X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Reportaż o wirtualnym przewodniku po Wojskowych Powązkach [POSŁUCHAJ]

Profesor Marek Cieciura od lat tworzy wirtualne przewodniki po miejscach pochówków żołnierzy Armii Krajowej. Ostatnio wraz ze współpracownikami skończył prace związane z tworzeniem przewodnika po Powązkach Wojskowych, które są miejscem pochówku wielu wybitnych Polaków. Teraz każdy, kto ma smartfona, będzie mógł wybrać się na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca – sam, a jednak z przewodnikiem.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Powązki społeczeństwo pamięć przewodnik Trójka reportaż

"Las krzyży" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ci, którzy wybierają się na Powązki Wojskowe wiedzą, że oprócz kwiatów i zniczy obowiązkowo trzeba mieć siatkę orzechów. Wiewiórki rezydują na tym niezwykle ważnym dla Polaków cmentarzu. Historia Powązek Wojskowych zaczyna się na początku wieku, kiedy zaczęto chować tam żołnierzy armii carskiej. Teraz jest to miejsce, gdzie pochowani są najwybitniejsi, najdzielniejsi Polacy i ale też tacy, którzy źle zapisali się w polskiej historii.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska historia Polski

Edyta Ołdak: życie poza obrazem. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od zawsze "kręciło ją" działanie w przestrzeni miejskiej, ale także budowanie lokalnych więzi i sprawianie, żeby ludzie mieli poczucie przynależności lokalnej, żeby zachowywali pamięć o historii. To, co robi, pokazuje, że kreatywne działanie służy wszystkim: tak samo w stolicy, jak i na kujawskiej wsi.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska SZTUKA społeczeństwo reportaż Trójka

Przeżył Holocaust dzięki muzyce. Posłuchaj poruszającej historii Saula Dreiera

Saul Dreier ma 96 lat. Urodził się w Krakowie. W czasie okupacji stracił całą rodzinę. Jako nastoletni chłopiec został na świecie sam. Przeżył trzy obozy koncentracyjne. W Mauthausen wraz z innymi więźniami stworzył męski chór. Wybijał rytm dwiema łyżkami i – jak twierdzi z perspektywy czasu – przeżył Holocaust właśnie dzięki muzyce.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska reportaż w Jedynce reportaż Holokaust

"Niewidoma matka niewidomych". Reportaż o Matce Róży Czackiej [POSŁUCHAJ]

W najbliższą niedzielę (12 września) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie nastąpi beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej - założycielki ośrodka dla osób niewidomych w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż beatyfikacja Urszula Żółtowska-Tomaszewska Elżbieta Róża Czacka reportaż w Jedynce Stefan Wyszyński

Reportaż o człowieku, który uratował polskie złoto [POSŁUCHAJ]

Ignacy Matuszewski to jeden z najwybitniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych polskich polityków XX wieku. Ten pułkownik Wojska Polskiego, dyplomata, minister, niezwykle utalentowany publicysta i polemista odegrał ważną rolę w walce o niepodległość i należał do bliskich współpracowników Piłsudskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska społeczeństwo II wojna światowa złoto historia Polski Trójka

Pamięć, wojsko i żołnierze. Reportaż "Ku chwale kawalerii" [POSŁUCHAJ]

Ochotniczy ruch kawaleryjski ma w Polsce długą tradycję. Wszystko zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych w drużynach harcerskich. Potem powstała Federacja Kawalerii Ochotniczej, która zrzesza oddziały kultywujące tradycje czterdziestu przedwojennych pułków kawalerii. Dzięki ich działaniom wojsko zawodowe zaczęło przejmować barwy i tradycje ówczesnych formacji. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Trójka STYL ŻYCIA historia Polski reportaż