X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Konstytucyjny

Wspólna kolacja Merkel z prezesem niemieckiego TK. Media pytają: wpłynęła na orzecznictwo?

Prezes Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Stephan Harbarth oddalił do tej pory większość skarg, dotyczących pandemii. "Spiegel" stawia pytanie, czy podejmowane przez niego decyzje mają związek z uprzednim pełnieniem funkcji wiceszefa klubu parlamentarnego CDU/CSU i spotkaniem przy kolacji z Angelą Merkel (CDU).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa Angela Merkel Trybunał Konstytucyjny pandemia koronawirus COVID-19

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo

TK zdecydował ws. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. "Artykuł niezgodny z konstytucją"

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Europejski Trybunał Praw Człowieka nie ma kompetencji do oceny legalności wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Orzeczenie zapadło w postępowaniu toczącym się z wniosku Prokuratora Generalnego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Unia Europejska sąd sądownictwo Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna POLSKA

Polacy nie chcą aborcji na życzenie. Lewicowy projekt bez wymaganego poparcia

Organizatorzy akcji "Legalna aborcja bez kompromisów" ogłosili, że pod swoim projektem obywatelskim zebrali 75 tysięcy podpisów. - To blamaż akcji i kompromitacja lewicowych środowisk, które przez ponad rok nie były w stanie zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów - ocenia Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo społeczeństwo polityka LGBT

Trybunał Konstytucyjny zajmie się orzeczeniem ETPCz przeciw Polsce. Wniosek złożył Zbigniew Ziobro

W południe Trybunał Konstytucyjny ma rozpoznać wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, który chce stwierdzenia niekonstytucyjności przepisu Konwencji o ochronie praw człowieka w zakresie, w jakim pozwala on Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka na dokonywanie oceny legalności wyboru sędziów TK. Sprawa dotyczy sporu między Polską a firmą Xero Flor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna

"Nie ma praworządności bez równego traktowania państw". Spotkanie Ziobro z unijnym komisarzem ds. sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro po spotkaniu w Warszawie z komisarzem Unii Europejskiej do spraw sprawiedliwości Didierem Reyndersem powiedział, że nie ma praworządności bez równego traktowania państw w Unii Europejskiej. Minister podkreślił także, że Polska stoi na stanowisku, iż praworządność musi opierać się na równości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Zbigniew Ziobro sąd Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny

Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek ws. kar dla Polski. Woś: trzeba bronić suwerenności

- Każdy moment jest dobry, aby bronić polskiej suwerenności. Czy inny tydzień, inny miesiąc byłby lepszy? Nie. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ mamy do czynienia z jawnym bezprawiem - powiedział w audycji "Stan rzeczy" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów Sąd Najwyższy Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości

"Przekraczanie kompetencji UE". Europarlamentarzystki PiS krytykują rezolucję ws. aborcji w Polsce

Eurodeputowane Prawa i Sprawiedliwości krytykują rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą aborcji w Polsce. Jak podkreśliła Jadwiga Wiśniewska "aborcja jest wciąż dopuszczalna w Polsce w określonych ustawowo sytuacjach. Głosowaliśmy przeciwko rezolucji lewico-liberalnej większości z uwagi na jej zawartość ideologiczną". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski aborcja Jadwiga Wiśniewska Prawo i Sprawiedliwość Izabela Kloc Trybunał Konstytucyjny

Protesty po śmierci pacjentki z Pszczyny. Poseł PiS: wyciąga się ludzi na ulice wmawiając, że wpłynął na to wyrok TK

- Dziś mamy żerowanie na tej śmierci z niskich pobudek, w celach stricte politycznych. Chodzi o wyprowadzenie jak największej rzeszy ludzi na ulice, żeby próbować obalić w niedemokratyczny sposób obecny rząd - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wzięła udział również Karolina Pawliczak (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny aborcja Mirosław Skowron

Sąd Najwyższy pyta Trybunał Konstytucyjny. W tle przepisy o KRS i traktat unijny

Sąd Najwyższy zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniami ws. konstytucyjności m.in. przepisów europejskich w zakresie, w jakim dopuszczają, aby sąd mógł kwestionować skuteczność uchwały KRS przedstawiającej kandydata na sędziego - poinformowano w czwartek na stronie SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Polska w Unii Europejskiej Krajowa Rada Sądownictwa

Prof. Mieczysław Ryba: broniąc konstytucji i suwerenności prawnej, walczymy o wolność

- Ktoś, kto staje na czele niewybieralnych instytucji, określa, co jest wartością europejską, narzuca standardy i narzuca narodom, jak powinny żyć. W ten sposób wchodzimy w totalitaryzm - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski), komentując wywiad prezesa TSUE Koena Lenaertsa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej

Sprzeciw wobec manipulacji ws. śmierci pacjentki z Pszczyny. Powstał list otwarty lekarzy i naukowców

- Odmowa podjęcia prawnie dopuszczalnych czynności ratujących życie w wielu przypadkach może być kwalifikowana jako błąd medyczny prowadzący do odpowiedzialności lekarza oraz placówki medycznej – piszą sygnatariusze specjalnego listu ws. śmierci pacjentki z Pszczyny. Dokument opatrzono dopiskiem "Stop dezinformacji opinii publicznej".
Zobacz więcej na temat:  aborcja ciąża Za życiem prawo zdrowie dziecko POLSKA Trybunał Konstytucyjny polityka społeczeństwo