X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Szymon Szynkowski

Polska wykonuje szczepienia najszybciej w UE. Wiceszef MSZ zauważa: opozycja wyciszyła swoją narrację

"Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę, że opozycja wyciszyła nieco narrację, że system szczepień w Polsce jest źle zorganizowany. Może dlatego, że słabo skleja się ona z informacją, że w tempie szczepień jesteśmy: 1. w UE, 7. na świecie" - napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka społeczeństwo Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych infografika

Wiceszef MSZ o podpisanej przez premierów V4 deklaracji: precyzyjnie definiuje obszary współpracy

"Podpisana dziś deklaracja jasno i precyzyjnie definiuje obszary współpracy V4 z jednej strony, z drugiej strony podejmuje tematykę tego, co już udało się osiągnąć i jakie wnioski z tej 30-letniej współpracy płyną na przyszłość" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka POLSKA Czechy Słowacja Węgry POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski

Cele na przyszłość i deklaracja cyfrowa. MSZ zapowiedział zadania środowego szczytu V4

- Podczas środowego szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie zostanie przyjęta deklaracja wytyczająca cele na przyszłość V4 oraz deklaracja cyfrowa - zapowiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. - Będzie to najbardziej szczegółowy dokument, jeśli chodzi o obszary współpracy w dotychczasowym 30-leciu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA grupa wyszehradzka Szymon Szynkowski Europa Polityka zagraniczna Polski

Wypowiedź Steinmeiera otwiera dyskusję o zadośćuczynieniu za szkody wojenne. Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości

Wypowiedź prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o Nord Stream 2, choć niedopuszczalna, to otwiera dyskusję o zadośćuczynieniu za nierozliczone szkody wyrządzone przez Niemcy w II wojnie światowej - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister spraw zagranicznych pytany był w czwartek w Polskim Radiu 24 o wypowiedź prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera opisywaną m.in. przez dziennik "The Times". Brytyjska gazeta podała w środę, że Steinmeier ocenia, iż z powodu nazistowskich zbrodni Niemcy mają dług wobec Rosji, a gazociąg Nord Stream 2 jest jednym z ostatnich "mostów" między Europą a Rosją.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski dyplomacja

"Kwestia zadośćuczynienia krzywd wobec Polski pozostaje otwarta". Szynkowski vel Sęk o reparacjach wojennych

- Jeżeli Niemcy uznają, że kwestie szkód poniesionych przez państwa w II wojnie światowej ze strony Niemiec pozostają nierozliczone, to pozostają one nierozliczone wobec Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, komentując niedawną wypowiedź prezydenta Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ŚWIAT Stanisław Janecki Szymon Szynkowski Europa Niemcy reparacje wojenne

Wiceszef MSZ: sytuacja polskich kierowców w Anglii z godziny na godzinę się poprawia

Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze, że sytuacja polskich kierowców w Dover w Anglii z godziny na godzinę zdecydowanie się poprawia. Jak napisał, na trasie M20 (autostradzie dojazdowej do portu), "pozostała kolejka dwustu ciężarówek, która systematycznie się zmniejsza. Konsulowie i wolontariusze nadal pomagają dystrybuować wodę, gaz i żywność wśród kierowców".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania kierowca Europa Szymon Szynkowski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych pandemia kierowcy

Polityk Koalicji Obywatelskiej: budżet unijny został dobrze wynegocjowany

- Polska dostanie duże pieniądze. Budżet i fundusz odbudowy zostały dobrze wynegocjowane. Niepotrzebnie pomagaliśmy Węgrom w ich rozgrywce - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, który z wiceszefem MSZ Szymonem Szynkowskim vel Sękiem wziął udział w piątkowej "Debacie Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Europa rząd Mateusza Morawieckiego Szymon Szynkowski Paweł Kowal Antoni Trzmiel

"Oczekujemy śledztwa i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom". MSZ zwraca się do ambasady Holandii ws. eksplozji

Zwróciliśmy się do ambasady Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie - napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W środę nad ranem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polonia Holandia Polacy za granicą Szymon Szynkowski

"Oczekujemy śledztwa i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom". MSZ zwraca się do ambasady Holandii ws. eksplozji

Zwróciliśmy się do ambasady Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie - napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W środę nad ranem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holandia Szymon Szynkowski MSZ służby i bezpieczeństwo

Negocjacje ws. budżetu UE. Wiceszef MSZ: Trzaskowski i opozycja usiłują osłabić mandat rządu

- Przedstawiciele opozycji, w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nie przegapią żadnej okazji, by wykorzystać sytuację dot. budżetu UE do wewnętrznej gry skierowanej przeciwko polskiemu rządowi; usiłują oni osłabić jego mandat - mówi portalowi wPolityce.pl wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Rafał Trzaskowski Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: to nie Polska i Węgry cokolwiek blokują, ale ci, co forsują mechanizm pozatraktatowy

- Sytuacja wbrew pozorom jest dość jasna. My opowiadamy się po pierwsze za tym, żeby trzymać się traktatów, a po drugie opowiadamy się za tym, żeby trzymać się konkluzji Rady Europejskiej z lipca, które to konkluzje na tych traktatach właśnie bazują - podkreślił w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk w odpowiedzi na pytanie o polskie oczekiwania względem negocjacji budżetowych UE. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Węgry budżet ue budżet UE 2021-2027 Szymon Szynkowski MSZ

Wiceszef MSZ: nie godzimy się na arbitralność kryteriów przyznawania funduszy UE

- Z punktu widzenia polskiego podatnika, problemem jest to, że mielibyśmy się zgodzić na konstrukcję, w której pieniądze z budżetu Unii są dysponowane według kryteriów, które ustala Komisja Europejska, zgodnie z tym, co uważa za praworządne, a czego nie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. - Oczywiście, nie zgodzimy się na ten mechanizm, stąd nasza zapowiedź weta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Szymon Szynkowski polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej