X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Gądecki

"Przekroczyła wszelkie dotychczasowe granice etyczne". Abp Gądecki o rezolucji PE ws. aborcji

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego przyjmująca proaborcyjny raport Chorwata Matića jest pozbawiona mocy prawnej i przekracza wszelkie granice etyczne – zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości w Wieleniu w archidiecezji poznańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Kościół katolicki Stanisław Gądecki Episkopat Polski polityka Parlament Europejski

"To nie tylko deklaracje i wyznanie wiary". Dziś poświęcenie Polski Sercu Jezusa

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Episkopat poświęci dziś Polskę Sercu Jezusowemu. Sama uroczystość została ustanowiona w XVII wieku po objawieniu się Jezusa Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque. W objawieniach Chrystus obiecał wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, wiele łask.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Stanisław Gądecki POLSKA aktualności katolickie wiara społeczeństwo Kościół Episkopat Polski Kraków

Abp. Gądecki: potrzebne są serca gotowe na otwarcie korytarzy humanitarnych

- Trzeba formować w sobie "serce otwarte na cały świat", trzeba, by migranci zostali przyjmowani, chronieni, promowani oraz integrowani - powiedział w niedzielę w Piekarach Śląskich przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gądecki pielgrzymka młodzież Piekary Śląskie migracja wiara katolicyzm chrześcijaństwo prawa człowieka uchodźcy

Abp Gądecki: dziękujemy za ocalenie życia papieża Polaka i jego pontyfikat

- Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia papieża Polaka i w konsekwencji jego długi pontyfikat – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji przypadającej w czwartek 40. rocznicy zamachu na życie papieża Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Kościół Stanisław Gądecki wiara społeczeństwo Jan Paweł II Watykan zamach HISTORIA

Abp Gądecki: nadeszła godzina, aby zrodziło się marzenie o bardziej braterskim społeczeństwie

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział w Apelu Jasnogórskim w przeddzień Uroczystości NMP Królowej Polski (02.05.), że pandemia COVID-19 "dowiodła, że nikt nie uratuje się sam, że naprawdę nadeszła godzina, aby zrodziło się marzenie o bardziej braterskim społeczeństwie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Kościół Stanisław Gądecki wiara społeczeństwo

"Bez Słowa Bożego nie ma Kościoła". Przesłanie abpa Gądeckiego na Niedzielę Biblijną

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki z okazji przypadającej dziś Niedzieli Biblijnej, rozpoczynającej XIII Tydzień Biblijny, zachęca do czytania Słowa Bożego. - Bez Słowa Bożego nie ma Kościoła - zaznaczył przewodniczący Episkopatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Episkopat Polski Stanisław Gądecki aktualności katolickie

"Chrześcijanin nie może siedzieć zamknięty". Abp Stanisław Gądecki zachęca do ewangelizacji, nie tylko w Wielkanoc

- Dziś, gdy dysponujemy tak wieloma środkami społecznego przekazu i gdy bardzo szybko przesyłamy informacje, być może powinniśmy z tych narzędzi skorzystać i mówić błądzącym, szukającym i zalęknionym, że mimo pandemicznych ograniczeń możemy i powinniśmy głośno i mocno opowiadać o miłości i miłosierdziu Boga - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - Chrześcijanin nie może siedzieć zamknięty. Jego zadaniem i powołaniem jest ewangelizacja - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkanoc Kościół Stanisław Gądecki chrześcijaństwo aktualności katolickie

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Stanisław Gądecki Episkopat Polski Kościół katolicki wiara Kościół Episkopat Polski aborcja POLSKA aktualności katolickie

Abp Gądecki: zwracam się z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas celebracji liturgicznych

"Zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych" - napisał w piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół wiara Kościół katolicki Episkopat Polski Stanisław Gądecki