X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Sprawiedliwości UE

Doleśniak-Harczuk: w wypowiedziach części niemieckich polityków widać satysfakcję z nałożenia kary na Polskę

- Wypowiedzi polityków, którzy nie są tak bardzo zaangażowani w rozmowy negocjacyjne, partii Zielonych oraz SDP, wskazują na satysfakcję wynikającą z nałożenia kary na Polskę - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo", Instytut Staszica). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Niemcy polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej SDP

Waszczykowski: KE stygmatyzuje polski rząd, bo chce doprowadzić do jego upadku

- Rozgrywka na temat wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest tylko kontekstem, tłem rozgrywek, jakie toczą się w Brukseli między instytucjami europejskimi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Witold Waszczykowski Europa Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE

TSUE nakłada karę pieniężną na Polskę. Sebastian Kaleta: to uzurpacja i szantaż

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie w związku z przepisami dotyczącymi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - To uzurpacja i szantaż - stwierdził wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Sąd Najwyższy

Spór z TSUE. Daily Telegraph: Polacy mają prawo domagać się, by zasady w UE były stosowane jednakowo

W Unii Europejskiej sprzeciw jest niedopuszczalny, więc Polska jest zmuszana przez Komisję Europejską do powrotu do szeregu, podobnie jak to było wcześniej z innymi mniejszymi krajami, ale wobec Niemiec takich gróźb nie ma - pisze we wtorek brytyjski "Daily Telegraph".
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski polityka ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej społeczeństwo media Trybunał Sprawiedliwości UE

Spór ws. kopalni Turów. Beata Kempa: komuś zależy na tym, by zamykać polskie kopalnie

- Urzędnicy Komisji Europejskiej uzurpują sobie prawo wypowiadania się na temat decyzji dotyczących ewentualnego potrącenia środków czy innej operacji finansowej, która miałaby wymusić na Polsce płacenie na rzecz kary, która nigdy nie powinna mieć miejsca - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa (Solidarna Polska), komentując zapowiedzi ewentualnego ściągania kar w sprawie dotyczącej kopalni odkrywkowej Turów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania Beata Kempa

Konflikt wokół kopalni Turów. Prof. Szymanowski: może zakończyć się pozytywnie dla Polski

Polskie władze ponownie złożyły wniosek o uchylenie decyzji TSUE o wstrzymaniu wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Tymczasem czeskie ministerstwo środowiska daje sygnał, że jest gotowe do powrotu do rozmów na ten temat i zapewnia o poparciu ugrupowań negocjujących powołanie nowego rządu. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki Czechy Komisja Europejska kopalnia Turów Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Debata o praworządności. Tomasz Truskawa: negocjacje w UE zakończą się załagodzeniem sporu

- Negatywne stanowisko zajmowane przez niektórych urzędników UE miało mniejsze znaczenie. Sama Komisja Europejska jest pod dużym obstrzałem ze strony radykalnych środowisk w Parlamencie Europejskim, które są dominujące w mediach. Stąd taka, a nie inna retoryka przyjmowana przez niektórych komisarzy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Magdalena Złotnicka

"Czesi nie dążyli do porozumienia". Poseł PiS o negocjacjach ws. Turowa

- Wszelkie negocjacje są możliwe tylko wtedy, gdy druga strona jest skłonna do porozumienia, w przypadku Czech i sprawy Turowa ewidentnie chodziło o coś innego niż kompromis - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gawron z PiS. Gościem audycji była też Joanna Senyszyn z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Czechy kopalnia Turów rząd Mateusza Morawieckiego węgiel Trybunał Sprawiedliwości UE Europejski Trybunał Sprawiedliwości

Prof. Krystyna Bobińska: zamknięcie Kopalni Turów miałoby wpływ na interes publiczny

- TSUE tylko raz konfrontowało się z propozycją zamknięcia źródeł energii, to było w Belgii. Chodziło o elektrownie atomowe, ale w ogóle nie rozpatrzono możliwości zamknięcia właśnie ze względu na interes publiczny - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Krystyna Bobińska (ekspert ds. energetyki, Instytut Sobieskiego). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów energetyka Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE klimat węgiel

Müller: eurodeputowani z opozycji w PE wystąpili przeciwko Polsce, zdradzili polskie interesy

- Polscy eurodeputowani z opozycji w Parlamencie Europejskim wystąpili przeciwko Polsce. Zdradzili polskie interesy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił też, że nie ma żadnych podstaw prawnych, aby zawiesić wypłatę środków dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Bruksela Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Europa polityka POLSKA Piotr Müller

"Cyniczny chichot historii". Rozpłochowski o działaniach władz Luksemburga przed protestem Solidarności

- Jeśli taką twarz ma dzisiaj wobec dzisiejszej Solidarności, której imię było kiedyś na ustach każdego kraju Europy Zachodniej, [...] no to przecież to jest jakiś cyniczny chichot historii - mówił w Polskim Radiu 24 działacz opozycji w okresie PRL Andrzej Rozpłochowski, komentując zasieki, druty kolczaste i armatki wodne czekające w Luksemburgu na protest Solidarności. Gośćmi audycji byli także Jan Rulewski i Andrzej Michałowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność protest Jan Rulewski

"Teraz piłka leży po stronie rządu". Polacy po proteście ws. kopalni Turów

Około dwóch tysięcy osób protestowało wczoraj przed budynkiem unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu przeciwko decyzji o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów. Byli to pracownicy tego zakładu, a także członkowie "Solidarności" z całej Polski. Jak zapowiadają - niewykluczone są kolejne działania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE protest demonstracje pieniądze polityka prawo Czechy kopalnia Turów energetyka

KE czeka z uruchomieniem mechanizmu warunkowości. Potwierdziła to Ursula von der Leyen

Komisja Europejska nie uruchomi na razie mechanizmu warunkowości, uzależniającego wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządności. Potwierdziła to przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen na zakończenie szczytu w Brukseli. Dodała, że Komisja czeka na orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie skargi Polski i Węgier na mechanizm. 
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Bruksela Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Europa polityka