X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wybory w Europie

"Chadecy" mogą być najsilniejsi w nowym europarlamencie

Pierwsze, wstępne wyniki całościowe z państw członkowskich potwierdzają zwycięstwo chadeków w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do tej pory rozkład sił w Europarlamencie był tworzony na podstawie danych sondażowych, ale teraz zaczynają spływać do Brukseli już pierwsze, podliczone rezultaty w państwach członkowskich. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Parlament Europejski Europa wybory do Parlamentu Europejskiego Wybory w Europie

Turcja: niewykluczona porażka Erdogana, ma silnego rywala

Mieszkańcy Turcji biorą dzisiaj udział w przedterminowych wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Głosowanie może zdecydować o przyszłym ustroju Turcji. Jeśli wybory wygra prezydent Recep Tayyip Erdogan oraz jego partia AKP, to w kraju zostanie wprowadzony system prezydencki. 25 czerwca ma przestać istnieć urząd premiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Recep Tayyip Erdogan wybory parlamentarne wybory prezydenckie Wybory w Europie

NASZ WYWIAD Italexit? "Ruch Pięciu Gwiazd i Liga nie posuną się do tego"

Tworzenie rządu we Włoszech prawdopodobnie potrwa dość długo - podobnie jak w Niemczech – mówi portalowi PolskieRadio.pl profesor nauk politycznych Alessandro Chiaramonte z Uniwersytetu we Florencji. Obecnie wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest rząd z udziałem Ruchu Pięciu Gwiazd. Ale i nowe wybory nie są wykluczone. Zdaniem politologa nawet powstanie eurosceptycznego rządu nie doprowadzi do zerwania z UE: społeczeństwo jest bowiem temu przeciwne.
Zobacz więcej na temat:  Włochy wybory we Włoszech NASZ WYWIAD ŚWIAT Europa wybiera - wywiady Wybory w Europie

Wybory bez rozstrzygnięcia. "Włosi są źli na swoje elity"

We Włoszech po niedzielnych wyborach parlamentarnych trwa jeszcze liczenie głosów, ale już jest jasne, że nie przyniosły rozstrzygnięcia. Żadne z ugrupowań nie zapewniło sobie potrzebnej do samodzielnego rządzenia większości parlamentarnej. Wygrała koalicja centroprawicy, otrzymując ok. 37 procent głosów. Jednak prawdziwym zwycięzcą wyborów jest antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd, który zdobył jedną trzecią głosów. Zdaniem dr Małgorzaty Bonikowskiej, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych świadczy to o tym, że "Włosi są źli na swoje elity". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy wybory we Włoszech Wybory w Europie