more_horiz
PR24 Portal
Section05
W POLSKIM RADIU

Andrzej Rogoyski: z węgierskimi braćmi uczcimy ich święto

Polskie Radio obchodzi Święto Narodowe Węgier. Dziś audycje niemal wszystkich stacji poświęcone będą kulturze i historii tego kraju. Wysłuchamy licznych relacji na żywo z Budapesztu, wywiadów z wpływowymi politykami, a także rozmów o relacjach polsko-węgierskich. Ponadto poznamy najciekawszych węgierskich twórców muzyki, kina i literatury oraz Polaków, którzy zakochali się w Budapeszcie i tam postanowili zamieszkać. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Andrzej Rogoyski: Bieg Piastów to profesjonalna impreza

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski oraz dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyli w Jakuszycach nagrody Programu I dla Justyny Kowalczyk – pierwszej Polki na mecie, oraz dla Pawła Klisza – najlepszego Polaka na mecie. W Jakuszycach odbył się główny wyścig 43. Biegu Piastów. Zawodnicy biegli na dystansie 50. kilometrów stylem klasycznym. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kamińska Bieg Piastów Jakuszyce Polana Jakuszycka Szklarska Poręba Justyna Kowalczyk W POLSKIM RADIU

Obchody w Jedynce Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych W POLSKIM RADIU

Prezes PR Andrzej Rogoyski: jesteśmy wyjątkowym radiem

- Wartością wyróżniającą Polskie Radio jest to, że u nas możecie Państwo uzyskać wszystko to, co jest najważniejsze, najpiękniejsze, najcudowniejsze: głosy, słuchowiska, reportaże. Wszystko to gdzie indziej, przez zalew komercji, jest niedostępne. Jesteśmy w tym znaczeniu wyjątkowym radiem - mówi w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio W POLSKIM RADIU