X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Witold Waszczykowski

"Błędy, zaniechania i naiwności". Waszczykowski o wizycie szefa dyplomacji UE w Moskwie

- Josep Borrell został przymuszony, głównie przez Berlin, do wizyty w Moskwie, gdzie pojechał zupełnie nieprzygotowany, bez żadnego instrumentarium. To głównie Berlin dąży do porozumienia z Rosją za wszelką cenę, i to Berlin powinien być odpowiedzialny za niepowodzenie tej misji - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Donald Tusk Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Witold Waszczykowski Antoni Trzmiel

"Pokazuje ciemne strony Putina i Rosji, dlatego jest niewygodny". Waszczykowski o wyroku ws. Nawalnego

- Znaczna część Europy nie chce zabiegać o Gruzję czy Ukrainę. Chciałaby powrócić do biznesu z Rosją. A Aleksiej Nawalny trochę w tym przeszkadza. Bo pokazuje ciemne strony Władimira Putina i Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Waszczykowski Parlament Europejski Antoni Opaliński Rosja Aleksiej Nawalny zachód

"Jest zbrodnia, powinna być i kara". Witold Waszczykowski o sankcjach wobec Rosji

- Rosja kolejny raz użyła broni chemicznej, która jest zakazana przez konwencję międzynarodową, której nikt nie ma prawa posiadać. Nawalny to następny po Skripalu i Litwinience przypadek - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Donald Tusk Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Eliza Olczyk Witold Waszczykowski

Nowe władze USA. Waszczykowski: nawet ideologiczna administracja Obamy była w stanie wrócić do interesów

- Nawet tak ideologiczna administracja Baracka Obamy była w stanie przejść lekcję i wrócić do realizacji twardych interesów. Liczę na to, że tak będzie i teraz - powiedział o relacjach Polsko-Amerykańskich po zmianie władzy w USA Witold Waszczykowski, europoseł i były szef MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA USA Joe Biden Donald Trump Biały Dom relacje polsko-amerykańskie Witold Waszczykowski polityka zagraniczna USA ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24

"Patrzę z niepokojem na to, co się dzieje". Witold Waszczykowski o sytuacji w USA

- Stany Zjednoczone były taką ostoją, krajem, który szerzył ideę demokracji od setek lat. Wydarzenia, które obserwujemy, są naprawdę niepokojące - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka wybory w USA Zamieszki w USA Waszyngton Witold Waszczykowski Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 POLSKA

"Odejście od twardego kursu oznaczałoby akceptację mechanizmów niezgodnych z traktatami". Waszczykowski o budżecie UE

- Toczy się wojna ideologiczna, w której chodzi o funkcjonowania Unii Europejskiej i jej mechanizm decyzyjny. Środowiska liberalno-lewicowe walczą w ten sposób z konserwatystami - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, b. minister spraw zagranicznych i europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA Witold Waszczykowski Unia Europejska UE budżet UE 2021-2027 budżet unijny

"To złamanie traktatu i suwerenności państw Unii". Waszczykowski zareagował na słowa Gowina

Witold Waszczykowski odniósł się na Twitterze do słów Jarosława Gowina, który stwierdził, że Polska powinna zgodzić się na mechanizm praworządności, ale "negocjować odpowiednią interpretację przepisów, radykalnie ograniczając ryzyko ich nadużywania". Europoseł PiS uważa, że nasza administracja nie powinna się zgadzać na jakąkolwiek formę łączenia budżetu UE z praworządnością.
Zobacz więcej na temat:  budżet unijny POLSKA polityka Jarosław Gowin Unia Europejska Witold Waszczykowski budżet ue budżet UE 2021-2027

Waszczykowski: KE potwierdziła, że nie ma żadnej prawnie wiążącej definicji praworządności

- Komisja Europejska operuje w tej sprawie bardzo nieprecyzyjnym językiem, odwołując się do "ogólnych zasad". Nie jest to język prawa, lecz publicystyki politycznej - powiedział Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
Zobacz więcej na temat:  budżet unijny budżet ue budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Witold Waszczykowski Komisja Europejska Parlament Europejski Europa ŚWIAT

Waszczykowski: nie istnieje prawnie wiążący dokument definiujący tzw. praworządność

"Urzędnicy Komisji Europejskiej potwierdzili na piśmie. Nie istnieje definicja praworządności w dokumentach UE. Problematyka praworządności nie należy do kompetencji Unii. Proponowane przez KE zasady praworządności należy traktować jako sugestie dla państw członkowskich, a nie normy prawne" - napisał w serwisie społecznościowym europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie Witold Waszczykowski POLSKA

Spór o budżet UE. Waszczykowski: musimy pokazać twardą politykę, kompromis jest możliwy

W opinii Witolda Waszczykowskiego "jest szeroka gama możliwości kompromisowych" ws. budżetu UE. - Trzeba pokazać twardą politykę, pokazywać liczby na papierze, obopólnie korzystny bilans handlowy i domagać się obopólnie korzystnych rozwiązań - powiedział europoseł PiS i b. szef MSZ na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Witold Waszczykowski Unia Europejska budżet UE 2021-2027 fundusze unijne budżet ue

"Waszyngtońska koteria będzie decydowała za niego". Waszczykowski o ew. prezydenturze Bidena

- Nie wydaje mi się, by człowiek, który robi tyle gaf, zapomina, przysypia, wytrzymał trudy prezydentury. Analitycy, którzy bliżej obserwują Joe Bidena, twierdzą, że może mieć trudności w sprawowaniu urzędu - powiedział Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Witold Waszczykowski wybory prezydenckie w USA wybory prezydenckie USA Ameryka Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden prezydenci USA ŚWIAT Ameryka Północna

Witold Waszczykowski: z polskiego punktu widzenia wygrana Donalda Trumpa jest pożądana

- Z polskiego punktu widzenia, polskich interesów, wygrana i kontynuacja (prezydentury) Donalda Trumpa i jego administracji byłaby ze wszech miar pożądana i potrzebna, bo ten interes jest nasz wspólny w tej chwili - mówił w Programie 1 Polskiego Radia były szef MSZ, europoseł PiS Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Magdalena Ogórek Witold Waszczykowski Polityka zagraniczna Polski dyplomacja wybory prezydenckie w USA wybory w USA wybory USA Ameryka Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden POLSKA

"Stygmatyzowanie naszego państwa i rządu". Waszczykowski o propozycji Niemiec ws. praworządności

- Nawet jeśli oni nie zdołają stworzyć mechanizmu, który będzie uzależniał fundusze europejskie od praworządności, którą sobie wymyślili, to i tak nie chodzi tu o prawo, ale o to, żeby stygmatyzować państwo, rząd, aby utrudnić mu funkcjonowanie gospodarcze i w ten sposób wymusić zmiany, a nawet obalenie rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Witold Waszczykowski Parlament Europejski Antoni Opaliński

Witold Waszczykowski: trzeba stworzyć poważne mechanizmy monitorowania imigrantów

- Jeśli imigranci już docierają do nas, do Europy, to trzeba stworzyć poważne mechanizmy monitorowania, śledzenia: kim oni są, czy ze względów bezpieczeństwa nie zagrażają naszym krajom, jeśli zostaną wpuszczeni do Europy - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 europoseł PiS, były szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski. Eurodeputowany pytany był o plany Komisji Europejskiej dotyczące imigrantów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Witold Waszczykowski Antoni Opaliński Polska w Unii Europejskiej imigranci w Europie