X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Starachowice

Starachowice i hutnictwo. Dotyk historii w Muzeum Przyrody i Techniki

- Historia hutnictwa i przemysłu jest tożsama z historią Starachowic - mówił na antenie Polskiego Radia 24 historyk Paweł Kołodziejski. Audycja "Słowem Niepodległa" gościła w Muzeum Przyrody i Techniki, które jest pierwszym muzeum powołanym do życia w XXI wieku w Polsce. Gośćmi audycji byli również historycy Adam Brzeziński i Zbigniew Bielat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Starachowice muzeum

Były prezydent i wiceprezydent Starachowic przed sądem

W Sądzie Rejonowym w Starachowicach  rozpoczął się proces byłego  prezydenta tego miasta Wojciecha B. i byłego wiceprezydenta Sylwestra K., oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w związku z umowami na wywóz śmieci w gminie. W sprawie odpowiadają jeszcze dwie inne osoby.Samorząd ze względu na nieprawidłowo naliczane w latach 2008-2012 stawki za wywóz nieczystości, mógł stracić ok. 3,5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Starachowice sądownictwo prokuratura POLSKA

Starachowice: szpital pod lupą prokuratury i ministerstwa

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach wszczęła z urzędu śledztwo w sprawie wydarzeń w tamtejszym szpitalu, do których doszło 1 listopada. Po pomoc zgłosiła się wówczas będąca w ósmym miesiącu ciąży w pani Izabela, która przestała wyczuwać ruchy swojego dziecka. Po zbadaniu pacjentki lekarze stwierdzili zgon dziecka. Pani Izabela twierdzi, że nie otrzymała należytej opieki. Mimo ogromnego bólu, lekarze odmówili jej podania środków znieczulających, albo przyśpieszających poród. 
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł POLSKA prokuratura Starachowice