X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Witold Zembaczyński

"Jesteśmy nastawieni na przyśpieszone wybory". Witold Zembaczyński o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy

- Rada Krajowa Nowoczesnej przebiegła w trybie wyborczym, rozpad obozu Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, bardzo bym chciał, aby tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  opozycja koalicja obywatelska polityka Witold Zembaczyński Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA

Zembaczyński: pomysł na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych jest nieakceptowalny

- Z punktu widzenia wyborcy cały pomysł na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych jest nieakceptowalny. Dzisiaj na pierwszym miejscu należy stawiać pytania o zdrowie publiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński (KO).
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne opozycja koalicja obywatelska polityka Witold Zembaczyński Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA

W. Zembaczyński: niektóre samorządy są atakowane przez rząd

-  Samorządy gdański i warszawski czy prezydent Inowrocławia są stale atakowani przez rządzących. Jeżeli prezydent Trzaskowski ma własne zasoby do rozwiązania awarii, to stara się najpierw ich użyć, a kiedy sytuacja wymaga interwencji organów centralnych, to wychodzi z dobrą wolą - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński, poseł i wiceprzewodniczący partii Nowoczesna.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Wisła zanieczyszczenie Prawo i Sprawiedliwość Lewica Razem Senat Nowoczesna Witold Zembaczyński Magdalena Złotnicka opozycja

"Historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła"

 - Ta historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła. Ta historia, którą otworzył PiS jakiś czas temu w polskim parlamencie to jest zupełnie nowy rozdział. To jest rozdział, w którym jako poseł nie mogę złożyć wniosku formalnego, to jest historia, kiedy mogę być karany za wypowiedzi niepomyślne w stosunku do władzy, również w mediach - mówił na antenie radiowej Jedynki Witold Zembaczyński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Zembaczyński parlament w Polsce Sejm Marek Kuchciński Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Witold Zembaczyński: Równość partnerska jest dla mnie ideałem

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął decyzję dotyczącą praw małżeństw jednopłciowych. Wyrok zamyka sprawę, którą w 2012 roku rumuński sąd konstytucyjny rozpoczął pytaniem o definicję małżeństwa. O decyzji Trybynału Sprawiedliwości oraz o konstytucyjnej definicji małżeństwa, mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński z .Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska związki partnerskie Witold Zembaczyński

Po debacie PE o Polsce. "Nie można się obrażać"

- Polska jest w Unii Europejskiej. Ma pewne prawa, ale ma też pewne obowiązki. O każdej kwestii można rozmawiać i trzeba rozmawiać - stwierdziła w Rozmowie PR24 Joanna Fabisiak. Była posłanka Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniosła się do debaty, która toczyła się w Parlamencie Europejskim ws. praworządności i reformy sądownictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Europarlament budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet Witold Zembaczyński PiS Nowoczesna Komisja Europejska Frans Timmermans polityka

"Timmermans nie ma odwagi, aby się z tego wycofać"

– Europa sama sobie wykopuje dół i do niego wpada – oceniła w Rozmowie PR24 Anna Milczanowska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób odniosła się do działań Unii Europejskiej w kontekście toczącej się przeciwko Polsce procedurze dotyczącej naruszenia zasad praworządności. Gościem Polskiego Radia 24 był również Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Europarlament budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet Witold Zembaczyński PiS Nowoczesna Komisja Europejska Frans Timmermans