X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Grodzki

Spotkanie Tomasza Grodzkiego z zagranicznymi politykami. Marek Pęk: to alternatywna polityka zagraniczna

- To zestaw działań, który określam "alternatywną polityką zagraniczną". Senat nie ma samodzielnych uprawnień do prowadzenia polityki zagranicznej. Politykę zagraniczną prowadzi rząd w porozumieniu z prezydentem - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Senat Polityka zagraniczna Polski Tomasz Grodzki dyplomacja Marek Pęk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

Senat pod wodzą Tomasza Grodzkiego. Pęk: ubolewam nad kierunkiem, w jakim poszła ta izba

- Bardzo ubolewam nad tym, w jakim kierunku poszedł Senat obecnej kadencji i w jakim kierunku idzie pan marszałek Grodzki. Jego głównym motorem działań i stojącej za nim większości jest walka z demokratyczną większością sejmową i rządem - ocenił politykę Senatu w obecnej kadencji Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Senat Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja zjednoczona prawica Marek Pęk POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Dowody są bardzo mocne". Duklanowski o sprawie Tomasza Grodzkiego

- Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli wiele dokumentów, m.in. z fundacji, na którą prof. Tomasz Grodzki brał pieniądze od pacjentów. Sprawdzali, czy wpłaty były odnotowywane. Według mojej wiedzy nie ma tam żadnego śladu po tych pieniądzach - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Tomasz Duklanowski, który zajmuje się sprawą.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń POLSKA Tomasz Grodzki korupcja szpital społeczeństwo

"Nadużywa swojej funkcji". Prószyński o orędziu marszałka Grodzkiego ws. podatku od reklam

- Marszałkowi Grodzkiemu przysługuje oczywiście prawo do występowania w mediach publicznych. Ale ewidentnie nadużywa on swojej funkcji. Nie jest prezydentem Rzeczypospolitej, który w takich sprawach zabiera głos w sposób naturalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego i sekretarz warszawskich struktur PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Tomasz Grodzki Senat polityka

Orędzie marszałka Senatu. Dr Karnkowski: było to wystąpienie na granicy śmieszności

- Bardzo trudno traktować wystąpienie marszałka Grodzkiego poważnie, jako kwestię jakiegokolwiek argumentu. Obiektywnie było to wystąpienie na granicy śmieszności. Dziwię się, że jeden dzień protestu przeciwko płaceniu podatków porównuje się do stanu wojennego - powiedział o czwartkowym wystąpieniu marszałka Senatu dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu protest media podatki pieniądze ustawa POLSKA polityka Polskie Radio 24

FELIETON Z marszałkowego na polski, czyli co Tomasz Grodzki miał na myśli. Felieton Magdaleny Złotnickiej

"Wolne" znaczy "krytyczne wobec rządu", "demokratyczny" - czytaj: zdominowany przez opozycję. Słuchając orędzia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, można dojść do wniosku, że ma on swój własny język. Może przy następnym orędziu należałoby zatrudnić tłumacza symultanicznego, by przekładał z marszałkowego na polski?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki polityka felieton Magdalena Złotnicka

"Nie chodzi o wolność, ale o pieniądze". Publicysta o podatku od reklam

-  Dochody koncernów medialnych miałyby być zmniejszone na rzecz podatku, który w połowie miałby popłynąć do NFZ i na wsparcie kultury. Naturalne jest, że każdy podatek będzie oprotestowany. Nie powinno się jednak wyciągać korelacji, że podatek wpłynie na wolność mediów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  media Tomasz Grodzki Senat podatki POLSKA

Stan wojenny, wyłączenie internetu, absolutyzm. O czym mówił w wystąpieniu marszałek Grodzki?

– Wzywam rządzących do wycofania się ze złego projektu ws. podatku reklamowego, demokratyczna większość w Senacie nie zaakceptuje zamachu na wolne media, które są fundamentem demokracji - oświadczył w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zaraz potem zrównał wczorajszy protest niektórych mediów z wprowadzaniem stanu wojennego. – 13 grudnia 1981 r. złowieszczy mrok stanu wojennego też zaczął się od braku "Teleranka" i wyłączonych telefonów - oświadczył. Marszałek przekonywał, że niektórym marzy się "władza absolutna i karmienie społeczeństwa fałszywą propagandą", a podatek od reklam ma zdusić krytykę rządu.
Zobacz więcej na temat:  Senat media Tomasz Grodzki

Marszałkowie Sejmu i Senatu uczestniczyli w telekonferencji państw V4

Po telekonferencji przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek mówiła o chęci "intensyfikacji działań" V4. - To było dobre spotkanie. Ciekawe impresje, różne punkty widzenia - mówił z kolei Tomasz Grodzki.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Węgry Słowacja Czechy Unia Europejska dyplomacja Sejm Senat Elżbieta Witek Tomasz Grodzki

"Rośnie rola Grupy Wyszehradzkiej". Marszałkowie Sejmu i Senatu po telekonferencji państw V4

Po telekonferencji przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek mówiła o chęci "intensyfikacji działań" V4. - To było dobre spotkanie. Ciekawe impresje, różne punkty widzenia - mówił z kolei Tomasz Grodzki.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka POLSKA Węgry Słowacja Czechy Unia Europejska dyplomacja Sejm Senat Elżbieta Witek Tomasz Grodzki

Marszałek Senatu: nie marnujmy ani jednej dawki szczepionki

- Podziały i próby karania nie sprzyjają klimatu wokół szczepień. Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim i innymi politykami oraz lekarzami zrobiliśmy wiele, żeby ludzi zachęcić do szczepień. Jeżeli spotkają z barierami biurokratycznymi, to ten efekt zostanie zniweczony - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Tomasz Grodzki Senat POLSKA

Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski zaszczepieni na COVID-19. Wspólny apel polityków

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej i były marszałek izby Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości, którzy są lekarzami, zostali we wtorek zaszczepieni na COVID-19. Obaj zaapelowali do Polaków, by zdecydowali się na szczepienie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepionka szczepienia Stanisław Karczewski Tomasz Grodzki koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość