X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Kościuszko

Tadeusz Kościuszko, czyli jeden z ojców nowoczesnej fortyfikacji

Tadeusza Kościuszkę znamy bardzo dobrze jako naczelnika, wodza i polityka, ale był on również fenomenalnym inżynierem wojskowym i twórcą nowoczesnych fortyfikacji. - Straszliwy wiek XVII, będący wiekiem wojen, wyuczył Polaków, że umiejętnie zastosowana fortyfikacja polowa decyduje o powodzeniu lub klęsce armii - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Wielgus z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Kościuszko Ameryka Północna Dorota Truszczak

Warszawa: 275. rocznica urodzin Tadeusza Kościuszki

Mija 275. rocznica urodzin Tadeusza Kościuszki, wizjonera, bohatera narodowego oraz polskiego i amerykańskiego generała. Przedstawiciele m.in. Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej złożyli kwiaty na Zamku Królewskim przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki. Prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej Leszek Marek Krześniak podkreślił, że Tadeusz Kościuszko - inżynier wojskowy, zbudował Państwo okresu wojny.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Kościuszko Stany Zjednoczone historia Polski

Parlamentarzyści z Polski i Litwy w rocznicę urodzin Kościuszki apelują o demokratyczne zmiany na Białorusi

Parlamentarzyści z Polski i Litwy wyrazili solidarność z narodem białoruskim, wezwali też władze w Mińsku do przeprowadzenia jeszcze w tym roku prawdziwie demokratycznych wyborów. Deklaracja w tej sprawie została przyjęta w obu krajach, w 275. rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki. Za bohatera narodowego uważają go bowiem zarówno Polacy i Litwini, jak i Białorusini.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Białoruś Tadeusz Kościuszko