X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Watykan

Grecja i Cypr czekają na papieża. Franciszek wyruszy w podróż śladami swoich poprzedników

Papież Franciszek wyrusza w czwartek w podróż na Cypr i do Grecji. Będzie to pielgrzymka śladami jego dwóch poprzedników, którzy jako pierwsi odwiedzili te kraje. Święty Jan Paweł II złożył historyczną wizytę w Grecji w 2001 roku, a Benedykt XVI był pierwszym papieżem pielgrzymującym na Cypr.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Watykan papież Europa papież Franciszek Grecja Cypr Kościół katolicki ŚWIAT

Ruszyły przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025. Rzym i Watykan ściśle współpracują

Spotkanie burmistrza Rzymu i przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji rozpoczęło przygotowania do Roku Jubileuszowego w Kościele w 2025 roku. Władze wiecznego miasta i Stolicy Apostolskiej chcą w tej sprawie ściśle współpracować, podobnie jak w przygotowywaniu poprzednich tego typu wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym Watykan jubileusz

Papież Franciszek przyjął premiera Libanu. Celem wizyty Mikatiego było omówienie sytuacji w kraju

Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim premiera Libanu Nadżiba Mikatiego. Rozmowa dotyczyła obecnej sytuacji w kraju, zwłaszcza pod kątem kryzysu politycznego i warunków społeczno-gospodarczych. Szef libańskiego rządu spotkał się również z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji abp Paulem Richardem Gallagherem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Watykan papież papież Franciszek kryzys Liban

Wspomagane samobójstwo we Włoszech. Watykan: pytajmy, czy najwłaściwszą reakcją jest odebranie życia

We Włoszech po raz pierwszy władze sanitarne wyraziły zgodę na wspomagane samobójstwo. Pragnący odebrać sobie życie 43-latek jest sparaliżowany od 11 lat. Odnosząc się do tego przypadku, Watykan zaznacza, że nakłanianie chorych do odebrania sobie życia nie jest właściwą odpowiedzią na cierpienie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Włochy Za życiem Watykan ŚWIAT eutanazja

"Trudno przecenić jego wagę". Ambasador przy Watykanie o liście biskupów polskich do biskupów niemieckich

W 56. rocznicę wystosowania listu polskich biskupów do biskupów niemieckich ze słowami "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" w Instytucie Polskim w Rzymie otwarto poświęconą temu wydarzeniu wystawę. W dyskusji wzięli udział naukowcy z Wrocławia z centrum "Pamięć i przyszłość".
Zobacz więcej na temat:  Kościół HISTORIA społeczeństwo Niemcy POLSKA kościół w prl Włochy Rzym Watykan Bolesław Kominek

5. Światowy Dzień Ubogich. Br. Janowski: myślą tego wydarzenia jest to, byśmy otworzyli oczy

- Ojciec Święty stawia pytanie, co możemy zrobić wobec tych milionowych potrzeb. (...) To jest główna myśl dzisiejszego dnia- byśmy otworzyli oczy - podkreślił w Polskim Radiu 24 br. Szymon Janowski (Fundacja Kapucyńska). Gościem audycji była także Izabela Choma (kierownik Jadłodajni św. Barta Alberta, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej).      
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Watykan Kościół pieniądze POLSKA Polskie Radio 24 bezdomność

"Wolność trzeba zagospodarować w oparciu o miłość Boga". Papież złożył życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości

Podczas audiencji generalnej w watykańskiej auli Pawła VI papież Franciszek złożył życzenia z okazji 11 listopada. W związku z polskim Narodowym Świętem Niepodległości powiedział Polakom, cytując słowa świętego Jana Pawła II, że "wolność trzeba zagospodarowywać w oparciu o miłość Boga, ojczyzny i braci". Życzył także pokoju i wszelkiego dobra.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież Święto Niepodległości 11 listopada Kościół wiara Kościół katolicki papież Franciszek