X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Rzymkowski

NASZ WYWIAD Tomasz Rzymkowski: zabijanie dzieci nienarodzonych jest rzeczą skandaliczną

- Kwestie dotyczące wad rozwojowych to kwestie podejścia do osób niepełnosprawnych. Jeśli szykanuje się osoby będące w łonach matek dlatego, że są upośledzone lub w jakikolwiek sposób niepełnosprawne, to za chwilę pojawią się głosy, żeby zabijać ludzi, którzy stali się niepełnosprawni w wyniku wypadków - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów PiS, którzy podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. przesłanki eugenicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski PiS aborcja POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny

"Nakazuje organom władzy publicznej konkretne, ale chybione działania". Poseł PiS o konwencji stambulskiej

- Konwencja stambulska to typowa umowa blankietowa, która nakazuje organom władzy publicznej konkretne działania, które moim zdaniem są chybione - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Jarosław Urbaniak (KO), w którego ocenie z ratyfikowaniem tej konwencji związane są też pozytywy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Rzymkowski Polskie Radio 24 konwencja stambulska społeczeństwo

Rzymkowski: samorządowcy, którzy odmawiają przekazania spisu wyborców, łamią prawo

- Samorządowcy powinni przekazać Poczcie Polskiej spisy wyborców. Jeśli tego nie robią, to w mojej ocenie przekraczają swoje uprawnienia i łamią prawo - ocenił poseł PiS, członek komisji ustawodawczej Tomasz Rzymkowski. Ustawa wprowadzająca korespodencyjne głosowanie w wyborach prezydenckich jest w Senacie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 polityka Tomasz Rzymkowski

Projekt opozycji uzdrowi sądownictwo? "Zawiera grzech pierworodny"

Opozycja krytykuje przeprowadzaną przez rząd i wspieraną przez PiS reformę sądownictwa. Czy sama ma pomysł na uzdrowienie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości? - Przygotowaliśmy w Senacie projekt ustawy ws. KRS - mówi rzecznik prasowy KO Jan Grabiec. - On niczego nie uzdrawia, a do tego jest niezgodny z Konstytucją - uważa poseł PiS Tomasz Rzymkowski. 
Zobacz więcej na temat:  opozycja Jan Grabiec Tomasz Rzymkowski reforma sądownictwa

"Viera Jourova jest tylko pionkiem w tej grze". Ekspert o wizycie wiceszefowej KE w Polsce

Nowa wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova zgodnie z zapowiedzią, w kwestii praworządności w Polsce, kontynuuję linię swojego poprzednika Fransa Timmermansa. W ocenie politologa Artura Wróblewskiego w grze dotyczącej Polski jest ona "tylko pionkiem". - Wydaje się, że jej działania są odzwierciedleniem woli szefowej KE oraz tych, którzy są prawdziwymi decydentami w Unii Europejskiej - uważa ekspert. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Vera Jourova Tomasz Rzymkowski Komisja Europejska

Tomasz Rzymkowski: jeśli SN nie zawiesi postępowania, złamie konstytucję

- Trudno jest uwierzyć, aby Sąd Najwyższy zlekceważył decyzję procesową Trybunału Konstytucyjnego. Oznaczałby to złamanie konstytucji przez Sąd Najwyższy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio POLSKA polityka Antoni Trzmiel Tomasz Rzymkowski Krzysztof Paszyk sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Julia Przyłębska

Rzymkowski: Putin boi się obchodów rocznicy "Cudu nad Wisłą"

– Część światowej społeczności w sierpniu być może po raz pierwszy usłyszy o tym, że bolszewicy szli na Europę i to Polska ich powstrzymała. I tego się Putin boi – mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Rzymkowski w komentarzu do wypowiedzi prezydenta Rosji oczerniających Polskę. Gośćmi Polskiego Radia byli także Anna-Maria Żukowska z Lewicy, eurodeputowani Andrzej Halicki z PO i Patryk Jaki z PiS, a także poseł Piotr Zgorzelski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Beata Michniewicz Anna-Maria Żukowska Piotr Zgorzelski Tomasz Rzymkowski Andrzej Halicki Patryk Jaki

Jak bronić się przed rosyjską machiną propagandową? "Trzeba reagować"

Sejm RP potępił prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej – głosi uchwała przyjęta w czwartek przez Sejm w związku z niedawnymi wypowiedziami prezydenta Rosji. O walce z rosyjską propagandą rozmawiali w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Rzymkowski (Prawo i Sprawiedliwość) i Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Rosja HISTORIA Tomasz Rzymkowski Krzysztof Bosak

Tomasz Rzymkowski: nowa ustawa ma zdyscyplinować sędziów

- Trzeba przeciwdziałać sytuacjom, które mogą wprowadzić w państwie anarchię. Nowa ustawa ma wprowadzić ład i bezpieczeństwo w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w radiowej Jedynce Tomasz Rzymkowski z PiS. Gościem audycji był również Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy sąd Krajowa Rada Sądownictwa Tomasz Rzymkowski Prawo i Sprawiedliwość PiS PSL-Koalicja Polska Henryk Szrubarz

Tomasz Rzymkowski (PiS): nie byłoby Polski bez Kościoła

- Bardzo lubię i szanuję Pawła Kukiza. To on dał mi szansę. To było coś wyjątkowego, szkoda, że się już skończyło. Szkoda też, że nie udało się Pawła Kukiza pozyskać do tego obozu patriotycznego, obozu wzmacniania i reformowania Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Prawo i Sprawiedliwość województwo mazowieckie Sejm Tomasz Rzymkowski prawo sądownictwo

T. Rzymkowski o słowach L. Wałęsy: haniebne stwierdzenia

- Słowa, które wypowiedział tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek" były haniebne. Lech Wałęsa totalnie oderwał się od rzeczywistości - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski, odnosząc się do przemówienia, w którym były prezydent nazwał śp. Kornela Morawieckiego "zdrajcą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Rzymkowski PiS Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Jankowski

Tomasz Rzymkowski: Trump powinien powiedzieć, że na Polskę napadli Niemcy

- W Stanach Zjednoczonych mało kto wie, kto i kiedy rozpoczął II wojnę światową. Na wschód od nas też jest przeświadczenie, że wojna rozpoczęła się w 1941 r. Dobrze by było, aby podczas wizyty Trumpa wybrzmiało to, że Polskę napadły nazistowkie Niemcy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rzymkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Tomasz Rzymkowski Niemcy reparacje wojenne II wojna światowa