X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Lewicki

"Gorsza od obecności Ameryki jest jej nieobecność". Prof. Lewicki o konsekwencjach chaosu w Kabulu

- To skompromituje Amerykę w świecie, ale - co gorsze - sprawi, że Amerykanie nie będą chcieli angażować się w sprawy, które nie leżą w ich bezpośrednim interesie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW, komentując sytuację w Afganistanie. - Amerykanie przestaną interesować się całym światem, a jest tylko jedna rzecz gorsza od obecności Ameryki wszędzie - to nieobecność Ameryki wszędzie, a do tego prawdopodobnie dojdzie - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Zbigniew Lewicki Bliski Wschód Afganistan USA talibowie Ameryka

Prof. Lewicki: Afganistan określi politykę USA na dekady, jak Wietnam

- Kryzys kubański, Wietnam, to były momenty, które na dekady określiły politykę amerykańską w negatywny sposób. Tutaj dojdzie, obawiam się, do tego samego, bo teraz już nikt Ameryce nie będzie wierzył - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW, pytany o konsekwencje sytuacji w Afganistanie dla USA. - Po czymś takim nie można wierzyć ani w zdecydowanie, ani w lojalność, ani w uczciwość, ani w spolegliwość państwa - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan Paweł Lekki Zbigniew Lewicki USA Ameryka Joe Biden

Prof. Lewicki o podziałach w USA: poczucie "wszyscy jesteśmy Amerykanami" jest coraz słabsze

- Dzień Niepodległości to święto wszystkich Amerykanów, które łączy ich w poczuciu dumy z własnego kraju, choć teraz, w obliczu rewolucji tożsamościowej niektóre grupy zaczynają mówić "to nie moje święto". To przykre i niepotrzebne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka USA Zbigniew Lewicki Stany Zjednoczone

Prof. Lewicki: Joe Biden dzieli Europę na potrzebną i tę, którą można pominąć

- Rozumienie Europy Joe Bidena jest inne niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a przynajmniej byliśmy od kilku lat - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, politolog z UKSW. - Joe Biden dzieli Europę na tę dla siebie, potrzebną i korzystną i Europę, do której należy niestety Polska, której interesy można pominąć - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Piotr Wąż Nord Stream 2 Zbigniew Lewicki energetyka ŚWIAT USA relacje polsko-amerykańskie

Lobbysta wpłacił pieniądze na kampanię Bidena? Prof. Lewicki: to próba skompromitowania prezydenta USA

Amerykański dziennik "New York Post" poinformował, że działający na rzecz Rosji i Nord Stream 2 lobbysta Richard Burt wpłacił 4 tysiące dolarów na kampanię prezydenta Joe Bidena. Sztab wyborczy demokratów odpowiada, że Burt zataił działalność lobbingową i że pieniądze zostały zwrócone.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone Zbigniew Lewicki Antoni Opaliński

"Narasta coś, co można nazwać zimną wojną". Prof. Lewicki o relacjach UE i USA z Rosją

Ta zimna wojna jest "zimna" dlatego, że nie sądzę, żeby prowadziła do otwartego konfliktu. Jest wymianą nieuprzejmości i właściwie można by się zastanawiać, na ile takie działania mają znaczenie wykraczające poza ściśle rozumianą elitę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki o relacjach Rosji z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Zbigniew Lewicki Rosja Ameryka Europa Stany Zjednoczone USA ŚWIAT

Prof. Zbigniew Lewicki: chciałbym zobaczyć, co chce osiągnąć Joe Biden

- Gdyby to Donald Trump potknął się, obraził Władimira Putina i zrobił cokolwiek z tego, co przydarzało się Joe Bidenowi, to wiadomo, że zostałby rozdeptany przez prasę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Czy Joe Biden ma jakikolwiek pomysł na politykę zagraniczną oprócz agresywnych wypowiedzi?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Joe Biden Władimir Putin Rosja Paweł Lekki Donald Trump Zbigniew Lewicki Ameryka Północna

"To jest ogromne zakłócenie procedury". Prof. Lewicki o impeachmencie Donalda Trumpa

