X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trójmorze

NASZ WYWIAD Grzegorz Kuczyński: Jerzy Targalski zawsze rozumiał, że Rosja stale próbuje wbijać klin między narody Trójmorza

- Bardzo ostro podchodził do koncepcji i pomysłów antyukraińskich, antylitewskich, antybiałoruskich. Widział, że za tym kryje się tak naprawdę rosyjska racja stanu, której celem jest dzielić kraje Trójmorza. Moskwa doskonale wie, że porozumienie między państwami i narodami regionu spowoduje ograniczenie jej wpływów – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich, pytany o to, czego dr Jerzy Targalski uczył swoich studentów. Jak opowiada, przekazywał im wiedzę o metodach dezinformacji Kremla, przede wszystkim jednak zachęcał ich do zgłębiania wiedzy o państwach Europy Środkowo-Wschodniej, z naciskiem na zdobywanie jej w językach danego kraju.
Zobacz więcej na temat:  premier Jerzy Targalski odeszli 2021 społeczeństwo Jerzy Targalski pseud. Józef Darski Trójmorze Rosja Ukraina Białoruś

Konferencja GenFree: Inicjatywa Trójmorza za 30 lat

W Warszawie odbywa się dwudniowa, międzynarodowa konferencja „GenFree: Three Seas Generation Freedom” poświęcona perspektywom rozwoju regionu Trójmorza na przestrzeni nadchodzących kilkudziesięciu lat. W wydarzeniu biorą udział wybitni naukowcy, politycy, dyplomaci, przedstawiciele świata biznesu oraz uznani dziennikarze reprezentujący niemal wszystkie kraje zrzeszone w Inicjatywie Trójmorza.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze debata dyplomacja Paweł Jabłoński

"Absolutnie kluczowy region". Brytyjski deputowany chce zbliżenia Londynu z Inicjatywą Trójmorza

- Jesteśmy podekscytowani wejściem do CPTPP, będziemy bardziej zaangażowani w Commonwealth, w stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, ale ta część Europy jest dla nas absolutnie kluczowa. Jako jedyny poseł polskiego pochodzenia chcę zrobić wszystko, co możliwe, żeby zapewnić, iż premier i pozostali posłowie będą tyle samo uwagi poświęcać Inicjatywie Trójmorza - powiedział poseł do Izby Gmin Daniel Kawczynski.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze ŚWIAT Wielka Brytania Europa

KARPACZ 2021 "Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze Niemcy Berlin Ukraina Mołdawia polityka USA Ameryka Europa Stany Zjednoczone ekonomia Adriatyk Bałtyk Morze Czarne

"Ideą solidarności kierujemy się jak busolą". Prezydent przypomina "Posłanie do ludzi pracy"

"Idea wspólnoty losu i solidarności przekraczającej granice leży u podstaw współpracy w regionie w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Inicjatywy Trójmorza" - pisze prezydent Andrzej Duda w tekście, który ukaże się we wrześniu w światowych mediach z okazji 40. rocznicy ogłoszenia "Posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Solidarność Trójmorze grupa wyszehradzka

Cyfrowy szczyt "Tallin Digital Summit". Premier: Polska dobrze zna zagrożenie cyberatakami ze Wschodu

Premier Mateusz Morawiecki wziął zdalnie udział w organizowanym w Estonii cyfrowym szczycie "Tallin Digital Summit". Podczas dyskusji poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa danych. Szef rządu mówił też o znaczeniu małych i średnich przedsiębiorstw w państwach Trójmorza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier polityka ŚWIAT Estonia Trójmorze cyberbezpieczeństwo

"Jest zbieżność w sprawach bezpieczeństwa". Marszałek Sejmu z wizytą dyplomatyczną w Estonii

- Podczas spotkań marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przewodniczącym Riigikogu Jurim Ratasem i prezydent Kersti Kaljulaid wybrzmiała zbieżność stanowisk obu krajów w kwestiach bezpieczeństwa - informuje komunikat CIS. Wśród tematów były m.in. nowe wyzwania związane z rosnącą presją migracyjną na wschodnie granice UE, zainspirowaną przez białoruski reżim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Trójmorze Łotwa Estonia

Międzynarodowy Festiwal Sztuk w Rzeszowie: ciekawa propozycja na wakacje

W dniach 20-22 oraz 26-29 sierpnia w Rzeszowie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE – TRÓJMORZE już po raz czwarty organizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej. W programie Festiwalu znalazły się spektakle, koncerty, wystawy i spotkania z artystami 12 państw: Polski, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Rzeszów SZTUKA Trójmorze Gabriela Andrychowicz Trójka

"Zmiana jest w warstwie symbolicznej, ale nie realnej". Premier o relacjach Polski z USA

- W relacjach Polski z USA jest zmiana w warstwie symbolicznej, ale nie realnej - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Według niego Stany Zjednoczone rozumieją, że Polska na wschodniej flance NATO i UE jest kluczową częścią całego systemu bezpieczeństwa transatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Stany Zjednoczone premier Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Trójmorze polityka cyberbezpieczeństwo Nord Stream 2

Podsumowanie dwuletniej działalności Funduszu Trójmorza. BGK: wśród 10 dużych inwestorów jest jeden prywatny

Dziesięciu inwestorów, prawie miliard euro zgromadzonego kapitału i trzy inwestycje infrastrukturalne to bilans dwóch lat działalności Funduszu Trójmorza - podsumował Bank Gospodarstwa Krajowego. Przypomniał, że celem transgranicznych inwestycji jest poprawa infrastruktury na osi północ-południe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Trójmorze Europa BGK inwestycje infrastruktura

Prof. Krzysztof Szczerski: Trójmorze nową definicją państw naszego regionu

- Trójmorze zaczyna funkcjonować jako pozytywny opis regionu. Kraje Trójmorza to kraje rozwijające się, mające duży wzrost gospodarczy, ambitne, które potrafią się dobrze odnaleźć na arenie międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szczerski, który obejmie funkcję ambasadora, stałego przedstawiciela RP przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 USA Trójmorze Adrian Klarenbach Joe Biden Krzysztof Szczerski Andrzej Duda

Grzegorz Górny o inicjatywie Trójmorza: to jedna z najważniejszych platform współpracy w Europie

- Ten szczyt potwierdził, że Trójmorze staje się jedną z najważniejszych platform współpracy międzynarodowej w Europie. Jest to właściwie okręt flagowy Europy Środkowej. Jesteśmy regionem, który od kilkunastu lat rozwija się najszybciej na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny, szef Stowarzyszenia i Fundacji Trójmorze.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze dyplomacja inwestycje pieniądze gospodarka polska ŚWIAT Europa Polskie Radio 24