X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ZDF

"Stanowisko ZDF jest niezrozumiałe i niebezpieczne"

Organizatorzy akcji German Death Camps, Młodej Prawicy oraz Stowarzyszenia KoLiber zaapelowali do niemieckiej stacji ZDF, by wykonała wyrok sądu w Krakowie nakazujący przeproszenie byłego więźnia Oświęcimia Karola Tenderę. Stacja odmówiła wykonania wyroku i złożyła do Najwyższego Sądu Krajowego apelację. Wyrok nakazujący przeproszenia byłego więźnia zapadł w 2016 roku, przyczyną pozwu było nazwanie przez stację niemieckich nazistowskich obozów zagłady "polskimi".
Zobacz więcej na temat:  ZDF Niemcy II wojna światowa

Stacja ZDF kwestionuje wyrok polskiego sądu

Niemiecka telewizja publiczna ZDF wniosła apelację od klauzuli wykonalności, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji. Zgodnie z jego decyzją ZDF miała zamieścić na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny za sformułowanie "polskie obozy zagłady", użyte w jednym z materiałów. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówili Mira Wszelaka z Reduty Dobrego Imienia oraz historyk, prof. Bogdan Musiał.
Zobacz więcej na temat:  Oświęcim Holokaust II wojna światowa Niemcy ZDF

ZDF ma przeprosić za "polskie obozy zagłady"

Niemiecka telewizja ZDF ma przeprosić na swojej stronie internetowej więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Krakowie, zmieniając częściowo wyrok I instancji. – To wielki sukces obrońców dobrego imienia Polski – komentował w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust II wojna światowa Niemcy sądownictwo ZDF media Kraków

ZDF musi przeprosić. "To sygnał dla mediów na całym świecie"

Niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić byłego więźnia obozu Auschwitz za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady”. Sąd Apelacyjny w Krakowie zmienił kwietniowy wyrok sądu pierwszej instancji i stwierdził, że 95-letniemu Karolowi Tenderze należą się przeprosiny. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Bartosz Dudek, szef polskiej sekcji Deutsche Welle.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Majdanek Auschwitz sądownictwo Kraków ZDF