X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok ws. RPO. Badany jest przepis o kadencji

Trybunał Konstytucyjny ma w czwartek ogłosić wyrok w sprawie przepisu ustawy o RPO, zgodnie z którym Rzecznik Praw Obywatelskich pełni obowiązki po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę. Wniosek o zbadanie konstytucyjności tej regulacji we wrześniu ub.r. złożyli posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar RPO Rzecznik Praw Obywatelskich polityka Sejm Senat

"Chcemy ustalić, czy możliwe jest dalsze przedłużanie kadencji". Mularczyk o wniosku do TK ws. RPO

- Poprzez złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego chcemy ustalić, czy możliwe jest przedłużanie kadencji osoby pełniącej funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich - do czasu do końca niedookreślonego, bo nie wiemy, kiedy nastąpi wybór nowego rzecznika - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Arkadiusz Mularczyk Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny polityka

NASZ WYWIAD Michał Wójcik: mam nadzieję, że wszystkie ugrupowania poprą projekt dotyczący hospicjów perinatalnych

Projekt ustawy regulującej funkcjonowanie hospicjów perinatalnych autorstwa Solidarnej Polski został przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek skierowany do I czytania. Zdecydowano, że odbędzie się ono na posiedzeniu sejmowej komisji rodziny i polityki społecznej. - Skierowanie do I czytania znaczy, że jest szybko procedowany. Bardzo się cieszę, to jest ważny projekt - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Wójcik, jeden ze współautorów projektu. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik aborcja Trybunał Konstytucyjny Solidarna Polska hospicjum dzieci polityka

Wniosek premiera Morawieckiego do TK. Radosław Fogiel zdradza szczegóły

- Niektórzy negują to, co powinno być aksjomatem w polskim systemie prawnym. Wynika to z ich wirtualnych celów politycznych i jest wyrazem pewnej krótkowzroczności. Stąd wniosek premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo sąd POLSKA

"Spór będzie się toczył dalej". Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP

- Mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Michał Kleiber Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

Marek Ast: liczę, że tym razem Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie ws. ustawy o RPO

W środę Trybunał Konstytucyjny ma zająć się wnioskiem posłów PiS w sprawie ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich. Konkretnie chodzi o zapis, który zezwala RPO po zakończeniu kadencji sprawować funkcję do czasu wyboru następcy. Zdaniem posłów PiS ten fragment ustawy jest niekonstytucyjny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny RPO Marek Ast Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

"Czas ulżyć ciężarom fiskalnym". Sakiewicz o możliwych elementach Nowego Polskiego Ładu

- Po zakończeniu tych wielkich datków socjalnych, jak 500+, czy trzynasta i czternasta emerytura, czas pochylić się nad zmniejszeniem ciężarów fiskalnych. Ten rząd raczej je łagodził, niż podwyższał - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Mirosław Skowron lewica Prawo i Sprawiedliwość zdrowie emerytura

"Milowy krok we wsparciu emerytów i rencistów". Joanna Borowiak o 13. i 14. emeryturze

- W sytuacji COVID-u te pieniądze przydadzą się zwłaszcza naszym polskim seniorom. Mówienie, że są inne, bardziej potrzebne wydatki dla mnie jest po prostu wysoce nieuprawnione, bo to seniorzy są tą grupą, która wymaga szczególnego wsparcia - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Mirosław Skowron lewica Prawo i Sprawiedliwość służba zdrowia zdrowie emerytura

"To jest wręcz nawoływanie do anarchii prawnej". Jacek Saryusz-Wolski o wyroku TSUE

Wielu ekspertów uważa, że Trybunał Sprawiedliwości UE próbuje zawłaszczać polski porządek konstytucyjny, podając jako przykład m.in. ostatnie orzeczenie ws. KRS. - TSUE radzi polskim sądom, żeby pomijały polską konstytucję i jej nie stosowały, natomiast stosowały prawo unijne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Saryusz-Wolski Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Raczyńska-Weinsberg