X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Tomasz Terlikowski

Kościół we Francji i Włoszech. Upadli założyciele i liderzy nowych ruchów religijnych

- Nowe wspólnoty rozwijające się we Francji głównie w ramach Ruchu Odnowy Charyzmatycznej były znakiem żywotności francuskiego Kościoła. Jednak doszło w nich do rzeczy zupełnie niepojętych i bardzo trudno wytłumaczalnych – powiedział dr Sebastian Duda, teolog, filozof i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski Kościół Kościół katolicki wiara religia chrześcijaństwo katolicyzm

Dr Stelmach: edukacja seksualna otwiera dzieci na działanie dorosłych, a nie przed nimi chroni

- Nie jest prawdą, że dzieci, które są edukowane seksualnie odpowiednio wcześnie, są chronione przed przestępstwem, są chronione przed działaniami dorosłych, bo wiedzą jak się zabezpieczyć - przekonywał w Polskim Radiu 24 seksuolog, dr Bogdan Stelmach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pedofilia Kościół społeczeństwo aktualności katolickie Tomasz Terlikowski seks w przestrzeni publicznej seks

"Żadne dziecko nie wyszło z tego bez traumy". Psycholog o eksperymencie Kentlera w Niemczech

- Jestem przekonana, że żadne dziecko, które stało się dorosłym człowiekiem, nie wyszło z tego eksperymentu bez traumy, skutków ubocznych. Bez zranień, których nigdy nie uda się naprawić - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Sabina Zalewska, psycholog rodziny z UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Tomasz Terlikowski pedofilia dzieci młodzież Niemcy ŚWIAT

"Mają szersze podłoże społeczne". Ks. prof. Andrzej Kobyliński o protestach w USA

W Stanach Zjednoczonych trwają protesty związane ze śmiercią George'a Floyda. Tymczasem okazuje się, że sami Amerykanie przyznają, że manifestacje mają znacznie głębsze podłoże społeczne. O diagnozach dotyczących amerykańskiego społeczeństwa, dyskryminacji osób czarnoskórych, a także o roli Kościoła katolickiego w tym wszystkim mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski filozofia religia Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo Stany Zjednoczone USA Ameryka

"Nie możemy o tym nie mówić". Świadectwo ofiary księdza pedofila

"Milczenie jest pozwoleniem, żeby to sobie było i żeby przykryło się, milczenie też sprowadza się do tego, że nie oczyścimy Kościoła. W Kościele są ludzie grzeszni, ale to nie znaczy, że możemy przyjąć hasło »grzeszta, jak chceta«". W Polskim Radiu 24 niezwykłe i poruszające świadectwo osoby, która jako nastolatek była molestowana przez księdza. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Terlikowski Kościół Kościół katolicki społeczeństwo pedofilia

Ks. Studnicki: ściganie przypadków pedofilii staje się w Kościele standardem

- Dziś finansowana jest terapia osób pokrzywdzonych, a więc została zaoferowana im konkretna pomoc, co nie miało miejsca jeszcze kilka lat temu. Staje się to coraz bardziej powszechną praktyką w Kościele - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Piotr Studnicki, kierownik stałego Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pedofilia Kościół społeczeństwo aktualności katolickie Tomasz Terlikowski

TYLKO U NAS "Zmowa milczenia najbardziej traumatycznym doświadczeniem". Zakonnik i publicysta o walce z pedofilią

- Dopóki nie zmierzymy się ze łzami, z bólem, złością ofiar, to nic się nie zmieni - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl publicysta Tomasz Terlikowski. - Konieczna jest większa ingerencja państwa w procedury kościelne - mówi psycholog dr Jacek Prusak SJ. Zaznacza, że duchowni Kościoła katolickiego nie są grupą zwiększonego ryzyka w przestępstwach pedofilii.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia walka z pedofilią przestępczość społeczeństwo FILM Kościół aktualności katolickie Tomasz Terlikowski POLSKA Przemysław Goławski

Dramat ofiar pedofilii. Ks. prof. Kobyliński: o swojej traumie mówi jedna osoba na sto

