X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władysław Frasyniuk

Wałęsa porównał polskich funkcjonariuszy do hitlerowców. Szef MSWiA: to niewybaczalne

Składamy zawiadomienia do prokuratury przeciwko osobom, które znieważają funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy. Słowa Lecha Wałęsy na ich temat są haniebne i niewybaczalne - podkreślił szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że wypowiedź b. prezydenta będzie dokładnie przeanalizowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski granica Białoruś straż graniczna MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk

Wałęsa porównał funkcjonariuszy SG do hitlerowców. Przestrzega też przed morderstwem

- Zastanówmy się, jakie rozkazy można przyjmować - mówił były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie w Radiu Zet. Odnosił się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, używając ostrych słów. - Czy tu nie dojdzie do morderstwa?! Poczekajmy jeszcze trochę, ja przewiduję, że dojdzie - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk straż graniczna Białoruś Aleksander Łukaszenka obcokrajowcy migracja granica imigranci w Europie imigracja służby i bezpieczeństwo

"Okazał się płytkim anty-Polakiem". Byli opozycjoniści o wypowiedzi Frasyniuka nt. żołnierzy

- Za ostatnią wypowiedź Frasyniuka powinien wziąć w obroty prokurator i powinna być tutaj założona sprawa sądowa - mówił w Polskim Radiu 24 były opozycjonista Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli także Andrzej Michałowski i Ryszard Majdzik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarność Władysław Frasyniuk migracja Białoruś granica kryzys migracyjny Andrzej Rozpłochowski Tadeusz Płużański

Jest kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi Władysława Frasyniuka. Złożył je wiceminister sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski złożył dokument dotyczący znieważenia i zniesławienia żołnierzy Straży Granicznej. Według prokuratury, jego pismo liczy aż dziewięć stron.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Frasyniuk Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna służby i bezpieczeństwo prokuratura Warszawa obcokrajowcy migracja imigranci w Europie

Prof. Kawecki o słowach Frasyniuka: to pierwszy krok do działań przestępczych, KRRiT będzie interweniować w tej sprawie

- Ten rodzaj mowy nienawiści można odbierać jako pierwszy etap prowadzący do działań przestępczych - ocenił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Skomentował w ten sposób wypowiedź Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Wojsko Polskie TVN KRRiT

"Krytykowanie ludzi w mundurze jest wstydem". Nowogórska o wypowiedzi Frasyniuka

- Mundur to ogromna misja i wyrzeczenie tych wszystkich, którzy w mundurze służą, to są ludzie, którzy swoje życie poświęcili budowaniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Krytykowanie ich i niewłaściwe wypowiadanie się w ich kierunku jest wstydem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach POLSKA Władysław Frasyniuk służby i bezpieczeństwo straż graniczna

Biedroń o wypowiedzi Frasyniuka: to język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną tezą

- To jest język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną przez Władysława Frasyniuka tezą - powiedział europoseł Lewicy Robert Biedroń. W jego ocenie, dziś mamy do czynienia z sytuacja, gdzie "ciężko odróżnić służbę wojskową od służby partii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń lewica Władysław Frasyniuk wojsko straż graniczna imigranci w Europie imigracja Białoruś polityka

Lubnauer: ze słowami Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam, ale nie jest on funkcjonującym politykiem

- Ze słowami Władysława Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że nie jest on związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie jest funkcjonującym politykiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś emigracja Katarzyna Lubnauer Władysław Frasyniuk polityka Wojsko Polskie

Mariusz Kamiński: obraża się żołnierzy i funkcjonariuszy SG, którzy wykonują wzorową służbę

- Obraża się w sposób podły żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wykonują wzorową służbę na polskiej granicy w sytuacji trudnej i kłopotliwej - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński pytany m.in. o ostatnie wypowiedzi Władysława Frasyniuka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysław Frasyniuk straż graniczna Ministerstwo Obrony Narodowej polityka Białoruś Aleksander Łukaszenka imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy

"Słowa, które są skandaliczne i haniebne". Wiceszef MON o wypowiedzi Frasyniuka nt. polskich żołnierzy

- To bez wątpienia słowa, które są skandaliczne i haniebne. Absolutnie nie powinny paść w przestrzeni publicznej - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. - Frasyniuk przeszedł pewną granicę, która nie powinna być przekroczona. Nie można lżyć, obrażać żołnierzy za ich służbę i wierność ojczyźnie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna polityka wojsko imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy migracja Białoruś Aleksander Łukaszenka Mariusz Błaszczak Wojciech Skurkiewicz Władysław Frasyniuk

Kajdanowicz zabrał głos ws. wypowiedzi Frasyniuka o żołnierzach. Dziennikarz ujawnił na czym polegał jego błąd

- Każdy gość bierze pełną odpowiedzialność za słowa wypowiadane w programie - stwierdził dziennikarz TVN24 Grzegorz Kajdanowicz. - Mój błąd polegał na tym, że nie zwróciłem uwagi Władysławowi Frasyniukowi, że użycie słowa "śmieć" w stosunku do jakiejkolwiek osoby w jakiejkolwiek sytuacji jest nie do zaakceptowania - ocenił dziennikarz w wypowiedzi dla serwisu wp.pl.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Frasyniuk TVN POLSKA Wojsko Polskie

Wiceszef MSWiA: przeznaczymy duże środki na wzmocnienie ochrony wschodniej granicy

- Jestem przekonany, że wspólnymi siłami, bardzo szybko doprowadzimy do tego, że instrumenty, które ma Łukaszenka, wypadną mu z rąk. Przeznaczymy duże środki na ochronę wschodniej granicy, w tym dla Straży Granicznej. To wszystko sprawi, że utrzymamy wysoki poziom bezpieczeństwa w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś migracja Władysław Frasyniuk Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo MSWiA

"Osoba szkalująca Wojsko Polskie nie powinna być promowana". Płażyński żąda odwołania Frasyniuka z Rady ECS

Poseł PiS Kacper Płażyński domaga się od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz odwołania Władysława Frasyniuka z Rady Europejskiego Centrum Solidarności. - Żadna osoba, która szkaluje Wojsko Polskie nie powinna być promowana w żadnych publicznych instytucjach - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie Kacper Płażyński

KRRiT: dotychczas wpłynęło 7 skarg dotyczących wypowiedzi Frasyniuka w TVN24

- Informuję, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wpłynęło dotąd w tej sprawie 7 skarg od osób prywatnych. Dotyczą braku reakcji prowadzącego audycję na wypowiedź godzącą w dobre imię polskich żołnierzy - poinformowała Karolina Czuczman z zespół rzecznika prasowego KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie opozycja służby i bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość