X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadżykistan

Straż Graniczna zorganizuje powrót dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. We wrześniu wylecą pierwsze samoloty

- W połowie września planujemy organizację lotów czarterowych do Iraku i Tadżykistanu - poinformowała rzecznik prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, takie loty organizowane są dla osób, które dostały decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Są to loty rutynowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica migracja straż graniczna Irak Tadżykistan służby i bezpieczeństwo

Delegacja talibów w Moskwie rozmawiała z przedstawicielem Władimira Putina

W Moskwie delegacja fundamentalistycznej organizacji islamskiej Taliban spotkała się z przedstawicielem prezydenta Rosji. Rozmowy dotyczyły trwającej w Afganistanie wojny i bezpieczeństwa pozostałych krajów w tym regionie. Talibowie zapewnili, że nie zamierzają przekraczać granic swojego kraju. Niedawno w związku z sytuacją w Afganistanie władze Tadżykistanu poprosiły Rosję o pomoc wojskową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Tadżykistan Rosja Władimir Putin Afganistan talibowie

Wojna w Afganistanie. Rosja jest gotowa wysłać wojska do Tadżykistanu

Rosja jest gotowa wesprzeć Tadżykistan, gdyby doszło do bezpośredniego zagrożenia granic tego państwa, w związku z wojną w Afganistanie. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow pytany o tę kwestię odpowiedział, że -„odpowiedź jest oczywista”. Jak napisało radio Echo Moskwy, ze słów ministra wynika, że w przypadku napaści na Tadżykistan wsparcia temu państwu udzieli w pierwszej kolejności Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Członkami układu są: Tadżykistan oraz Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia i Kirgistan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Tadżykistan Rosja Władimir Putin Afganistan

Polscy lekarze w Tadżykistanie, jako jedyni z misją z zagranicy w czasie pandemii

Grupa polskich lekarzy zakończyła misję w Tadżykistanie i wróciła do kraju. Przez ostatnie trzy tygodnie 23 medyków pomagało miejscowym służbom w walce z koronawirusem. Zespół ratowników Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej był jedyną zagraniczną grupą, która w związku z pandemią pojawiła się w Tadżykistanie w Azji Środkowej.
Zobacz więcej na temat:  Tadżykistan epidemia pandemia koronawirus

Polscy lekarze w Tadżykistanie, jako jedyni z zagranicy w czasie pandemii. "Najtrudniejsza misja"

Grupa polskich lekarzy zakończyła misję w Tadżykistanie i wróciła do kraju. Przez ostatnie trzy tygodnie 23 medyków pomagało miejscowym służbom w walce z koronawirusem. Zespół ratowników Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej był jedyną zagraniczną grupą, która w związku z pandemią pojawiła się w Tadżykistanie w Azji Środkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Tadżykistan

Między Rosją, Chinami a muzułmańskim południem

Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan i Turkmenistan. To państwa, które uzyskały niepodległość po rozpadzie Związku Radzieckiego. W jakim położeniu znajdują się one po 25 latach suwerenności? O tym w Światowej Szachownicy mówił Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Azja Kazachstan Kirgistan Polskie Radio 24 Rosja Tadżykistan Turkmenistan Uzbekistan Światowa Szachownica - archiwalne