X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Rzecznik WOT: sytuację na granicy z Białorusią możemy określić jako kryzys hybrydowy

- Sytuację na granicy z Białorusią możemy określić jako kryzys hybrydowy, wszyscy mamy świadomość tego, skąd biorą się tam migranci, kto stoi za ich pojawianiem się na granicy, jaki jest tego cel - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej Białoruś kryzys migracyjny

Minister obrony podniósł gotowość WOT. "Nawet 23 tys. terytorialsów może zaangażować się w ochronę granicy"

"Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa. Żołnierze pojawią się w jednostkach nawet w 6 godzin po ewentualnym wezwaniu" - poinformował na Twitterze szef MON. Mariusz Błaszczak napisał, że w razie potrzeby nawet 23 tys. terytorialsów może zaangażować się w ochronę granicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Wojska Obrony Terytorialnej MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

"Presja migracyjna cały czas się utrzymuje". Rzecznik SG o sytuacji na granicy z Białorusią

- Presja migracyjna na odcinku polsko-białoruskim cały czas się utrzymuje - mówiła ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej. Jak dodała, nielegalnych prób przekroczenia granicy cały czas jest sporo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej siły zbrojne granica Białoruś relacje polsko-białoruskie

"Będą pomagać mieszkańcom terenów objętych stanem wyjątkowym". Żołnierze WOT rozpoczęli operację "Silne wsparcie"

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęli operację "Silne wsparcie" - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Terytorialsi będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym, co zrobić w sytuacji zagrożenia.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak MON Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo POLSKA granica

Terytorialsi na pandemicznym froncie. Służba w WOT wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem

Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad czterech lat uzupełniają siły zbrojne naszego kraju. Formacja wciąż znajduje się w dynamicznym okresie budowy, ale już służy w niej ponad 27 tys. żołnierzy. Zainteresowanie służbą wykazują również kobiety, które stanowią już 16 proc. stanu WOT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej siły zbrojne pandemia COVID-19

"Byli tam, gdzie ich potrzebowano". Podsumowano działania WOT w czasie pandemii

Ponad 100 tys. wykonanych wymazów do testów na obecność koronawirusa, wsparcie blisko 30 punktów szczepień, pomoc w ponad 30 Domach Pomocy Społecznej i przeszło 100 szpitalach - to dotychczasowy bilans udziału 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w walce z COVID-19 w woj. śląskim i opolskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo wojsko pandemia

Wiceszef MON: trudno wyobrazić sobie działania antykryzysowe bez udziału żołnierzy WOT

 - Żołnierze WOT pomagają w walce ze skutkami wichur, powodzi, podtopień. Także okres pandemii pokazał, że bez pomocy sił zbrojnych sytuacja byłaby dużo trudniejsza - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON, zapewniając, że Wojska Obrony Terytorialnej pomogą w walce z podtopieniami w Małopolsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo

REPORTAŻ Jedni płaczą ze zmęczenia, inni zagryzają zęby ze złości. Egzamin WOT, który obnaża słabości i... daje siłę

- Jestem mega zmęczona, ale jak widać ćwiczenia tutaj mnie na tyle wzmocniły, że dotarłam do mety. Dzięki grupie dałam radę - mówi ze łzami w oczach szer. Aneta Kowalska. Młoda kobieta wzięła udział w egzaminie podsumowującym 16-dniowe szkolenie dla ochotników chcących wstąpić do WOT. Jak radzili sobie podczas tzw. "pętli taktycznej"? Jakie zadania mieli do wykonania? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej armia wojsko