X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Ziobro

Z. Ziobro ws. K. Brejzy: PO przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów

– Jeśli to prawda, to jest to w najwyższym stopniu etycznie naganne, a być może też i prawnie. PO przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów – powiedział na antenie TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do ustaleń portalu tvp.info ws. "wydziału nienawiści" Krzysztofa Brejzy w inowrocławskim ratuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości

Z. Ziobro proponuje kodeks etycznego zachowania sędziów w internecie

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Krajowej Rady Sądownictwa z apelem o przygotowanie kodeksu etyki, który będzie regulował zachowanie sędziów w internetowych mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu oczyszczenie środowiska sędziowskiego z zachowań niegodnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro krs sądownictwo

A. M. Żukowska: zachowania w stylu sędziego Piebiaka naganne

– Sędziowie nie są nadludźmi i nie wolno im wszystkiego. Też popełniają błędy, z których powinni być rozliczani – powiedziała Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rzeczniczka prasowa Lewicy. – Środowisko sędziowskie nie jest pozbawione czarnych owiec. Zdarzają się tam sytuacje, które są naganne – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach polityka Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo

D. Milewski: sędziowie nie mogą mieszać się w politykę

- Chciałbym żyć w Polsce, w której sędziowie nie są politykami i nie mają politycznych żądań. To prawdziwe, demokratyczne i europejskie standardy państwa prawa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Milewski z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne polityka premier Niemcy Mateusz Morawiecki

P. Müller: Z. Ziobro nie będzie miał wpływu na postępowanie ws. Ł. Piebiaka

- Minister Zbigniew Ziobro nie będzie brał udziału w postępowaniu dotyczącym działań m.in. b. wiceszefa MS Łukasza Piebiaka ws. hejtu pod adresem niektórych sędziów - zaznaczył rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że działania Ł. Piebiaka miały charakter osobisty i nie ma tu mowy o wiedzy kierownictwa resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Politolog o preferencjach wyborczych Polaków

- Istotne było radykalne zachowanie obozu Zjednoczonej Prawicy. Sprawa jest przedstawiana w taki sposób, że jest to walka wewnątrz środowiska sędziowskiego. A to obaszar, z którym społeczeństwo niespecjalnie się identyfikuje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) odnosząc się do konsekwencji dymisji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. O sprawie mówił też socjolog Tomasz Herudziński (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Katarzyna Lubnauer: w MS doszło do złamania prawa

– Wobec tego, co dzieje się w Ministerstwie Sprawiedliwości, powinny wydarzyć się dwie rzeczy. Już w tej chwili w tym ministerstwie powinien funkcjonować prokurator, który zabezpieczyłby m.in. dokumentację, a do dymisji natychmiast powinien podać się minister Zbigniew Ziobro – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polityka

Sprawa Ł. Piebiaka. Z. Ziobro: nie będę tolerował takich zachowań

- Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo sąd polityka onet

Dymisja ministra Ziobry? Rzecznik rządu: nie ma takich planów

- Nie ma żadnych planów co do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry; model połączenia tych dwóch funkcji jest właściwy - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. Złożenie projektu ustawy w sprawie rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zapowiedział w środę szef PO Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo PiS Zbigniew Ziobro Antoni Trzmiel POLSKA