X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Ziobro

"Bycie przyjacielem Tuska nie może dawać taryfy ulgowej". Ziobro ostro krytykuje wypuszczenie Nowaka z aresztu

- Mamy do czynienia z odrażającym procederem, na wielką skalę, zorganizowanej przestępczości, na czele której stał Sławomir N. To, że on jest jednocześnie współpracownikiem i bliskim przyjacielem Donalda Tuska, nie może sprawiać, że jest traktowany z taryfą ulgową. Wręcz przeciwnie. Od kogoś takiego powinno się oczekiwać znacznie wyższych standardów - powiedział w środę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak przestępczość korupcja polityka sądownictwo prokuratura

"Przed nami wiele wspólnych działań dla dobra Polski". Joanna Borowiak o Zjednoczonej Prawicy

- Gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo w Zjednoczonej Prawicy, to bylibyśmy w Prawie i Sprawiedliwości. Często jest tak, że mamy różne opinie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Wojciech Konieczny (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro: rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedziami Tuska a decyzją sądu ws. Nowaka

- Trzy dni temu premier Tusk określił Sławomira Nowaka jako więźnia politycznego. Dziś sąd wypuścił podejrzanego z aresztu pomimo przesłanek za dalszym jego stosowaniem. Rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedzą Tuska a taką decyzją - powiedział w poniedziałek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak

"Wcześniejsze wybory nie są oczywistością". Prof. Kik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Obawiam się, że Solidarna Polska może być konsekwentna, sondaże wskazują, że jest na wysokości przekroczenia progu wyborczego. Głosowanie oznaczałoby rozbicie Zjednoczonej Prawicy. Sam Fundusz Odbudowy będzie i tak przegłosowany, przy pomocy części opozycji, ale obecna koalicja może się rozpaść z przyczyny stanowiska zajętego przez Zbigniewa Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Magdalena Złotnicka Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę zobowiązań wobec wyborców". Ziobro jednoznacznie o sprawie budżetu UE

- Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę naszych zobowiązań wobec wyborców - powiedział minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, pytany o stanowisko ws. budżetu UE. Jego zdaniem suwerenności Polski nie można ryzykować. Inaczej tę sprawę ocenia nasz największy koalicjant - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Unia Europejska Solidarna Polska PiS

Wybory w Rzeszowie. Łukasz Kobeszko: ich wynik pokaże, w jakiej formie jest Zjednoczona Prawica

- Siłą rzeczy, jeśli zwyciężyłby kandydat opozycji, byłby to sygnał, że podziały w Zjednoczonej Prawicy są dużo bardziej poważne, niż to się wydaje - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko. Gościem audycji byli także Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" oraz Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Rzeszów

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro: to może być sprzeczne z konstytucją

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uważa, że należy zawiesić ratyfikację decyzji prowadzących do uruchomienia wielomilardowego Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej po epidemii koronawirusa. Według niego, ratyfikacja może być sprzeczna z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy pandemia COVID-19

Liziniewicz: premier Morawiecki przyjmuje pragmatyczną postawę wobec UE, chce wynegocjować, co się da

- Wobec niektórych żądań Unii Europejskiej można przyjąć dwie postawy: albo pragmatyczną - jak Mateusz Morawiecki, który chce wynegocjować, co się da, albo pozycję Rejtana, który wszystko chce blokować. Trudno powiedzieć, która droga jest lepsza - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki Solidarna Polska Unia Europejska

Zbigniew Ziobro przeciw koalicjantom? Jacek Łęski: Różnice zdań są bardzo poważne

- Są silne napięcia pomiędzy Mateuszem Morawieckim a liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Różnice zdań, jeśli chodzi o politykę europejską, są bardzo poważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski z TVP. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" oraz Mateusz Wyrwich z "Niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie

"Chcemy, aby sprawy były załatwiane szybko, przez ludzi wybranych przez obywateli". Kaleta o sędziach pokoju

- Sędzia pokoju to osoba, która wymierza sprawiedliwość na tej podstawie, że działa z wyboru obywateli. Wymierza sprawiedliwość w sprawach prostych, gdzie można postępowania odformalizować w najdalej idący sposób. Tak, żeby te proste sprawy były szybko załatwiane - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo

Ziobro: Polacy mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura

- To Polacy poprzez demokratyczne wybory mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura i instytucje prawne. Popieram wniosek kolegów z Solidarnej Polski, aby polski Sejm odpowiedział na rezolucję PE własną uchwałą - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Unia Europejska LGBT polityka

Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

- Polska jest krajem, który zyskuje coraz większe znaczenie i coraz mocniejszą pozycję. Niektóre kraje Unii Europejskiej, jak Niemcy, Francja czy Holandia, czują się tym zagrożone - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich ("Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy pandemia fundusze europejskie Polskie Radio 24 Europa

Ustawa antyprzemocowa. Ziobro: to rozwiązania, które działają

- To bardzo ważna ustawa zwłaszcza dla kobiet. W ogromnej większości bowiem kobiety stają się ofiarami przemocy. Też dla dzieci, bo dzieci często towarzyszą temu dramatycznemu przebiegowi napaści domowej, która miała miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich lat - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podsumowując 100 dni obowiązywania tzw. ustawy antyprzemocowej.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przemoc rodzina POLSKA

Sobolewski o głosowaniu Solidarnej Polski: oczekujemy, żeby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca

- Odbyła się rozmowa ws. głosowania Solidarnej Polski nad wnioskiem o informację wicepremiera Piotra Glińskiego - przyznał polityk PiS Krzysztof Sobolewski. Jest oczekiwanie, żeby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca - powiedział, dodając że był to "jednorazowy pokaz, który niczemu nie służy".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska zjednoczona prawica polityka POLSKA Sejm