X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Kuźmiuk

Kuźmiuk: jeśli UE będzie przestrzegać zapisów pakietu energetycznego, Rosję czeka długa batalia ws. Nord Stream 2

- Na drodze certyfikacji Nord Stream 2 są poważniejsze przeszkody niż wstrzymanie certyfikacji przez niemiecką agencję. Rosjan czeka długa batalia - pod warunkiem, że niemiecki regulator, a później także Unia Europejska będą konsekwentnie stosowały zapisy trzeciego pakietu energetycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 Nord Stream 2 energetyka Rosja Gazprom Europa

Zbigniew Kuźmiuk: w UE są państwa pierwszej i drugiej kategorii

- Wstępowaliśmy do UE, która cechowała się wspólnotowością, a której teraz coraz częściej brakuje. Gołym okiem widać, że są w UE państwa pierwszej i drugiej kategorii, a sama Ursula von der Leyen potrafi publicznie tak traktować niektóre kraje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk PiS Unia Europejska Magdalena Ogórek Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

Echa werdyktu TK w Europie. Kuźmiuk: coraz więcej polityków przyznaje Polsce rację

- To, że rozstrzygnięcie polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości konstytucji nad prawem unijnym stało się ważną częścią debaty prezydenckiej we Francji, jest wydarzeniem bez precedensu. I to w sensie pozytywnym, że Polska widzi i podnosi problem, który jest zagrożeniem dla funkcjonowania UE - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka Zbigniew Kuźmiuk Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska sądownictwo ŚWIAT Europa Piotr Gociek

Kuźmiuk: wyrównanie dopłat jednym z najważniejszych przesłań konwencji PiS dot. rolnictwa

Zdaniem europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, jednym z najważniejszych przesłań konwencji PiS w Przysusze jest zapowiedź wyrównania dopłat dla rolników. Przypomniał, że PiS do tej pory nie wyrównał dopłat, bo odziedziczył budżet unijny wynegocjowany przez koalicję PO-PSL, która - jak mówił - zgodziła się na nierówność w dopłatach. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk rolnictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska POLSKA GOSPODARKA

POLSKI ŁAD "Zmniejszają obciążenia dla średnio zarabiających". Kuźmiuk o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu

- W kieszeniach podatników zostaje 16,5 mld złotych, w związku z tym mówienie o tym, że Polski Ład to rozwiązania obciążające dodatkowo Polaków, to są księżycowe porównania, których nie rozumiem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza, polityk Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Polski Ład podatki ekonomia Zbigniew Kuźmiuk Stanisław Janecki

Kuźmiuk o dostosowaniu się do orzeczeń KE: nie do przyjęcia w polskim systemie prawnym

- Mam nadzieję, że sam TSUE, kiedy będzie zastanawiał się nad wnioskiem KE, wysłucha naszego kraju i od kar odstąpi, bo to jest żądanie od Polski niemożliwego - wskazał w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - W oczywisty sposób tego rodzaju decyzje o charakterze politycznym muszą przejść normalną ścieżkę legislacyjną - podkreślił, mówiąc o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Polska w Unii Europejskiej Katarzyna Gójska sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy

"Pomysły likwidacyjne są genotypem PO". Kuźmiuk o apelu Grodzkiego ws. szpitali

- PO nie jest w stanie wyzbyć swojej genetyki.  Tego, że państwa powinno być jak najmniej, że powinno tylko pełnić rolę nocnego stróża. Przez osiem robiono to razem z PSL. Zwijanie Polski było widoczne gołym okiem - mówił powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do wypowiedzi marszałka dot. zmniejszenia liczby szpitali.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Grodzki służba zdrowia POLSKA Platforma Obywatelska szpital Zbigniew Kuźmiuk

"O rozsądek wołam i proszę". Kuźmiuk o słowach Grodzkiego ws. zamykania szpitali

- O rozsądek wołam i proszę, w czasie szczytu epidemii covidu budowaliśmy szpitale dodatkowe - mówił w niedzielę europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do słów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. - Nikt nie jest tak skuteczny w zamykaniu szpitali jak PiS - ocenił poseł Robert Kropiwnicki (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki służba zdrowia Platforma Obywatelska zdrowie społeczeństwo Zbigniew Kuźmiuk szpital Prawo i Sprawiedliwość Koronawirus w Polsce COVID-19

"Chodzi o wprowadzenie rozwiązań obowiązujących w całej Europie". Europoseł PiS o ustawie medialnej

- W ustawie medialnej chodziło o to, żeby wprowadzić rozwiązania, jakie obowiązują w całej Europie. Wiadomo, że w EU nie ma podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które mają więcej niż 49 proc. udziału w jakimkolwiek podmiocie medialnym - powiedział w czwartek europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna polityka Zbigniew Kuźmiuk

"Chcemy dostosować polskie prawo do unijnych wymogów". Kuźmiuk o nowelizacji ustawy medialnej

- Ustawa, nad którą dziś debatuje Sejm, wywołała swoisty amok po stronie opozycji, jakąś niezrozumiałą furię. Parlament ma dostosować polskie prawo do wymogów unijnych. A wymogiem obowiązującym w całej Unii jest to, że właściciele mediów pochodzących spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą mieć w mediach tylko 49 proc. udziałów - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 media ustawa medialna polityka

Kuźmiuk: trudno sobie wyobrazić, że polska kopalnia jest przyczyną nieszczęść w Czechach

- Z mapy elektrowni w Polsce zniknęłaby ta, która dostarcza do polskiego miksu energetycznego 4-7 proc. zużycia energii w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, tłumacząc skutki ewentualnego zamknięcia kopalni i elektrowni Turów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Zbigniew Kuźmiuk Eliza Olczyk ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś Rosja Czechy