X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Wielka Brytania

Wielka Brytania zamierza osiągnąć zerową emisję do 2050 r. Rząd opublikował szczegółowy plan działań

Brytyjski rząd opublikował "Strategię Zero Netto", czyli plan wyszczególniający, w jaki sposób Wielka Brytania chce zrealizować ogłoszone zobowiązanie, by do 2050 r. stać się krajem z zerową emisją netto gazów cieplarnianych. Liczący 368 stron dokument jest rozwinięciem przedstawionego w listopadzie 2020 r. przez premiera Borisa Johnsona 10-punktowego planu "zielonej rewolucji". Krytycy oceniają, że więcej w nim jest obietnic niż wiążących zobowiązań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska emisja co2 Wielka Brytania ONZ OZE energia atomowa

Prof. Zajączkowski: Londyn musi się porozumieć z Paryżem i Berlinem

Brytyjski premier Boris Johnson, szukając w Unii Europejskiej przeciwwagi dla coraz bardziej nieprzyjaznej Londynowi Francji, planuje na początku przyszłego roku zorganizować szczyt z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował "Sunday Express". Prof. Kamil Zajączkowski z UW zwraca uwagę, że biorąc pod uwagę potencjały polityczne, gospodarcze i wojskowe Londyn musi porozumieć się jednak z Paryżem i Londynem.
Zobacz więcej na temat:  Boris Johnson grupa wyszehradzka Wielka Brytania Paweł Lekki

Brytyjski minister sprawiedliwości: trybunał w Strasburgu nie powinien dyktować nam praw

- To brytyjski Sąd Najwyższy powinien mieć ostatnie słowo w sprawie interpretacji prawa w Wielkiej Brytanii, a nie Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - powiedział w opublikowanym w niedzielę wywiadzie minister sprawiedliwości Dominic Raab. Zasugerował też, że ETPC nakłada zbyt wiele "obowiązków na państwo", zamiast po prostu bronić jednostek przed "nadmierną ingerencją".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Strasburg Trybunał Sprawiedliwości UE Wielka Brytania

"W Polsce wszyscy bylibyśmy szczęśliwi". Gwiazda brytyjskiej TV zachwala nasz kraj

Jeremy Clarkson, były prowadzący słynnego programu "Top Gear", w swoich tekstach dla "The Times" zwykle porusza tematy dotyczące aktualnej sytuacji w Wielkiej Brytanii. W najnowszym felietonie zastanawiał się, gdzie w poszukiwaniu lepszego życia mogliby wyemigrować Brytyjczycy. Wskazał, że dobrym miejscem jest Polska.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania media felieton dziennikarze migracja ŚWIAT Europa