more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski: nasi liderzy do PE są najlepszą kadrą

- Liderzy list PiS do PE najlepszą kadrą narodową w meczu o silną Polskę w silnej UE – napisał na Twitterze po sobotniej konwencji PiS marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił, że przedstawiona tam deklaracja europejska to "12 punktów jak 12 gwiazd na fladze UE".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Stanisław Karczewski Marek Kuchciński Parlament Europejski wybory w Polsce konwencja PiS w Rzeszowie

Stanisław Karczewski: chcemy dobrych relacji z Białorusią

Na zaproszenie Stanisława Karczewskiego w poniedziałek, z czterodniowa wizytą przybył do Polski szef Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi Michaił Miasnikowicz. - Chcemy dobrych relacji z Białorusią i rozwiązania wszystkich naszych problemów – oznajmił marszałek Senatu. Na środę, zaplanowane jest także spotkania Miasnikowicza z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Senat Stanisław Karczewski POLSKA Białoruś dyplomacja polityka

Marszałek Senatu: jestem spokojny o opinię KE ws. energii

- Mamy zapewnienie ministerstwa, że wszystko było poddawane opiniom naszych ekspertów i że wszystko jest w porządku - mówił na antenie Jedynki Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu dodał, że "jest spokojny efekt działania Komisji Europejskiej", która ma sprawdzić ustawę dotyczącą cen energii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stanisław Karczewski Senat energia elektryczna Komisja Europejska Matteo Salvini