X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

Gwałtowny wzrost cen energii. Europosłowie wzywają KE do podjęcia działań

Europosłowie wezwali Komisję Europejską do podjęcia działań wobec gwałtownego wzrostu cen energii. Parlament Europejski dyskutował dziś o agendzie szczytu unijnego, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, że wzrost cen energii będzie jednym z głównych tematów rozmów unijnych przywódców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska energia prąd Ursula von der Leyen

Problem praworządności w Unii jest w Europie zauważany

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen. Wśród tematów praworządność i relacje pomiędzy prawem unijnym i krajowym. - Jeżeli ktoś przypuszczał, że w Parlamencie można coś załatwić, to się mylił - zauważa prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Mateusz Morawiecki Ursula von der Leyen Michał Strzałkowski Genowefa Grabowska Polska w Unii Europejskiej sądownictwo

"Zlikwidować Izbę Dyscyplinarną i przywrócić do pracy zwolnionych sędziów". Szefowa KE o zaleceniach dla Polski

- Zalecenie dla Polski brzmi następująco: odtworzyć niezależność wymiaru sprawiedliwości, zlikwidować Izbę Dyscyplinarną i ponownie przywrócić do pracy zwolnionych bezprawnie sędziów. Proszę to uczynić - powiedziała na zakończenie debaty w PE szefowa KE Ursula von der Leyen zwracając się do polskiego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa polityka Ursula von der Leyen ŚWIAT

"Debata w PE potwierdziła, że UE nie chce uznać polskich racji". Dr Kawęcki o debacie w Strasburgu

- W Europarlamencie mieliśmy do czynienia z bardzo dobrym wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego i agresją ze strony przewodniczącej komisji europejskiej Ursuli von der Leyen i przewodniczącego europejskiej partii ludowej. Nie jest to nic nowego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Mateusz Morawiecki wystąpienie Ursula von der Leyen Unia Europejska polityka

Bezpieczeństwo i handel. Rusza szczyt Ukraina-UE w Kijowie

We wtorek w Kijowie odbędzie się szczyt Ukraina - Unia Europejska. Wezmą w nim udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej, Charles Michel i Ursula von der Leyen. Tematem rozmów ma być współpraca w ramach umowy o stowarzyszeniu, ale też kwestie bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Unia Europejska polityka Wołodymyr Zełenski Ursula von der Leyen

Ekspert o zbliżającym się szczycie państw UE i Bałkanów

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kończy, rozpoczętą we wtorek (28 września), podróż do sześciu krajów bałkańskich, która ma pokazać zaangażowanie władz wykonawczych Unii Europejskiej w regionie. - Dzisiaj Europa boryka się z własnymi trudnościami. Szereg krajów ma różnego rodzaju obiekcje, co do bułgarskiego "cichego veta" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Spasimir Domaradzki z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki ŚWIAT Ursula von der Leyen Bałkany Unia Europejska Macedonia Północna Serbia Francja Emmanuel Macron

Prof. Grosse o unijnym funduszu transformacji energetyczno-klimatycznej: kropla w morzu potrzeb

- Ursula von der Leyen wspomniała wprawdzie o pewnym instrumencie wsparcia najgorzej sytuowanych państw w trakcie transformacji energetyczno-klimatycznej, ale wszyscy dobrze wiedzą, że ten fundusz jest niewystarczający. To jest kropla w morzu potrzeb - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska klimat Ursula von der Leyen ŚWIAT Polskie Radio 24

Fundusze za praworządność? Prof. Gontarski: przewodnicząca KE nie chce dotrzymać danego Polsce słowa

- Ursula von der Leyen nie chce dotrzymać słowa danego na szczycie unijnym w grudniu: że dopóki Trybunał Sprawiedliwości UE nie rozpozna polskiej skargi na rozporządzenie o funduszach za praworządność, to nie będzie ono stosowane - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen

"Większość propozycji to odgrzewane kotlety". Prof. Grosse o orędziu przewodniczącej Komisji Europejskiej

- Ursula von der Leyen wykorzystała okazję - związaną przede wszystkim z różnymi kryzysami - żeby przywołać propozycje, które od kilku lat były dyskutowane w różnych europejskich instytucjach, ale nie zostały wdrożone. Większość propozycji zawartych w tym wystąpieniu można określić jako odgrzewane kotlety - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen

Europa chce być samowystarczalna w zakresie ochrony zdrowia

Sukces szczepień przeciw COVID-19, potępienie Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego, uniezależnienie technologiczne od Azji i praworządność - te wątki poruszyła przewodnicząca Komisji Europejskiej w Strasburgu. Doroczne orędzie o stanie Unii Ursula von der Leyen wygłosiła na sesji plenarnej Europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Unia Europejska Ursula von der Leyen polityka Komisja Europejska Strasburg pandemia szczepienia

Naturski: Unia Europejska do tej pory nie wypracowała wspólnego podejścia do kwestii migracji

- Od 2015 roku nie udało się wypracować wspólnych ram międzypaństwowych - wspólnego sposobu podejścia do migracji i związanych z tym sytuacji wyjątkowych. Dlatego szefowa Komisji Europejskiej poruszyła ten problem w swoim wystąpieniu. Wezwała kraje UE do wypracowania rozwiązań - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Naturski, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen migracja

Orędzie szefowej KE. Magdalena Cedro: w dużej mierze poświęcone pozycji Unii Europejskiej w świecie

- Wystąpienie Ursuli von der Leyen w bardzo dużej mierze było nakierowane na problemy globalne, międzynarodowe, związane z pozycją Unii Europejskiej w świecie. Przewodnicząca nakreśliła dosyć szeroki plan dotyczący tego jak wzmacniać tę pozycję Wspólnoty - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen

Prof. Krysiak: Niemcy działają pod płaszczykiem unijnych instytucji. Chcą budować swoją siłę gospodarczą

- W Brukseli nie mamy do czynienia z jakimiś anonimowymi osobami. Pod płaszczykiem tej super państwowej konstrukcji działają Niemcy. Oczywiście, z perspektywy obecnych traktatów i zasad, nie mają oni uprawnień do wykorzystywania działań ideologicznych w celu budowania swojej siły gospodarczej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen