more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wojciech Hermeliński

Szef PKW: przygotowania do wyborów są zakończone

– Przygotowania są zakończone i zapięte na ostatni guzik. Przed nami tylko jeszcze cisza wyborcza i w niedzielę o godzinie 7.00 otwierają się lokale wyborcze w całym kraju – powiedział na antenie Trójki Wojciech Hermeliński. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej przybliżył sytuację przed niedzielnymi wyborami samorządowymi.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 wybory Wojciech Hermeliński Państwowa Komisja Wyborcza Beata Michniewicz Trójka polityka POLSKA

Szef PKW: w Warszawie została przekroczona cienka linia

Granica między działaniami kandydatów na różne urzędy, a ich aktywnością poselską jest bardzo cienka; w moim przekonaniu Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski ją przekroczyli - powiedział w poniedziałek przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. W południe rozpoczęło się posiedzenie PKW, w czasie którego Komisja ma omawiać tę sytuację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe Warszawa Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński Patryk Jaki Rafał Trzaskowski

Szef MSWiA o rozmowie z przewodniczącym PKW: merytoryczna

Szef MSWiA Joachim Brudziński rozmawiał z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Brudzińskiego, rozmowy były "dobre i merytoryczne". - Kwestia brakujących 600 milionów złotych na organizację wyborów samorządowych, powinna zostać jak najszybciej rozwiązana - powiedział z kolei Hermeliński po spotkaniu z ministrem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński Wojciech Hermeliński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozmowa

Znamy prawdopodobną datę wyborów lokalnych

Gościem audycji "W samo południe" w radiowej Jedynce był sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Sędzia Hermeliński zdradził, kiedy prawdopodobnie Polacy pójdą do urn wyborczych w związku wyborami samorządowymi. Zdaniem przewodniczącego PKW najbardziej prawdopodobna data to 4 listopada tego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Wojciech Hermeliński wybory w Polsce wybory samorządowe

Szef PKW: wszystkie trzy kandydatury były wyrównane

– Pani dyrektor zapewniła nas, że będzie dbała o to, aby dotychczasowa struktura Krajowego Biura Wyborczego nie została zmieniona. Użyła nawet takiego sformułowania, że "nie podcina się gałęzi na której się siedzi – powiedział w "Pulsie Trójki" przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, komentując wybór Magdalena Pietrzak na nową szefową KBW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński