more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Lenz

Relacje polsko-ukraińskie po nowelizacji ustawy o IPN

Prezydent Andrzej Duda podpisał (6.02) nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wprowadzającą kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Nowe prawo przewiduje odpowiedzialność karną do trzech lat także za negowanie zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów. 
Zobacz więcej na temat:  IPN Ukraina Marek Mądrzejewski banderyzm HISTORIA Grzegorz Długi Tomasz Lenz Jacek Żalek

Wizyta prezydenta Turcji w Polsce. Komentarze polityków

– Polska miała być izolowana, a nie jest. Ani jeżeli chodzi o wschód, ani jeżeli chodzi o zachód – mamy prezydenta Trumpa, mamy szczyt NATO, mamy prezydenta Erdogana. Ze wszystkimi należy dyskutować – mówił na antenie radiowej Trójki Dominik Tarczyński (PiS). – Chcę zwrócić uwagę, że demokratyczne państwa zawiesiły jakiekolwiek stosunki dyplomatyczne z Turcją – stwierdził Tomasz Lenz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Tomasz Lenz Recep Tayyip Erdogan Unia Europejska Turcja Trójka

PO złoży wniosek o odwołanie marszałka Sejmu

PO jeszcze w tym tygodniu złoży wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu - poinformował we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann. Powodem - jak mówił - jest "skandaliczny" sposób prowadzenia przez niego obrad i "kneblowanie ust opozycji". Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) nazywa ten pomysł "szalonym".
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Marek Kuchciński Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Sejm Tomasz Lenz