X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Grodzki

Paczka z materiałem wybuchowym dla marszałka Grodzkiego. Policja: sprawa jest nam znana

"Na moje nazwisko przyszła do Senatu paczka - list z groźbami śmierci i materiał wybuchowy; przesyłkę przejęły odpowiednie służby, mam nadzieję, że poradzą sobie z szybkim złapaniem sprawcy" - poinformował w sobotę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Mogę jedynie potwierdzić, że sprawa jest nam znana - oświadczył rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Senat Tomasz Grodzki policja

Prof. Bernacki: Grodzki mocno zradykalizował się pod wpływem Tuska

- Wypowiedzi Tomasza Grodzkiego, chociażby te ostatnie w Danii, ale i te wcześniejsze, odnoszące się do sytuacji w Polsce, nie licują tak naprawdę z tym, co powinno być właściwe dla senatora, już nie mówiąc o pozycji marszałka Senatu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS i wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki PiS

"Świadczą o niskim poziomie kultury politycznej". Prof. Kik o słowach marszałka Grodzkiego

- W warunkach Polski podzielonej, zwalczających się plemion politycznych, to nie tym językiem powinien mówić intelektualista. To, co powiedział Tomasz Grodzki na użytek obcych mediów, świadczy o niskim poziomie kultury i klasy politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Tomasz Grodzki opozycja Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

"Prokuratura nie uzupełniła wniosku". Senator Kwiatkowski o sprawie marszałka Grodzkiego

- To nie marszałek podjął taką decyzję, tylko służby prawne, które oceniły wniosek prokuratury, informując wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który za te sprawy odpowiada, że wniosek nie spełnia wymogów prawnych i musi być uzupełniony, a prokuratura tego nie zrobiła - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Mirosław Skowron Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Senat

"Gdyby sprawą zajął się Senat, uchylenie immunitetu byłoby możliwe". Prof. Paruch o sprawie Grodzkiego

- Gdyby sprawa Tomasza Grodzkiego była poddana głosowaniu w Senacie, wysoce prawdopodobne byłoby uchylenie immunitetu marszałka. Wiele wskazuje na to, że marszałek bardzo boi się przesłuchania w prokuraturze i potencjalnego postawienia przed niezawisłym sądem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat polityka Tomasz Grodzki immunitet prokuratura Platforma Obywatelska

tylko u nas "Są równi i równiejsi". Politycy krytykują decyzję władz Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu bez dalszego biegu. - To pokazuje jak opozycja traktuje wyborców - komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. - Zwykła przyzwoitość nakazywałaby odbyć głosowanie - dodaje przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat immunitet Marek Pęk POLSKA

TYLKO U NAS Tomasz Grodzki przestanie być marszałkiem Senatu? "Sprawa budzi w PO jakiś niepokój"

Według tygodnika "Wprost" Donald Tusk chce zmusić Tomasza Grodzkiego do tego, żeby uchylił swój immunitetu, grożąc, że jeśli tego nie zrobi, to pozbawi go funkcji marszałka Senatu. Grodzki zaprzecza tym rewelacjom. - Jeżeli to prawda, to pokazuje, że ten upór marszałka Senatu zaczyna obciążać PO - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek izby Marek Pęk z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Tomasz Grodzki Senat polityka Platforma Obywatelska

Media: Tusk chce, żeby Grodzki zrzekł się immunitetu. Marszałek woli jednak stracić stanowisko

"Tomaszowi Grodzkiemu grozi utrata stanowiska marszałka Senatu po tym, jak lider PO Donald Tusk zażądał od niego, by zrzekł się immunitetu" - pisze w czwartek "Wprost". Według tygodnika Tomasz Grodzki odmówił, w związku z czym trwają rozmowy o ewentualnych następcach marszałka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Tomasz Grodzki marszałek senatu prokuratura immunitet sądownictwo Senat Platforma Obywatelska partie polityczne

Karczewski o opozycji i ustawie dot. nielegalnych migrantów

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko ustawie (o nielegalnym przekraczaniu granic - przyp. red.). Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki immunitet granica Białoruś Stanisław Karczewski Magdalena Ogórek