X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Gądecki

"Zmienia się forma, nie sens". Przewodniczący Episkopatu o Triduum Paschalnym

Epidemia i związane z nią ograniczenia domagają się zmiany formy przeżywania Triduum Paschalnego, ale nie zmienia się jego sens - podkreśla Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Poprosił o modlitwę i wsparcie dla osób, które podczas Triduum i Wielkanocy, będą pomagały chorym, samotnym i wszystkim potrzebującym.
Zobacz więcej na temat:  wiara Kościół koronawirus Koronawirus w Polsce aktualności katolickie Stanisław Gądecki POLSKA społeczeństwo religia

Abp Stanisław Gądecki wygłosi nadzwyczajne orędzie przed Wielkim Tygodniem

Przewodniczący Episkopatu, arcybiskup Stanisław Gądecki, w sobotę przed Niedzielą Palmową wygłosi nadzwyczajne orędzie wprowadzające katolików w Polsce w Wielki Tydzień. Orędzie zostanie wyemitowane tego dnia o godzinie 20.00 w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej oraz w innych środkach społecznego przekazu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Stanisław Gądecki Wielkanoc chrześcijaństwo

"Stańmy ponad politycznymi podziałami w imię wspólnego dobra". Apel abp. Gądeckiego

- Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich - oświadczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zachęcił do porozumienia ponad podziałami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gądecki Kościół polityka Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020

Kościół w czasie pandemii. Abp Gądecki o zasadach spowiedzi w Wielkim Tygodniu

- Wytyczne księży biskupów przypominają o wspomnianej w katechizmie możliwości uzyskania odpuszczenia grzechów ciężkich, w sytuacji niemożności przystąpienia do pojednania sakramentalnego. W takich okolicznościach trzeba, po rachunku sumienia, zbudzić żal doskonały za grzechy oraz postanowienie sakramentalnego ich wyznania przy najbliższej sposobności - mówił w orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  Kościół POLSKA wiara Stanisław Gądecki Koronawirus w Polsce aktualności katolickie społeczeństwo katolicyzm

"Jest bramą wprowadzającą nas w liturgię Wielkiego Tygodnia". Abp Gądecki o Niedzieli Palmowej

- Niedziela Palmowa jest bramą wprowadzającą nas w liturgię Wielkiego Tygodnia - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Dodał, że pierwszy raz w procesjach nie uczestniczą wierni. - Dzisiaj - ze względu na epidemię - gałązki palmowe niesie tylko "reszta Izraela" - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Niedziela Palmowa Koronawirus w Polsce Wielkanoc religia Stanisław Gądecki

"Potrzeba duchowej bliskości". Transmisja różańca przewodniczącego episkopatu

O ważnej roli bliskości duchowej mówił wczoraj podczas wieczornej modlitwy różańcowej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. Transmisja modlitwy z kaplicy z domu Metropolity Poznańskiego przeprowadzana jest na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej codziennie o 20:30.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara religia Stanisław Gądecki Episkopat Polski Koronawirus w Polsce pandemia

"Duchowa bliskość i solidarność". Abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę za Włochów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poprosił, by dziś wieczorem włączyć się w modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa, w tym w najbardziej nią dotkniętym kraju - we Włoszech. W liście skierowanym do Włochów napisał - "W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy Episkopat Polski Kościół Kościół katolicki Stanisław Gądecki

Abp Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

- Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dziś po modlitwie różańcowej o godz. 20.30 zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie - poinformował rzecznik Episkopatu, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 Kościół Kościół katolicki wiara Episkopat Polski Stanisław Gądecki chrześcijaństwo katolicyzm aktualności katolickie społeczeństwo POLSKA

I komunie święte dopiero po epidemii. Apel abpa Stanisława Gądeckiego

Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie I komunie święte, potem o ich terminie niech indywidualnie decydują rodzice - polecił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Hierarcha nakazał odwołać wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Episkopat Polski Koronawirus w Polsce Stanisław Gądecki Kościół katolicki społeczeństwo

Abp Gądecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokonał aktu zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Po modlitwie różańcowej transmitowanej on-line w kaplicy arcybiskupów poznańskich zwracał się do Boga słowami aktu zawierzenia, prosząc również o "oddalenie pandemii koronawirusa".
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 Kościół Kościół katolicki wiara Episkopat Polski Stanisław Gądecki chrześcijaństwo katolicyzm aktualności katolickie społeczeństwo POLSKA

Kościół reaguje na koronawirusa. Apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą "o zwiększenie liczby niedzielnych mszy świętych, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych".
Zobacz więcej na temat:  wiara Kościół Kościół katolicki POLSKA Stanisław Gądecki koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo choroby zakaźne Msza święta aktualności katolickie

Orędzie abp. Gądeckiego. "Nie zamykamy kościołów, zachęcam do korzystania z dyspensy"

Kościoły pozostają otwarte dla wiernych. Do korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. i przeżywania jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu zaapelował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w orędziu wygłoszonym za pośrednictwem Programu 1 Polskiego Radia w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Kościół wiara Episkopat Polski Stanisław Gądecki

"Być może efekt będzie błogosławiony". Abp Stanisław Gądecki o transmisjach mszy św.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wiernym świeckim za ich dyscyplinę, kapłanom za niedzielną posługę oraz służbom medycznym za ich służbę życiu – powiedział Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Wyraził nadzieję, że z obecnej sytuacji pandemii wyniknie dobro szukania Słowa Bożego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gądecki Kościół katolicki Episkopat Polski Kościół