X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Szymon Szynkowski

Wiceszef MSZ: Rosja nie jest gotowa do budowania relacji na prawdzie historycznej

Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że dziś Rosja nie jest gotowa do budowania relacji na prawdzie historycznej. Wiceminister spraw zagranicznych odniósł się do opublikowanego wczoraj w rosyjskim portalu RBK wywiadu z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem. Rosyjski ambasador powiedział między innymi, że aktualne stosunki Polski i Rosji są najgorsze od czasów II Wojny Światowej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Szymon Szynkowski

"Premier jest twardym negocjatorem". Wiceszef MSZ o szczycie UE

- Wiele państw, w tym Polska, jest sceptycznych ws. mechanizmu powiązania funduszy UE z praworządnością - wskazywał w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. - Oczekujemy, że uszanowany zostanie interes Polski w kontekście środków na politykę spójności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24 POLSKA premier

Karta Polaka po raz pierwszy trafiła do mieszkańców Ameryki Łacińskiej

Pierwsi przedstawiciele Polonii w Ameryce Łacińskiej otrzymali Karty Polaka. Podczas uroczystości w Domu Polonii w Warszawie odebrali je: Gabriel Kotecki i Lourival de Araujo Filho. – Karta Polaka, która z sukcesem już zafunkcjonowała, ale jej działanie zostało rozszerzone, powinna służyć Polakom na całym świecie – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Polonia Brazylia Jan Dziedziczak Szymon Szynkowski

Szynkowski vel Sęk: organizatorzy uroczystości w Jerozolimie wiedzą, że popełnili błąd

– To, że więcej mówi się o tym, co powie podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie Władimir Putin, niż o tym, co powiedzą ocaleni, świadczy o błędzie. Również izraelskie media krytykują takie sformatowanie tej uroczystości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Szymon Szynkowski Auschwitz Auschwitz rocznica Beata Michniewicz Władimir Putin Rosja historia Polski Izrael

Szynkowski vel Sęk: narracja historyczna Rosji jest jaskrawym kłamstwem

- Przedstawiciele Federacji Rosyjskiej powinni zrozumieć, że ich narracja nie znajduje posłuchu poza Rosją. Nie jest postrzegana na świecie jako wiarygodna, jest jaskrawym kłamstwem. Dlatego apelujemy, by z niej zrezygnować. Ona szkodzi Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Władimir Putin Rosja II wojna światowa POLSKA historia Polski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani na wystąpienie Putina w Jerozolimie

Prezydent Andrzej Duda ma wszelkie powody by przypuszczać, że styczniowa konferencja w Jerozolimie zostanie przez Władimira Putina wykorzystana w sposób instrumentalny do wspierania bieżącej, agresywnej polityki Rosji wobec Polski - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk. - Apelujemy do prezydenta Rosji, by nie wykorzystywał pamięci o ofiarach Holokaustu do rozgrywek politycznych - oświadczył wiceszef MSZ. Zapewnił jednocześnie, że polski rząd jest przygotowany na wystąpienie Putina na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Rosja Szymon Szynkowski

Wiceszef MSZ: Putin wykorzysta konferencję w Jerozolimie do agresywnej polityki wobec Polski

- Prezydent Duda ma wszelkie powody, by przypuszczać, że styczniowa konferencja w Jerozolimie zostanie przez prezydenta Putina wykorzystana w sposób instrumentalny do wspierania bieżącej, agresywnej polityki Rosji wobec Polski - powiedział wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA II wojna światowa Holokaust Auschwitz Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosja Andrzej Duda Władimir Putin

Unijna komisarz chce odrzucenia ustawy o sądach. Wiceszef MSZ: bezprecedensowa ingerencja

- Tak wyraźnie wyrażone wobec marszałka Senatu oczekiwanie, aby kierowana przez niego izba odrzuciła ustawę w całości, stanowi bezprecedensową ingerencję w polski proces legislacyjny - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do pisma Komisarz Praw Człowieka Dunji Mijatović.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Wenecka Rada Europy reforma sądownictwa Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szynkowski vel Sęk: marszałek Senatu nie jest aktorem polskiej polityki zagranicznej

- Próby prowadzenia polityki zagranicznej lub wprowadzenia pewnego dualizmu przez marszałka Senatu nie będą skuteczne. Konstytucja jasno mówi, kto jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną i nasi partnerzy za granicą też to wiedzą - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jacek Saryusz-Wolski Rosja Władimir Putin Tomasz Grodzki Szymon Szynkowski Polityka zagraniczna Polski

Tomasz Grodzki uda się do USA. Jest reakcja wiceszefa MSZ

– Dziwię się, że pan Tomasz Grodzki rozpoczyna swoją pracę od tego typu manifestów politycznych – mówił w "Pulsie Trójki" Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzi nowego marszałka Senatu, który uda się do USA, by podziękować tamtejszym senatorom, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Beata Michniewicz Magdalena Uchaniuk-Gadowska Szymon Szynkowski Tomasz Grodzki