X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Zbigniew Krajewski

Mieczysław Fogg - jeden z najwspanialszych pieśniarzy minionego stulecia

W czasie wojny śpiewał w kawiarniach warszawskich: U Aktorek, w Swanie i Cafe Bodo, w szpitalach i na dworcu Gdańskim (wspólnie z Hanką Ordonówną) dla żołnierzy wyjeżdżających na front. Brał udział w Powstaniu Warszawskim jako starszy strzelec I Batalionu Szturmowego AK "Odwet". Dał ponad 100 koncertów dla walczących, przez co zyskał tytuł powstańczego barda. Śpiewał w schronach, szpitalach polowych i na barykadach.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Mieczysław Fogg piosenka MUZYKA

"Niesamowite przeżycie". Serwis specjalny o Bitwie Warszawskiej

Polskie Radio przygotowało serwis specjalny upamiętniający Bitwę Warszawską. - To, co zobaczyli i czego doświadczyli polscy żołnierze na pobojowisku Bitwy Warszawskiej, uświadamiało im, z jakim zagrożeniem przyszło im walczyć i do czego mogłaby doprowadzić ekspansja bolszewików, gdyby nie zostali zatrzymani pod Warszawą w 1920 roku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Makowski, koordynator projektu.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski bitwa warszawska

Kazimierz Kowalski we wspomnieniach przyjaciół i słuchaczy

Jego gawędy i nocne audycje cieszyły się wielkim uznaniem słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia. To dzięki pomysłowości i determinacji Kazimierza Kowalskiego światowa publiczność uczestniczyła w transmisji opery "Straszny dwór" Moniuszki, a kuracjusze w Ciechocinku mogli od lat 90. zanurzyć się w świecie opery i operetki dzięki festiwalowi jego pomysłu.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kowalski Zbigniew Krajewski MUZYKA wspomnienie opera

Agroturystyka w Polsce. Skąd bierze się jej fenomen?

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się agroturystyka. Na wieś bardzo chętnie wyjeżdżają całe rodziny, a szczególnie dzieci. - W takim miejscu można zasmakować prawdziwego życia na wsi i wykopać ziemniaki na obiad, wydoić krowę czy nakarmić króliczki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Sosin-Krosnowska, telewizyjna dokumentalistka, reżyserka i pisarka.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski wieś wakacje natura

"Lato z Radiem". Niezwykły jubileuszowy album z przebojami

"Lato z Radiem" w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia. Z tej okazji do sklepów trafił box zawierający pięć płyt CD. To pięć dekad muzycznego istnienia "LzR" - trzy ostatnie XX wieku i dwie pierwsze wieku XXI. Decyzja, które utwory umieścić na tych płytach z pewnością była jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek przyszło podjąć twórcom repertuaru na tzw. płyty składankowe, ale efekt jest naprawdę niesamowity.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski

Andrzej Kuryło: powstaje płyta Andrzej i Andrzej, słowa moje, muzyka Andrzeja Rybińskiego

Naukowiec, który zaczynał w studenckim Teatrze Kalambur. Spod jego pióra wyszły takie szlagiery jak "Nie przejdziemy do historii", "Muzyka Twoje imię ma", czy "Chcę wyjechać na wieś". Andrzej Kuryło opowiada o swoich planach artystycznych związanych z Andrzejem Rybińskim i z Andrzejem Zielińskim.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Kuryło Zbigniew Krajewski Andrzej Rybiński Andrzej Zieliński

Jaszczuk: najważniejsze jest odpowiadanie na własne pytania

- Wydaje mi się, że starość jest niemodna i mówi się o niej rzadziej w mediach niż o ludziach młodych i w sile wieku (…). A nasze pokolenie może być ciekawe w dzieleniu się doświadczeniem życiowym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Jaszczuk, pisarz i literat. Czy młodość faktycznie rozpycha się łokciami i co to oznacza dla starszego pokolenia?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski KULTURA literatura senior

Aktywne życie na emeryturze. "Nie wyobrażam sobie siedzieć i patrzeć na liście"

Po 37 latach kierowania Domem Kultury i przejściu na zasłużony odpoczynek, nasz bohater wciąż zachowuje młodość i pogodę ducha. Jego pasją jest wytwarzanie instrumentów ludowych, natomiast kierowanie i granie w ludowym zespole "Małanka" powołaniem. - Dobrze jest, nie narzekam. Tylko chodzi o to, żeby zdrowie mieć - mówi Sergiusz Łukaszuk z Bielska Podlaskiego.
Zobacz więcej na temat:  senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha zespół