X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Theresa May

NASZ WYWIAD "Theresa May zacięta w limuzynie - to wciąż świetna alegoria brexitu"

- Unia Europejska zgodzi się zapewne na kolejne przesunięcie terminu brexitu. Jak ostatecznie zakończy się ta historia, nie można przesądzić, bo wystarczy jedna poprawka poselska w Izbie Gmin, by sprawy przybrały zupełnie inny obrót - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Małgorzata Kaczorowska z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Theresa May

Wielka Brytania z szansami na pozostanie w UE?

Premier Theresa May stwierdziła, że "Wielka Brytania ma wybór: opuścić Unię Europejską z umową albo nie wyjść z niej wcale", odrzucając opcję bezumownego brexitu. Czy możliwe jest pozostanie Brytyjczyków w Unii? – W przekazie publicznym brzmi to bardzo poważnie, ale wymierzone jest raczej w osiągnięcie konsensusu last minute – ocenił dr Grzegorz Gil z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania Brexit Theresa May Europa Unia Europejska

Co dalej z brexitem? UE czeka na konkretny plan

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że poprosi Unię Europejską o kolejne przedłużenie brexitu. "27" czeka na konkretny plan przełamania impasu, po trzykrotnym odrzuceniu umowy o wyjściu w brytyjskim parlamencie. Obecnie datą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest 12 kwietnia. I albo wtedy dojdzie do chaotycznego, bezumownego brexitu, albo ta data ponownie zostanie przesunięta.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska Europa Wielka Brytania UE Theresa May ŚWIAT