X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Rau

Prezydent i szef MSZ na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Znamy szczegóły wizyty Andrzeja Dudy w USA

- Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpocznie we wtorek wizytę w USA, podczas której weźmie udział w debacie generalnej 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Andrzej Duda wskaże, jak ważne dla pokoju na świecie jest przestrzeganie prawa - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. W Nowym Jorku będzie też szef MSZ, Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA ONZ Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Stoimy wobec tych samych wyzwań". Zbigniew Rau o współpracy z krajami bałtyckimi

- Sytuacja na wschodniej granicy UE i NATO pozostaje napięta, to szczególnie niepokojące dla Polski i krajów bałtyckich, dlatego współpraca między naszymi krajami jest szczególnie bliska i intensywna - podkreślił szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau w poniedziałek w Rydze po spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z Łotwy, Litwy i Estonii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau MSZ Łotwa Litwa Estonia polityka

"Bardzo trudna współpraca". Prof. Madajczyk o Trójkącie Weimarskim

W Weimarze doszło do spotkania szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji. - Prób ożywienia zamierającego dość często Trójkąta Weimarskiego było już wiele - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jakie deklaracje padły podczas rozmów ministrów spraw zagranicznych?
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Francja polityka Paweł Lekki Więcej świata Trójkąt Weimarski Zbigniew Rau

KARPACZ 2021 "Instytucje wychodzą poza swoje kompetencje". Szefowie dyplomacji Polski i Węgier krytycznie o działaniach UE

Szefowie MSZ Polski i Węgier opowiadają się za rozszerzeniem Unii Europejskiej o kraje Bałkanów Zachodnich. Ministrowie Zbigniew Rau i Peter Szijjarto podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu mówili również o zagrożeniach dla integracji europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Węgry Unia Europejska grupa wyszehradzka

"Nasze kraje po raz kolejny stały się naturalnymi sojusznikami". Jest wspólne oświadczenie Polski i Litwy

"Litwa i Polska są obecnie strategicznymi partnerami na poziomie bilateralnym, regionalnym i euroatlantyckim. Pragniemy wspólnie bronić wartości i bezpieczeństwa UE" - głosi wspólne oświadczenie ministrów spraw zagranicznych Polski i Litwy z okazji 30. rocznicy odnowienia stosunków dyplomatycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Zbigniew Rau MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wilno Europa dyplomacja Gitanas Nauseda kryzys migracyjny bezpieczeństwo

Wizyta ministra spraw zagranicznych w Wilnie. "Polska i Litwa muszą działać razem w obliczu wojny hybrydowej"

Minister Rau zapowiedział, że Polska i Litwa nadal będą współpracowały przy powstrzymaniu kryzysu migracyjnego. Dodał, że nasze kraje będą także poszukiwać na forum Unii Europejskiej i NATO nowych rozwiązań prawnych, które będą adekwatne do tego zagrożenia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno Zbigniew Rau Białoruś granica wojna hybrydowa Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Wytrwaliśmy w Afganistanie do samego końca jako wierny sojusznik". 20 lat polskiej misji wojskowej

- Wytrwaliśmy w Afganistanie do samego końca naszej misji jako wierny i wartościowy sojusznik; ewakuacja zakończyła się sukcesem i nie przyniosła żadnych strat w ludziach - podkreślał na konferencji prasowej szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda olimpiada Afganistan Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau porozumienia sierpniowe II wojna światowa język polski