X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stadion Narodowy

Zmienione kryteria przyjmowania pacjentów do szpitala na Stadionie Narodowym. Niedzielski wyjaśnia

- Na moją i premiera prośbę kryteria przyjmowania pacjentów do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zostały zmodyfikowane w kierunku przyjmowania pacjentów przede wszystkim wymagających wsparcia tlenowego - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski szpital Stadion Narodowy epidemia Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie

Dyrektor szpitala na Narodowym: jesteśmy gotowi na przyjmowanie pacjentów

- Opinia publiczna została zmanewrowana przez jedną osobę, która wyraziła swoją opinię na temat warunków, które zostały stworzone dla lekarzy, którzy pracują w tym szpitalu bezustannie od ponad dwóch tygodni. Reszta nie narzeka na funkcjonowanie tego szpitala - powiedział na antenie Polsat News dyrektor szpitala tymczasowego na PGE Narodowym w Warszawie dr Artur Zaczyński.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Stadion Narodowy koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA społeczeństwo służba zdrowia

"Nasi lekarze mają co robić". Szef szpitala na Stadionie Narodowym o organizacji pracy

- Nasi lekarze mają co robić. Staraliśmy się zapewnić im jak najlepsze warunki bytowe, jak to miało miejsce od początku pandemii - tak kierujący szpitalem na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński odniósł się do relacji jednego z lekarzy pracujących w tej placówce. Anonimowy lekarz w rozmowie z dziennikarzem Pawłem Reszką mówił i o zaskakujących dobrych warunkach zakwaterowania i małym obłożeniu pracą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy COVID-19

Efekt szpitala na Narodowym. Dr Zaczyński: karetki nie "zalegają" już na SOR-ach na Mazowszu

- Nie słyszałem o danych mówiących o tym, że karetki w ostatnim tygodniu zalegają na Mazowszu na SOR-ach - powiedział we wtorek dr Artur Zaczyński, kierownik szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Dodał, że w pewien sposób zastanawiający jest duży odsetek osób chorych wśród testowanych na koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia choroby zakaźne Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo pandemia Stadion Narodowy

Specjalne autobusy przewiozą chorych na COVID-19 do szpitala na Stadionie Narodowym

- Podjąłem decyzję, żeby dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych na COVID-19 do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym - poinformował w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podkreślił też, że pojazdy są już gotowe do przewozu pacjentów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa autobus komunikacja miejska

POLSKIE RADIO 24 Szpital na Stadionie Narodowym. "Jeśli nie będzie miejsc w innych placówkach, przyjmiemy pacjentów w ciężkim stanie"

- Jeżeli wzrost zakażeń będzie bardzo duży i nie będzie miejsc w szpitalach wyspecjalizowanych dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, to my oczywiście pod względem sprzętowym i osobowym jesteśmy na to przygotowani - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Hampel, chirurg, który koordynuje prace w szpitalu na Stadionie Narodowym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia Dorota Kania Stadion Narodowy

Dyrektor szpitala na PGE Narodowym: nie mamy problemu z personelem

- Grafik pracy lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych pracowników jest zapełniony na najbliższy miesiąc - poinformował odpowiedzialny za powstanie i działanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dr Artur Zaczyński. Podkreślił, że zatrudniając lekarzy, pielęgniarki i salowe, nie chce "kanibalizować personelu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy służba zdrowia

Rozbudowa szpitala na Stadionie Narodowym. Nawet 250 łóżek w ciągu tygodnia

- W tej chwili w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym dostępne jest pierwsze 300 łóżek; chcemy w przeciągu tygodnia oddać kolejne ćwierć tysiąca łóżek, następnie szpital będzie rozbudowywany do wielkości między 1100 a 1200 łóżek - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital Stadion Narodowy Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce epidemia COVID-19

Medyczny most powietrzny. Drony będą latać między szpitalem na Stadionie Narodowym a kliniką MSWiA

Pomiędzy szpitalem tymczasowym na PGE Narodowym a Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA ma powstać dronowy system transportowy (DTS), działający na zasadzie medycznego mostu powietrznego. Drony transportowe, stanowiące trzon systemu, na wyznaczonej wcześniej podniebnej trasie między szpitalami, będą przewozić m.in. próbki wymazowe i krew do badań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szpital Stadion Narodowy drony COVID-19

Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. Dr Zaczyński: są tam wszystkie narzędzia diagnostyczne

- To obiekt bardzo nowoczesny. Jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia diagnostyczne, które stosuje się w przypadkach koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Szpital powinien zacząć przyjmować pacjentów jeszcze w tym tygodniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Stadion Narodowy Sygnały Dnia społeczeństwo

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Dziś ma przyjąć pierwszych pacjentów

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie ma dziś przyjąć pierwszych pacjentów. Mówił o tym w TVP Info szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Przypomniał on, że przed tygodniem szpital został przekazany lekarzom. Wczoraj sprawdzono wszystkie procedury, a dziś do szpitala mają trafić pierwsi chorzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

Reprezentacja poszuka nowego "domu". Boniek: zdrowie Polaków na pierwszym miejscu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zasugerował w mediach społecznościowych, że reprezentacja Polski nie rozpocznie eliminacji mistrzostw świata w marcu przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Ma to związek z przekształceniem stadionu w tymczasowy szpital dla pacjentów z koronawirusem. "Zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu" - napisał Boniek na Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Katar 2022 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy