X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojsko Polskie

"Historia pokazana z dwóch stron". Jarosław Rybak o swojej książce "Ból"

- Zacząłem się zastanawiać, jaką trzeba mieć motywację, żeby w biały dzień jeździć po tych samych trasach, realizując misję manifestującą obecność w danym regionie (...). Pokazujemy talibom, że jesteśmy, że się nie boimy i w ten sposób narażamy się na ataki - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rybak, dziennikarz, autor książki "Ból" o rannych i lekarzach na wojnie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia Wojsko Polskie wojsko Afganistan misja w Afganistanie służby i bezpieczeństwo

Amerykańskie Abramsy trafią do polskich wojsk pancernych?

Jak donosi portal Defence24.pl , w ramach analiz rynku związanych z programem czołgu nowej generacji "Wilk", Polsce zaproponowano między innymi amerykańskie czołgi M1 Abrams. Ma to pośrednio wynikać z odpowiedzi, które zostały przesłane przez Inspektorat Uzbrojenia na zapytania serwisu. Jednym z uczestników analiz rynku jest bowiem Armia Stanów Zjednoczonych, która w trybie FMS najprawdopodobniej zaproponowała właśnie Abramsy.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie USA Ministerstwo Obrony Narodowej

Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych. Cyberbezpieczeństwo nowym profilem

Polska armia zachęca młodzież po szkole podstawowej by związała swoją przyszłość z klasami wojskowymi. Aktualnie 185 szkół prowadzi klasy wojskowe, które przygotowują młodzież do służby w armii lub do dalszej edukacji i pracy w sektorze obronności oraz bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  MON POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo cyberbezpieczeństwo

Budowa fregat w polskich stoczniach. Szef MON: sądzę, że w tym roku podpiszemy kontrakt

Polski przemysł stoczniowy jest w stanie zbudować fregatę rakietową przewidzianą w programie okrętu obrony wybrzeża Miecznik, finansowanie jest zapewnione – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w TVP Info. Dodał, że umowa może zostać podpisana w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej marynarka wojenna Wojsko Polskie

W Wojskowym Instytucie Medycznym uruchomiono szpital modułowy. Szef MON: pomoże w walce z COVID-19

Modułowy szpital dla chorych na COVID-19 został uruchomiany w Warszawie - poinformowało we wtorek ministerstwo obrony. - Jesteśmy gotowi, żeby pomagać najciężej chorym - zapewnił szef resortu Mariusz Błaszczak podczas otwarcia szpitala, usytuowanego na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Warszawa koronawirus Koronawirus w Polsce szpital

Wiceszef MON: resort musi mieć możliwość kontroli podmiotów chroniących strategiczne obiekty

- Upominaliśmy się o to, aby mieć wgląd w dokumenty przedsiębiorców, bo to jest rzecz strategiczna. To dokumenty niejawne i ochrona odbywa się w oparciu o te właśnie dokumenty. Ministerstwo Obrony Narodowej musi mieć możliwość kontroli podmiotów, które strzegą strategicznych obiektów w kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

"Ich losy pozostają względnie nieznane". Brytyjska organizacja pyta o Cichociemnych

Brytyjska organizacja English Heritage apeluje do rodzin Cichociemnych o dzielenie się wspomnieniami o losach bohaterskich krewnych - pisze w poniedziałek brytyjski "The Guardian" na swoich stronach internetowych. - Ich historie pozostają względnie nieznane Brytyjczykom, poza kluczową rolą jaką odegrali w wysiłkach wojennych - podkreśla w rozmowie z tygodnikiem Andrew Hann z English Heritage. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Cichociemni II wojna światowa historia Polski Wielka Brytania Wojsko Polskie

Prezes PGZ o publikacjach ws. Grota: są podmioty, które nieprzychylnie patrzą na nasze uzbrojenie

- Nie działamy w próżni, jest wiele podmiotów, które nieprzychylnym okiem patrzą na nasze uzbrojenie. Fakt, że publikacja pojawia się w Polsce niemalże równocześnie z publikacją na portalach ukraińskich, nie może być wyłącznie zbiegiem okoliczności - powiedział Andrzej Kensbok, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa broń Wojsko Polskie onet