X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władimir Putin

Stosunki amerykańsko-rosyjskie. "Mamy znacząca asymetrię"

– Dla Rosji Stany Zjednoczone są najważniejszym problemem jej polityki zagranicznej: głównym wrogiem i głównym zagrożeniem. Dla USA Rosja nie jest ani najważniejszym państwem, ani problemem, ani tym bardziej partnerem. Rosja jest traktowana jako czynnik, który przeszkadza – ocenia Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ernest Zozuń USA Rosja Donald Trump Władimir Putin Siergiej Ławrow Mike Pompeo

NASZ WYWIAD Putin szykuje odwrót z Kremla? Znów giną ci, którzy za dużo wiedzą

- Jeśli Władimir Putin liczy na emeryturę, musi mieć immunitet. A w ostatnim czasie znów znikają ci, którzy znają jego sekrety, mogą być świadkami w międzynarodowych śledztwach – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich. Nie wyklucza, że Władimir Putin przygotowuje się do odejścia. To jednak niejedyny scenariusz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja NASZ WYWIAD Władimir Putin FSB GRU służby specjalne

Ekspert: Białoruś targuje się z Rosją o pieniądze

- Wiele wskazuje na to, że historia z zanieczyszczoną ropą naftową w rurociągu "Przyjaźń", o czym alarmowała właśnie Białoruś, to jeden z elementów wywierania przez Aleksandra Łukaszenkę nacisku na Rosję. Prezydent szacował starty na kilkaset milionów dolarów, których rekompensaty Białoruś ma się domagać od Rosji. Można się spodziewać w tej sprawie jeszcze wielu spięć i dyskusji – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Aleksander Łukaszenka Rosja Białoruś ropa naftowa

NASZ WYWIAD Wojna paszportowa. Ekspert: Putin chce osłabić Zełenskiego i Ukrainę

- Ułatwienia w przyznawaniu paszportów dla mieszkańców Donbasu to sposób Władimira Putina na osłabienie Ukrainy -  stara się zdestabilizować sytuację w kraju, osłabić nowego prezydenta elekta i spolaryzować społeczeństwo w kwestii integracji okupowanych terenów, a to może mieć złe skutki na arenie międzynarodowej – ostrzega Olga Popowycz z fundacji ”Nasz Wybór”. Przez to posunięcie Putin stara się także rozbić front solidarności Zachodu z Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Donbas Władimir Putin NASZ WYWIAD Wołodymyr Zełeński

Godzinna rozmowa Trumpa i Putina. Biały Dom: bardzo dobra

Donald Trump rozmawiał w sobotę przez godzinę z Władimirem Putinem. O telefonicznej rozmowie przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji poinformował Biały Dom. Przywódcy obu krajów dyskutowali o porozumieniach nuklearnych a także sytuacji w Wenezueli, na Ukrainie i na Półwyspie Koreańskim. Wkrótce odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji obu państw.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja Władimir Putin Donald Trump

Politolodzy: rosyjskie paszporty dla Ukraińców to gra Putina

W ocenie części rosyjskich komentatorów, uproszczona procedura wydawania rosyjskich paszportów obywatelom Ukrainy, to "gra polityczna Władimira Putina". W środę prezydent Rosji podpisał dekret rozszerzający listę obywateli Ukrainy, którzy mogą otrzymać rosyjski paszport według uproszczonych procedur. Decyzję Władimira Putina potępiły władze w Kijowie oraz kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Władimir Putin

Nieoczekiwana zmiana miejsc w Mińsku. Putin odwołał kontrowersyjnego ambasadora

Władimir Putin odwołał dotychczasowego ambasadora Rosji w Mińsku Michaiła Babicza i powołał na to stanowisko Dmitrija Mieziencewa. - Babicz to kontrowersyjna postać. Wszyscy byli świadomi tego, że w Mińsku nawet nie nocował. Krążyły plotki, że każdego dnia przylatywał z Moskwy i wieczorem do Moskwy wracał - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Władimir Putin