more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Sprawiedliwości UE

Prof. Gontarski: TSUE jako organ polityczny przeciwko Polsce

– Prawdopodobne, że wyrok TSUE zostanie wydany w przeddzień eurowyborów. Może to zostać potraktowane jako akcja polityczna – ocenił rezultat wtorkowego posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo reforma sądownictwa

Ustawa o SN. Znamy datę publikacji opinii rzecznika TSUE

11 kwietnia będzie znana opinia rzecznika generalnego unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotycząca ustawy o Sądzie Najwyższym. Ta informacja została ogłoszona na zakończenie rozprawy w Luksemburgu dotyczącej skargi Komisji na Polskę za przepisy, które weszły w życie w ubiegłym roku i odsyłały cześć sędziów w stan spoczynku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Trybunał Sprawiedliwości UE

Debata Poranka. Spór z Komisją Europejską będzie zakończony?

- Nie będzie żadnego zakończenia sporu - ocenił w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do podpisania przez prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówili również Karolina Zioło-Pużuk z Centrum im. I. Daszyńskiego i Mirosław Skowron z "Super Expressu". 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE prezydent Sąd Najwyższy

Sebastian Kaleta: boję się, że PO zlikwiduje 500 plus

- Mówiliśmy podczas kampanii wyborczej, że Rafał Trzaskowski jest kompletnie niewiarygodnym człowiekiem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i warszawski radny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Komisja Weryfikacyjna Warszawa polityka Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Wpływ reformy sądownictwa na relacje z UE. Komentarze

– Napaść ze strony biurokracji brukselskiej będzie trwała – powiedział w "Pulsie Trójki" Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej". – Relacje z Brukselą od wielu lat nie są dobre i nic nie wskazuje na to, żeby były lepsze – powiedział Mateusz Baczyński z portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Adrian Stankowski