- Cała ta szopka z impeachmentem, który nie miał szans, z tymi przemowami członków Izby Reprezentantów, które były nie na temat, a właściwie były ich własną autoreklamą itd. Wszystko to, w mojej opinii, sprawiło, że ludzie, którzy patrzyli na to, nabrali przekonania, że tak też nie można - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, politolog.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Antoni Opaliński ŚWIAT Donald Trump Zbigniew Lewicki Republikanie

Prof. Lewicki o wydarzeniach na Kapitolu: skandaliczne, ale to żaden "koniec demokracji"

- Było to wydarzenie jednostkowe, trwające, powiedzmy, 2 godziny, podczas którego dokonano aktu wandalizmu, doszło do niepotrzebnych sytuacji, w szczególnie wypadków śmiertelnych - to jest jasne. Ale na tym się skończyło. Jak można w tej sytuacji mówić o "śmierci demokracji"? - mówił o zamieszkach na Kapitolu w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump ŚWIAT Ameryka Północna Zbigniew Lewicki twitter media społecznościowe Ameryka

Prof. Zbigniew Lewicki: Amerykanie bardzo głęboko wierzą w wybory

- Amerykanie wybierają właściwie po kolei wszystkich możliwych urzędników, od burmistrza po dyrektorów poszczególnych departamentów. Wybory są istotą amerykańskiej demokracji. Nie trójpodział władzy, tylko fakt, że obywatele wybierają, a w związku z tym czują się współodpowiedzialni za to, czy ten człowiek dobrze sprawuje się na urzędzie czy nie - mówił w audycji "Mazurek słucha" znakomity amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Dwójka Zbigniew Lewicki Robert Mazurek wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Prof. Zbigniew Lewicki: zwycięstwo Joe Bidena oznaczać będzie, że na czele mocarstwa stanie polityk słaby

- Jak prezydentem zostanie Joe Biden, to na czele największego mocarstwa, a poniekąd na czele polityki światowej, będzie stał polityk słaby, niezdecydowany, niedecyzyjny, zmęczony. Jak to rokuje dla świata - nawet nie chcę myśleć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Zbigniew Lewicki ŚWIAT Ameryka USA wybory wybory w USA wybory prezydenckie w USA Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden

Prof. Lewicki o prezydenturze Trumpa: od czasów Trumana nie było polityka, który tak dużo osiągnął

- Gdyby rozpatrywać dokonania Donalda Trumpa wewnętrzne i zagraniczne, w tym gospodarcze, to racjonalnie mówiąc, powinien dostać kolejne 4 lata. Od czasów Trumana w polityce zagranicznej nie było polityka, który tak dużo osiągnął - powiedział amerykanista prof. Zbigniew Lewicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Paweł Lekki Jarosław Guzy Zbigniew Lewicki Stany Zjednoczone USA wybory prezydenckie w USA wybory prezydenckie prezydenci USA Donald Trump Joe Biden

Kampania wyborcza w USA. Prof. Lewicki: mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej

- Mniejszość w Ameryce, która doprowadza do buntu, nie zdaje sobie sprawy z tego, że podpala tym samym USA. Równolegle mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej. Chodzi o pozycję prezydenta w społeczeństwie, która jest wyjątkowa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Stany Zjednoczone Ameryka Północna wybory prezydenckie w USA polityka Zbigniew Lewicki Ryszard Gromadzki

Wybory prezydenckie w USA. Prof. Lewicki: Trump ma naturę "fightera" i będzie walczył o zwycięstwo

- Wygląda na to, że Donald Trump będzie próbował walczyć o zwycięstwo w wyborach. Jest zmęczony i sądzę, że nie ma specjalnie ochoty na tę walkę, ale ma naturę "fightera" i wybrał opcję, która może mu przynieść zwycięstwo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA polityka Ameryka Północna Zbigniew Lewicki Antoni Opaliński

Jarosław Guzy: relacje Polski i USA weszły na całkowicie inny poziom

- Osobisty wkład Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w pozytywny rozwój stosunków polsko-amerykańskich jest niewątpliwy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiego Agencji Prasowej. A jak wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu ocenia prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego? 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Więcej świata Mateusz Morawiecki USA Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Jarosław Guzy Zbigniew Lewicki