- Pedofilię można nazwać globalną plagą moralną, jest ona wielką, współczesną i straszną pandemią, zjawiskiem dotyczącym wszystkich kultur, religii oraz narodów – powiedział ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Dużo ofiar jest ukrytych, żyją w cieniu i niezwykle rzadko mówią o swoim bólu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Tomasz Terlikowski pedofilia dzieci młodzież przestępczość

Ks. Marek Kotyński: eucharystia dla chrześcijanina jest źródłem siły duchowej

- Oczywiście ci, którzy są chorzy, powinni ciągle jeszcze się powstrzymywać z racjonalnego punktu widzenia, co nie znaczy, że nie mogą przyjść do kościoła w pozostałe dni, jeśli nie są chorymi obłożnie. Eucharystia jest dla chrześcijan wyjątkowym darem - mówił w Polskim Radiu 24 o. Marek Kotyński, redemptorysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski Koronawirus w Polsce pandemia Kościół chrześcijaństwo

Wolność człowieka w świecie ogarniętym pandemią koronawirusa

- Warto zastanowić się, czy ograniczenia wolności o charakterze prewencyjnym, ochronnym i pozwalającym nam widzieć rzeczywisty zysk z ich stosowania nie zostaną przekształcone w nowy system zbierania, dystrybucji i organizacji danych, które mogą zostać użyte przeciwko nam - powiedział dr Cezary Kościelniak, filozof z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski koronawirus Koronawirus w Polsce bezpieczeństwo

Teorie spiskowe w dobie pandemii koronawirusa. Jak sobie z nimi radzić?

- Panujący obecnie zamęt sprzyja powstawaniu różnych absurdalnych teorii. Nie jest łatwo oddzielić ziarna od plew. Wciąż niewiele wiemy na temat tego, skąd wzięła się pandemia i dlatego w takiej mętnej wodzie pojawiają się dziwne twierdzenia - powiedział ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia Tomasz Terlikowski

Transmisje nabożeństw. Cezary Kościelniak: ludzie tęsknią za kościołem

- Trwa dyskusja, czy po pandemii ludzie wrócą do kościołów w Polsce tak licznie, jak zwykle. Może będzie spadek ilości wiernych, ale za to wzrost jakości. Na pewno wrócą ci, którzy czują głód kościoła - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 dr Cezary Kościelniak, filozof antropolog (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Kościół Tomasz Terlikowski społeczeństwo papież Franciszek Stanisław Gądecki

Konkwista Ameryki Łacińskiej. Choroby sprzymierzeńcem Europejczyków

- Indianie nie mieli żadnego ekosystemu odpornościowego i mocno cierpieli z powodu chorób, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. (…) Europejczycy traktowali epidemie jako karę bożą, natomiast ludność indiańska traktowała to jako naruszenie harmonii, która należało przywrócić. Ważną rolę odgrywali tu czarownicy - powiedział o. prof. Tomasz Szyszka, werbista i misjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski Indianie pandemia epidemia historia wirusów Aztekowie

Ks. Andrzej Kobyliński: niewiedza religijna jest dzisiaj przerażająca

-  Rzesze katolików dzielą przekonanie, że woda święcona nie może zawierać zarazków. To kompletna nieprawda i szamańskie podejście, całkowicie sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk, UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Koronawirus w Polsce katolicyzm chrześcijaństwo wiara społeczeństwo Tomasz Terlikowski

TYLKO U NAS Trump weźmie udział w Marszu dla Życia. Terlikowski: to najbardziej pro-life prezydent USA

- Postawa Donalda Trumpa pokazuje, że są światowi przywódcy, którzy nie boją się bronić życia - mówi Portalowi PolskieRadio24.pl publicysta Tomasz Terlikowski. Trump jako pierwszy prezydent USA zapowiedział udział w dorocznym Marszu dla Życia, który odbędzie się 24 stycznia w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja ŚWIAT USA Donald Trump Mike Pence społeczeństwo zdrowie prawo Tomasz Terlikowski Przemysław Goławski