X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojsko Polskie

Inwazja Rosji na Ukrainę? Szef MON: ważna jest właściwa reakcja

- Prowadzimy aktywną politykę, wzmacniamy zdolności obronne Rzeczypospolitej Polskiej, jest przygotowana ustawa o obronie ojczyzny, która znacząco wzmacnia możliwości finansowania, jeśli chodzi o rozbudowę liczebną wojska - zapewnił w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak POLSKA polityka bezpieczeństwo Wojsko Polskie Rosja NATO Ukraina Krzysztof Świątek

Nowe brygady w WOT. Dwie będą bronić granic Polski, jedna - stolicy

- Mamy nadzieję, że utworzenie stołecznej brygady WOT otworzy furtkę dla tych wszystkich, którzy czekali na WOT w stolicy - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zadaniami tej brygady będzie głównie przygotowanie się do działań obronnych w mieście i reagowanie na sytuacje kryzysowe związane z dużą aglomeracją - powiedział żołnierz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej armia żołnierze Warszawa granica służby i bezpieczeństwo

"Sprawa jest szczegółowo analizowana". MON o rzekomym wycieku danych z wojska

"Sprawa jest szczegółowo analizowana przez służby. Trwa wyjaśnianie, czy doszło do wycieku oraz, czy ujawniony plik faktycznie został wytworzony w Siłach Zbrojnych RP" - przekazało w oficjalnym oświadczeniu Ministerstwo Obrony Narodowej, odnosząc się do publikacji portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wyciek danych służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Wojsko Polskie siły zbrojne cyberbezpieczeństwo onet

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Coraz śmielsze ataki na polskie służby

Minionej doby 49 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku agresywna grupa siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drewna. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej granica Białoruś Wojsko Polskie kryzys migracyjny

Coraz śmielsze ataki na polskie służby. Nowe nagranie z granicy z Białorusią

Minionej doby 49 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku agresywna grupa siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drewna. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej granica Białoruś Wojsko Polskie kryzys migracyjny

"Budujemy nasz potencjał, dużo wydajemy na obronę narodową". Militarne podsumowanie roku 2021

- Był to trochę rok oczekiwania. Pieniądze wydawaliśmy na sfinansowanie wykonanych wcześniej zakupów, na przykład na system rakietowy Homar czy samoloty F-35. To jest cały czas budowa potencjału - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma z "Nowej Techniki Wojskowej". Gośćmi audycji byli także: Bartosz Głowacki (magazyn "Raport") i Juliusz Sabak (Defence24.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie POLSKA

"Jak można posunąć się do takiej nikczemności?". Premier o skandalicznych słowach Ochojskiej nt. SG

- Jak można posunąć się do takiej nikczemności, by porównać polskich żołnierzy do ludobójcy, do mordercy milionów ludzi? - pytał premier Mateusz Morawiecki w swoim cotygodniowym podcaście, odnosząc się do słów Janiny Ochojskiej. - Nie mam dobrej odpowiedzi - dodał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Janina Ochojska premier Mateusz Morawiecki straż graniczna granica kryzys na granicy Wojsko Polskie nazizm Adolf Eichmann

102. rocznica wyzwolenia Dyneburga. Polska delegacja uczciła pamięć poległych na Łotwie

Na Łotwie z okazji 102. rocznicy wyzwolenia Dyneburga z rąk bolszewików uczczona została pamięć poległych podczas ofensywy żołnierzy. W oswobodzeniu miasta ważną rolę odegrali żołnierze Wojska Polskiego. Polska delegacja zapaliła znicze i złożyła wieńce na cmentarzach w Dyneburgu, Krasławiu, Ławkiesach i Wyszkach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Łotwa Europa Wojsko Polskie Armia Krajowa pamięć HISTORIA bolszewicy wojna polsko-bolszewicka

Wiktor Thommée – bohaterski obrońca twierdzy Modlin

Generał, którego 140. rocznica urodzin przypada 30 grudnia, zebrał osieroconą Armię "Łodź" i zdołał wycofać ją w kierunku Warszawy. - W znakomity sposób dowodził obroną modlińskiej twierdzy. Należy do bardzo jasnych postaci września 1939 - oceniał go na antenie Polskiego Radia prof. Paweł Wieczorkiewicz. W Archiwum Polskiego Radia zachowała się relacja generała o tamtych dniach.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa 1939 Wojsko Polskie

"Czujemy się bezpieczniej". Wójt gminy Sławatycze o sytuacji na granicy z Białorusią

Wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal odnosząc się do sytuacji na granicy z Białorusią powiedział, że mieszkańcy czują się bezpiecznie. - W odczuciu mieszkańców i włodarzy okolicznych gmin jest dużo spokojniej. Jest znacznie mniej przekroczeń granicy, czy to ze względu na pogodę, czy akcje służb, które przynoszą efekty. Czujemy się bezpieczniej - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej bezpieczeństwo imigranci w Europie POLSKA społeczeństwo