X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Witold Pilecki

Nagroda im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Kto może się o nią ubiegać?

Zainaugurowano Międzynarodową Nagrodę imienia Witolda Pileckiego. Z okazji 120. rocznicy urodzin rotmistrza, Instytut jego imienia postanowił zorganizować pierwszą edycję konkursu, w ramach którego uhonorowani zostaną autorzy najlepszych książek naukowych, reporterskich i historycznych, które ukazały się w minionym roku. Jak podkreślają organizatorzy, nagroda ma charakter międzynarodowy.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Witold Pilecki II wojna światowa Auschwitz książki reportaż Marta Piasecka Żołnierze Wyklęci

"73 lata temu zginął jeden z najodważniejszych Polaków w historii". Szef MEiN o Witoldzie Pileckim

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oddał hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w 73. rocznicę zamordowania bohatera. Szef MEiN złożył wieniec przed ścianą śmierci w dawnym więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, a Instytut Pamięci Narodowej prowadzi poszukiwania szczątków ofiar totalitaryzmów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Warszawa Muzeum Żołnierzy Wyklętych IPN Witold Pilecki HISTORIA

"Symbol oporu wobec dwóch totalitaryzmów". W Europarlamencie wspomniano rotmistrza Witolda Pileckiego

Podczas rozpoczęcia sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli wspomniano rotmistrza Witolda Pileckiego, zamordowanego w stalinowskim więzieniu 25 maja 1948 roku. Był ochotnikiem, który przeniknął do KL Auschwitz, by zorganizować ruch oporu i przygotować raporty o niemieckich zbrodniach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Witold Pilecki Bruksela Auschwitz totalitaryzm Beata Płomecka

120. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. Premier: o heroizmie rotmistrza powinien usłyszeć cały świat

W 120. rocznicę urodzin, wspominamy wielkiego Polaka - rotmistrza Witolda Pileckiego. O jego heroizmie powinien usłyszeć cały świat, dlatego jestem dumny, że jedna z głównych sal w KPRM, w których przyjmuję przywódców z całego świata, nosi jego imię - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier HISTORIA Witold Pilecki Mateusz Morawiecki

"Ostateczne potwierdzenie daty urodzin". Kozłowski o odnalezionym akcie chrztu Pileckiego

- To mocny dokument potwierdzający jego datę urodzin - powiedział dyrektor Instytutu Pileckiego Wojciech Kozłowski o odnalezionym w Petersburgu akcie chrztu rtm. Pileckiego. W kwestii daty urodzin były spory wśród badaczy - dodał pełnomocnik dyrektora ds. programowych Tomasz Stefanek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Pilecki Instytut Pileckiego Wojsko Polskie zbrodnie sowieckie historia Polski PRL

Koncert "Pilecki. Życie wypełnione Polską" [POSŁUCHAJ - ZOBACZ WIDEO]

13 maja przypada 120. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego. Z tej okazji Program 1 Polskiego Radia w przeddzień tegorocznej rocznicy zaprosił na niezwykły koncert "Pilecki. Życie wypełnione Polską". W programie znalazły się m.in. pieśni patriotyczne, wspomnienia Zofii Pileckiej o ojcu oraz fragmenty życiorysu rotmistrza. Zobacz wideo i posłuchaj koncertu!  
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki