X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Sprawiedliwości UE

Ziobro: zwrócę się do TK o stwierdzenie niezgodności z konstytucją rozporządzenia KE ws. praworządności

Zbigniew Ziobro w poniedziałek zapowiedział, że jako prokurator generalny wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego stosowania mechanizmu praworządności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska Solidarna Polska

Prof. Majchrowski: część sędziów zapomniała chyba, że przede wszystkim przysięgali wierność Rzeczypospolitej

- Działania mające włączyć organy Unii Europejskiej do tego, by zmienić sytuację w Polsce, są działaniami, które trzeba odczytywać w kontekście podważania suwerenności państwa polskiego - powiedział prof. Jan Majchrowski, sędzia Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Tadeusz Płużański sąd Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Kontrowersyjny wywiad wiceszefowej KE. Prof. Grosse: to jest krytyka demokracji

- Komisarz w Unii Europejskiej nie powinien oceniać jakości demokracji. Nie powinien według własnego mniemania oceniać, którzy politycy dobrze, że zwyciężyli, a którzy nie. To w moim przekonaniu jest bardzo dalekie od zasad funkcjonowania UE, od wartości europejskich - powiedział prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Unia Europejska Europa Wschodnia Europa Polska w Unii Europejskiej POLSKA Węgry Trybunał Sprawiedliwości UE Parlament Europejski

"Przed tym ostrzegała Solidarna Polska". Kaleta o wypowiedzi Jourovej ws. Polski i Węgier

Grillowanie Polski wchodzi w nowy etap, przed którym - jako Solidarna Polska - przestrzegaliśmy. Musimy dalej walczyć, jednak warunki są o wiele gorsze niż przed dwoma ostatnimi szczytami RE - ocenił na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zapowiedź wiceszefowej KE Very Jourovej, która chce "zbadać" Węgry i Polskę za pomocą nowego mechanizmu praworządności na początku przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  Vera Jourova POLSKA polityka Europa Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Solidarna Polska

"Wyrok TSUE musiał być zgodny ze stanowiskiem Polski". Resort sprawiedliwości o europejskich nakazach aresztowania

"Ze względu na błędne stanowisko holenderskiego sądu i wykreowany w ten sposób sztuczny problem prawny, wyrok TSUE musiał być zgodny ze stanowiskiem Polski" - oświadczyło Ministerstwo Sprawiedliwości w komentarzu do wyroku stwierdzającego brak wpływu reform polskiego sądownictwa na ważność ENA wystawionych przez polskie organy prawne. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE

TSUE orzekł, że nie ma podstaw do odmowy wykonania ENA. Kaleta: to spektakularna porażka Holendrów

Sebastian Kaleta ocenił, że czwartkowe orzeczenie TSUE "jest spektakularną porażką Holendrów". Wiceminister sprawiedliwości wskazał, że Trybunał potwierdził swoje stanowisko z 2018 r., a przez dwa lata w żadnym przypadku nie stwierdzono ryzyka braku niezawisłości konkretnego polskiego sądu w konkretnej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska sąd Sebastian Kaleta Trybunał Sprawiedliwości UE

Solidarna Polska rekomenduje zaskarżenie rozporządzenia UE przed TK i TSUE

Solidarna Polska rekomenduje niezwłoczne zaskarżenie rozporządzenia dotyczącego powiązania praworządności z unijnymi funduszami przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej - głosi opublikowane oświadczenie. Solidarna Polska uważa również za niekorzystne dla Polski ustalenia szczytu w dziedzinie celów klimatycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Solidarna Polska Trybunał Sprawiedliwości UE rząd Mateusza Morawieckiego Europa

Polska i Węgry zaskarżą do TSUE rozporządzenie dot. praworządności. Premier: to nasze prawo

Polska i Węgry zaskarżą do unijnego Trybunału Sprawiedliwości rozporządzenie wprowadzające mechanizm "fundusze za praworządność". Taki ruch zapowiedzieli na konferencji w Brukseli premierzy obu państw - Mateusz Morawiecki i Viktor Orban.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Mateusz Morawiecki Viktor Orban POLSKA Węgry Rada Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027

"Są pozbawione podstawy prawnej". Andrzej Dera o działaniach KE ws. Izby Dyscyplinarnej SN

- UE i Komisja Europejska nie mają prawa ingerowania w system sądownictwa w Polsce i takie działania są po prostu pozbawione podstawy prawnej, czyli krótko mówiąc: są one nielegalne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezydencki minister Andrzej Dera.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Andrzej Dera Jerzy Jachowicz Sąd Najwyższy kancelaria prezydenta Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo POLSKA

Przydacz: propozycje Niemiec niebezpieczne i niezgodne z traktatami UE

- Zaproponowane przez Niemcy rozporządzenie doprowadziłoby do sytuacji, w której jakieś bliżej nieokreślone ciała mogłyby arbitralnie decydować o alokowaniu środków w danym państwie. To byłoby niebezpieczne i niezgodne z traktatami Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Europa Polskie Radio 24 Dorota Kania