X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Władimir Putin

Rosyjski Memoriał represjonowany przez władze

Co najmniej 20 postępowań administracyjnych wszczął Rosyjski Urząd Nadzoru Telekomunikacyjnego przeciwko "Memoriałowi". Funkcjonariusze stwierdzili, że stowarzyszenie badające stalinowskie zbrodnie oraz związane z nim Centrum Obrony Praw Człowieka wielokrotnie naruszyły ustawę o finansowaniu organizacji pozarządowych. Zdaniem niezależnych komentatorów działania organów państwowych w stosunku do "Memoriału" mają charakter represji politycznych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Memoriał Władimir Putin

J. Kowalski: D. Tusk powinien stanąć przed TS za kontrakt gazowy z Rosją

- Gdyby nie zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy i Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2015 roku, dalej, przez kolejne 30 lat, byśmy należeli do rosyjskiej strefy wpływów, jeżeli chodzi o gaz ziemny - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" Janusz Kowalski, poseł elekt PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS zjednoczona prawica Sejm parlament w Polsce rząd Rząd RP Władimir Putin

B. Górka-Winter: NATO chce okazać poparcie dla Ukrainy

- Ta wizyta przedstawicieli NATO na Ukrainie zawiera bardzo pełną agendę. Przy okazji odbędzie się także posiedzenie NATO-Ukraina, przemówienie w parlamencie. Widać, że to bardzo ważny moment zaangażowania i okazania poparcia dla wysiłków ukraińskich na wielu frontach - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Beata Górka-Winter z UW. Gościem audycji był również były ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Ukraina Szwecja Władimir Putin Rosja Gruzja USA Donald Trump Maria Przełomiec Jan Piekło

Rosja: finansowe uderzenie w opozycję

Rosyjskie władze wykorzystują finansowe i procesowe narzędzia, aby osłabić opozycję. Od kilku tygodni moskiewskie sądy wydają wyroki skazujące liderów opozycji na wypłacenie odszkodowań osobom i instytucjom związanym z rosyjskimi władzami. Dziś moskiewski sąd nakazał Fundacji do Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego wypłacenie odszkodowania w wysokości 88 milionów rubli, to jest w przeliczeniu około 1 miliona 200 tysięcy euro.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin

W jaki sposób Rosja dba o swoje interesy w Afryce?

Przywódcy kilkudziesięciu państw afrykańskich zebrali się w Soczi, gdzie rozpoczął się pierwszy w historii szczyt gospodarczy Rosja - Afryka. Jakie kwestie mają na uwadze rosyjskie władze, które zdecydowały się na organizację wydarzenia? Do tematu odnieśli się dr Jędrzej Czerep, analityk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Grzegorz Kuczyński, ekspert od rosyjskich służb specjalnych.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Rosja Władimir Putin Afryka Soczi