseł Patryk Jaki wyraził na Facebooku poparcie dla propozycji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby Polska wytoczyła przed TSUE proces Niemcom ws. niezawisłości sędziów. - To test (...) czy projekt europejski opiera się jeszcze na zasadzie równości i na traktatach, czy tylko na politycznej woli silniejszego - napisał Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Patryk Jaki Unia Europejska Niemcy

"Okazja dla państwa polskiego, aby wykazać zakłamanie niemieckich polityków". Ziobro o zapowiedzi pozwu

– Niemieccy politycy atakują Polskę od kilku lat, twierdząc, że Polska upolitycznia sądy, a głównym stawianym przez nich zarzutem jest Krajowa Rada Sądownictwa. To jest znakomita okazja dla państwa polskiego, aby wykazać zakłamanie niemieckich polityków – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zapowiedzi, które padły podczas poniedziałkowej konferencji.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Trójka Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

Zbigniew Ziobro chce, by Polska pozwała Niemcy przed TSUE. Chodzi o sądownictwo

- Jako minister sprawiedliwości zwrócę się do polskiego rządu o rozważenie podjęcia procedury prawnej pozwania Niemiec przed TSUE za naruszenie traktatów UE przez upolitycznienie sądownictwa - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Jesteśmy w ramach UE. Zasady muszą być wspólne i muszą być rygorystycznie przestrzegane - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro sądownictwo Niemcy Trybunał Sprawiedliwości UE

Ziobro do Tuska: za rządów Platformy TK wydawał liczne wyroki wskazujące na wyższość Konstytucji RP

"TK wydawał liczne wyroki, które wskazywały, że Konstytucja RP jest najwyższym prawem w Polsce" - przypomniał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w liście skierowanym do szefa PO Donalda Tuska. PAP dotarła do pisma, które zostało wysłane w piątek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny konstytucja prawo Unia Europejska prawo ue

"Ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi, ale to się nie uda". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TSUE

"Chcąc zanarchizować polskie sądownictwo, Trybunału Sprawiedliwości UE zakwestionował zasadę obowiązującą od dziesięcioleci" - napisał szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do środowego wyroku Trybunału. Polityczne orzeczenie ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi. Jak zapowiedział Prokurator Generalny "nie uda się to".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Waldemar Żurek

"Jestem już po rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim". Zbigniew Ziobro o reformie wymiaru sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że jest już "po rozmowach" z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Jesteśmy bardzo bliscy ustalenia zmian, które uznajemy za konieczne do przeprowadzenia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prawo Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sąd POLSKA polityka

"Próbuje się przejechać walcem przez kraje UE, które chcą bronić swoich tradycji". Zbigniew Ziobro o żądaniach KE

- Obrona rodziny staje się powodem napaści ze strony organów unijnych na polskie samorządy. Solidaryzujemy się z samorządowcami i trzymamy kciuki, że nie ulegną - oświadczył lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył, szantaż ekonomiczny nie może być narzędziem tworzenia polityki w UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Unia Europejska Europa Solidarna Polska LGBT samorząd Polska w Unii Europejskiej

Ziobro: dokonaliśmy przełomowych zmian w zakresie cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości

W ocenie szefa MS resort wprowadził wiele zmian, z których przełomową jest System Losowego Przydziału Spraw (SLPS). - Do czasu wprowadzenia tego systemu o tym, kto sądzi jaką sprawę, mógł decydować - niejako z palca - prezes sądu, czy przewodniczący danego wydziału. To stwarzało możliwość różnego rodzaju nadużyć i działań, które mogły mieć charakter pozaprawny, poza procesowy, a nawet kryminalny - podkreślił Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości sąd sądownictwo

Minister sprawiedliwości odpowiada na postulaty pracowników sądów i prokuratury. Będą podwyżki

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystąpił o wyłączenie pracowników wymiaru sprawiedliwości z zamrożenia wynagrodzeń na 2022 r. Jak podkreślił resort, wstępny projekt ustawy budżetowej przewiduje wzrost wynagrodzeń pracowników sądownictwa o co najmniej 4,4 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sąd sądownictwo protest Warszawa mazowieckie służby i bezpieczeństwo

"Złamanie zasad etyki dziennikarskiej". Ozdoba o przerwaniu konferencji ministra sprawiedliwości przez TVN24

- Jeżeli dziennikarka prowadząca serwis wygłasza swoją mowę polityczną, zbieżną z narracją opozycji, to świadczy już o poziomie stacji TVN24 - powiedział wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. We wtorek stacja przerwała transmisję konferencji szefa MS Zbigniewa Ziobry, by skomentować argumenty ministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka TVN konferencja prasowa Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Komisja Europejska sądownictwo