X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

"Kompetencje czasów wojny i pokoju". Płk Marek Pietrzak o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej

- Nasi ochotnicy pełnia służbę stałą, co oznacza, że niezależnie od tego czy są obecni w koszarach, wykonują zadania kryzysowe, czy pozostają w domu, są na służbie. Z tym się wiążą pewne profity, ale też wymogi - mówił w Polskim Radiu 24 Płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Koronawirus w Polsce służba zdrowia Mateusz Drozda Wojska Obrony Terytorialnej

"To nieprawdziwy obraz żołnierzy". Rzecznik WOT odpowiada na wywiad w "Gazecie Wyborczej"

 - Żaden z żołnierzy służących w białostockim szpitalu nie zrezygnował ze służby tłumacząc to obciążeniem psychicznym - oświadczył rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. - Słowa dr. Krzysztofa Tyburczego budują nieprawdziwy obraz żołnierzy i prowokują do deprecjonowania ich wysiłku podczas walki z COVID-19 - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie społeczeństwo Gazeta Wyborcza

"Otaczamy opieką ok. 1300 powstańców". Płk Marek Pietrzak o działaniach WOT w walce z pandemią

- Kombatanci to jest pierwsza grupa, której wsparciem zajęliśmy się już 6 marca, czyli dwa dni po pojawieniu się pierwszego przypadku koronawirusa. I w tej chwili na przykład w Warszawie, (...) w Olsztynie, w Szczecinie, we Wrocławiu - to są takie duże miasta, gdzie dostarczamy posiłki dla kombatantów, dla powstańców warszawskich - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia wojsko Wojsko Polskie

Terytorialsi pomogą w robieniu testów. Ponad 3 tys. żołnierzy WOT wesprze walkę z koronawirusem

"W 192 punktach żołnierze pobierają materiał do badań na obecność koronawirusa, wojskowi wspierają też funkcjonowanie 200 szpitali w całej Polsce - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że w działania zaangażowanych jest 3060 żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo zdrowie Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak epidemia COVID-19 Koronawirus w Polsce

Wiceszef MON: w przeciwdziałaniu pandemii wojsko będzie nadal wspierać służby cywilne i samorządy

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zapowiedział, że wojsko nadal będzie wspierało cywilną służbę zdrowia w czasie pandemii. Poinformował, że w całym kraju żołnierze będą tworzyli i obsługiwali punkty pobierania wymazów, nazywane również "test&go".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier Wojska Obrony Terytorialnej pandemia Koronawirus w Polsce służby i bezpieczeństwo POLSKA

Wsparcie Wojska Polskiego przy transporcie chorych na COVID-19. MON o pomocy w czasie pandemii

"Wojsko Polskie utrzymuje sześć Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19" - poinformował resort obrony narodowej na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej MON Wojsko Polskie wojsko Wojska Obrony Terytorialnej pomoc Mariusz Błaszczak POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce