X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stefan Wyszyński

Beatyfikacja matki Czackiej i prymasa Wyszyńskiego. Nycz: Bogu dzięki, że nam się to przydarzyło

Niewidomi i słabowidzący pielgrzymi z całej Polski dziękowali w podwarszawskich Laskach za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej - założycielki zakładu dla niewidomych w Laskach. Uroczystość była częścią Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Niewidomych i Słabowidzących.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA beatyfikacja Stefan Wyszyński Elżbieta Róża Czacka

Ksiądz porucznik, kapelan Powstania Warszawskiego. Od dziś w kinach film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie"

Dziś na ekrany kin wszedł film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Opowiada on historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego jako kapelan Powstania Warszawskiego pod pseudonimem Radwan III. Obraz stał się oficjalną produkcją beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA Stefan Wyszyński FILM Elżbieta Róża Czacka Powstanie Warszawskie

Przede wszystkim człowiek. W piątek do kin wejdzie film o kardynale Wyszyńskim

Od kilku dni Kościół katolicki ma nowych błogosławionych - matkę Elżbietę Różę Czacką i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sylwetki obu tych postaci przybliża film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie", którego premiera odbyła się przy okazji niedzielnych uroczystości beatyfikacyjnych. Na ekrany kin film wejdzie w piątek (17.09), a prezydent RP Andrzej Duda objął wydarzenie swoim patronatem.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski kino FILM Stefan Wyszyński

Premiera filmu „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”

W dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej w Warszawie odbyła się premiera obrazu, który opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem „Radwan III"
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego FILM Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński Kazimierz Nycz Powstanie Warszawskie Laski

Ksawery Szlenkier: świat Wyszyńskiego to obszar pytań o dobro i zło

- My opowiadamy o człowieku, który - zanim stał się niezłomnym kardynałem - musiał stoczyć poważną walkę wewnętrzną, znaleźć siłę, aby nie nienawidzić nieprzyjaciół. To był długi i trudny proces. Chodziło mi o to, żeby mój bohater nie był pewien, wahał się, w oczach widzów był na krawędzi załamania i się wzmacniał - tak o kreowanej przez siebie tytułowej postaci w filmie "Wyszyński -​ zemsta czy przebaczenie" mówił na antenie Dwójki aktor Ksawery Szlenkier.
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński Stefan Wyszyński Dwójka film polski

Bp Rafał Markowski po beatyfikacji dwojga wielkich Polaków: ten dzień zaowocuje w ludzkich sercach

- Nie ma obaw tego typu, że tego rodzaju zgromadzenie, jakie przeżyliśmy wczoraj, dzisiaj przejdzie do historii i nie przyniesie owoców. To owocuje w sercach i duszach ludzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. biskup Rafał Maciej Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo społeczeństwo Kościół katolicki Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Magdalena Złotnicka POLSKA

"To hołd dla przodków". Ksawery Szlenkier o filmie poświęconym Wyszyńskiemu

W opowieściach poświęconych Stefanowi Wyszyńskiemu dominuje okres, kiedy pełnił on godność kardynalską. Rzadziej mówi się o czasach jego młodości i udziale w II wojnie światowej. Film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" zmienia ten stan rzeczy. Gościem "Spotkania z ..." jest Ksawery Szlenkier, odtwórca głównej roli.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska FILM Stefan Wyszyński II wojna światowa historia Polski religia

Słuchowisko o kard. Stefanie Wyszyńskim [POSŁUCHAJ]

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Tomasza Lerskiego pt. "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..." poświęconego osobie Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego, jednego z największych pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, męża stanu, obrońcy praw człowieka, kawalera orderu Orła Białego, więźnia czasów stalinizmu, nie bez przyczyny nazywanego Prymasem Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Wyszyński słuchowisko

Kard. Wyszyński i matka Czacka w gronie błogosławionych. Tysiące osób wzięło udział w mszy dziękczynnej

Na stadionie żużlowym w Łodzi odbyła się w niedzielę wieczorem msza dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. - Kościół beatyfikuje ludzi, których wiarę widać - powiedział w homilii metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stefan Wyszyński Kościół wiara beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Łódź

"Całe życie poświęcili służbie Polsce i drugiemu człowiekowi". Premier o kard. Wyszyńskim i m. Czackiej

Po uroczystościach beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej premier Mateusz Morawiecki napisał w mediach społecznościowych, że "Polska nie miała szczęścia do historii, ale zawsze miała szczęście do ludzi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego religia katolicyzm chrześcijaństwo wiara

Prezydent spotkał się z kard. Semeraro. Duchowny dziękował za wzruszającą mszę beatyfikacyjną

Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił, że było ono bardzo ciepłe i miłe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda religia wiara Kościół Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego katolicyzm chrześcijaństwo społeczeństwo

"Dzieło mojego życia". Teresa Duczkowska o historii kielicha wykonanego na zamówienie Prymasa Tysiąclecia

- Prymas wiedział, że trzeba uczcić powstańców, chciał oddać im hołd, dlatego pomyślał o ufundowaniu kielicha - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Duczkowska, autorka kielicha mszalnego zamówionego w latach siedemdziesiątych przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński Kościół katolicki