X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wiesław Molak

Tomasz Truskawa: opozycja chce obsadzić RPO, by pomagał w antyrządowej polityce

- Instytucja RPO stała się instytucją bardzo upolitycznioną. Stąd chęć dzisiejszej opozycji do obsadzenia tej funkcji. Bo okazuje się, że rzecznik może być bardzo przydatny opozycji w prowadzeniu jej antyrządowej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Sejm Senat

Unijne paszporty COVID-19 coraz bliżej. Prof. Kozłowski: zostaną do czasu decyzji WHO

- Paszporty COVID-19 będą działać dopóki WHO nie ogłosi końca pandemii COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Jak dodał, za elektroniczne paszporty należy trzymać kciuki, bo alternatywą są krajowe certyfikaty, stwarzające pole do nadużyć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Wiesław Molak Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia epidemia

"Dzięki niej odzyskaliśmy szacunek dla naszej spuścizny". Prof. Zielińska o Konstytucji 3 maja

- Główne znaczenie Konstytucji 3 maja polega na tym, że myśmy dzięki niej odzyskali szacunek dla samych siebie i dla naszej spuścizny, o wolę walki o odbudowę własnego państwa, w XIX wieku znacząco wzmacniało. Gdybyśmy zginęli jako państwo słabe, to inaczej by to było - wskazała w Polskim Radiu 24 prof. Zofia Zielińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja 3 maja historia Polski Wiesław Molak

Serwis Polskiego Radia o Konstytucji 3 maja

- Osoba, która nie jest pasjonatem historii, może przejść ten serwis dość prosto, po prostu przewijając jego osiem rozdziałów, ale jeśli ktoś jest zainteresowany którymś z aspektów, to w każdym miejscu może zgłębić serwis i poznawać go szerzej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kossowski, wicedyrektor portalu Polskiego Radia, o nowym serwisie specjalnym poświęconym Konstytucji 3 maja. - Naszym założeniem było, by móc odbierać serwis na wielu poziomach - podkreślił. Serwis przygotował zespół PolskieRadio.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Kossowski konstytucja 3 maja historia Polski Wiesław Molak nowe technologie W POLSKIM RADIU POLSKA internet

"Wydaje się, że w UE brak centrum analitycznego". Dr Jacek Raubo o wizycie Josepa Borrella w Rosji

- Wydaje się, że tutaj po prostu albo brakuje centrum analitycznego, albo były to decyzje polityczne, być może bardzo niebezpieczne, mające na celu osiągnięcie pewnego - pragmatycznego wydawałoby się na pierwszy rzut oka - resetu, czy też próby resetu, wysłania sygnału względem Rosji. A Rosja wykorzystuje słabych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, ekspert z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundacji Instytut Bezpieczeństwa Strategicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Unia Europejska Polskie Radio 24 Wiesław Molak dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

Dr Jolanta Hajdasz: poglądy koncernów ważniejsze niż demokratycznie wybrana władza

- Cieszę się, że doszło do zdarzenia, które wszystkim otworzyło oczy (…). Skoro można zablokować konta (Donalda Trumpa - przyp. red.) arbitralną decyzją firm prywatnych, wielkich koncernów, to nie ma żadnego problemu, by zablokować konta innych podmiotów czy organizacji - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, o blokowaniu kont amerykańskiego prezydenta w serwisach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA media społecznościowe Wiesław Molak Jolanta Hajdasz Ryszard Gromadzki

Dr Michał Sutkowski: za dwa miesiące być może nie będziemy już mówili o koronawirusie

- Koronawirus najprawdopodobniej z nami zostanie. Może on przybrać formę jednej z chorób infekcyjnych, na którą znajdziemy antidotum w postaci szczepionki, czyli profilaktyka, a także lekarstwo dla tych, którzy zostaną nim zakażeni - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak koronawirus zdrowie choroby płuc choroby zakaźne wirus wirusy POLSKA społeczeństwo