X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Solidarna Polska

"Zawsze będą różnice zdań, na tym polega demokracja". Marek Suski o Zjednoczonej Prawicy

- Informacje, jakie do nas docierają, skłaniają do stanowiska, że rząd będzie teraz lepiej pracował. Jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie wicepremierem, to napięcia w rządzie będą pod kontrolą - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński Marek Suski

"Mateusz Morawiecki wygranym sytuacji". Sławomir Jastrzębowski o zmianach w rządzie

- Zbigniew Ziobro, jako szef partii mającej 18 posłów, jest konieczną częścią układanki tworzącej większość sejmową, wykorzystuje swoją pozycję. Przez pięć ostatnich lat budował swoją pozycję silnego człowieka, ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, publicysta. W dyskusji wzięli również udział Piotr Cywiński ("Sieci") oraz Dawid Wildstein (TVP).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński Michał Rachoń Dawid Wildstein

Jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy. Nieoficjalnie: w sobotę podpisanie nowej umowy koalicyjnej

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS. Według rozmówcy PAP planowane jest wspólne oświadczenie liderów: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica PiS rząd rekonstrukcja rządu koalicja Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina

Radosław Fogiel: koalicja musi sprawnie działać, ważna jest lojalność

- Niestety, dochodziło do zdarzeń, które sprawiały, że co najmniej pojawiały się wątpliwości, czy współpraca jest możliwa, czy koalicjant zachowuje się tak, jak na koalicjanta przystało. Pojawiały się niewspółmierne do pozycji oczekiwania. I to wszystko do kryzysu doprowadziło - ocenia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego polityka Radosław Fogiel

"Przyjmujemy to z dużą radością". Kanthak o wejściu prezesa PiS do rządu

- Solidarna Polska przyjmuje z dużą radością informację, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie - powiedział w czwartek dziennikarzom Jan Kanthak (PiS-Solidarna Polska). Zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie podpisana nowa umowa koalicyjna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica PiS Jarosław Kaczyński polityka Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Jan Kanthak rekonstrukcja rządu

"Przecięcie sporu" Paweł Lisicki o ewentualnym wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu

- Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to pokazanie, że przynajmniej na razie premier Morawiecki nie zbudował sobie na tyle silnej pozycji, by wygrać konflikt ze Zbigniewem Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Paweł Lisicki Jarosław Kaczyński

Wojciech Biedroń: wejście prezesa PiS do rządu uspokoi nastroje

- Wejście Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie podniesie autorytet tego rządu i przede wszystkim ułatwi wszystkie przepływy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń. Według Agatona Kozińskiego, prezes PiS "do tej pory był arbitrem z oddali, teraz ten dystans zostanie skrócony". Tomasz Sakiewicz wskazał, że Jarosław Kaczyński ma nadzorować resorty siłowe - "ma to swój aspekt zarówno międzynarodowy, jak i wewnętrzny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica koalicja Wojciech Biedroń Sejm Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska

"Lewica jest w Sejmie potrzebna". Maciej Gdula o "Piątce dla zwierząt"

- Jestem przekonany, że głosowanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby jej w Sejmie nie było. W sytuacji gdyby PO nie miała po lewej stronie zdyscyplinowanego klubu głosującego w całości za tą ustawą, to zaczęłaby zastanawiać się, czy jej się to opłaca - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Stanisław Janecki Maciej Gdula

Kolejne rozmowy Kaczyński-Ziobro. Spotkanie trwało półtorej godziny

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Według mediów szefowie PiS i SP rozpoczęli rozmowę po godz. 19. Spotkanie miało miejsce w budynku przy ul. Baciarellego, który politycy opuścili przed godz. 20.30.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica polityka Solidarna Polska Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Prawo i Sprawiedliwość PiS

SONDAŻ PiS wygrywa samodzielnie, kłopoty koalicjantów. Nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, spośród partii Zjednoczonej Prawicy do Sejmu weszłoby tylko Prawo i Sprawiedliwość - wynika z badania pracowni Indicator opublikowanego przez rp.pl. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałaby ponad jedna trzecia uprawnionych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż polityka zjednoczona prawica PiS Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska

Wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. Grzybowski: PO podała rękę Zbigniewowi Ziobro

- Platforma Obywatelska podała polityczną rękę Zbigniewowi Ziobro. Jej inicjatywa ogranicza się tylko do wotum nieufności dla poszczególnych ministrów, co potwierdza tylko jej słabość - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski ("Niedziela"). Gościem audycji był również Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja zjednoczona prawica PiS Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

"Dużą rolę odgrywają indywidualne ambicje". Poseł PiS o relacjach z Solidarną Polską

- Politycy należący do Solidarnej Polski już raz opuścili Prawo i Sprawiedliwość. Niektórzy z nich chcieli decydować o kierunku działania partii, przeliczyli się i musieliśmy się rozstać. Po kilku latach mamy podobną sytuację, te same ambicje, te same osoby odgrywają główne role - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Teresa Wargocka.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość

Michał Szpądrowski: politycy Solidarnej Polski niejeden raz podważali inicjatywy PiS

- Ustawa o ochronie zwierząt to tylko jeden z wielu przykładów, gdy politycy Solidarnej Polski postanowili podważyć inicjatywę premiera Mateusza Morawieckiego lub głównego koalicjanta, którym jest Prawo i Sprawiedliwość - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Szpądrowski, jeden z liderów Forum Młodych PiS. Wskazuje, że problemy w koalicji pojawiły się na długo przed złożeniem wspomnianego projektu. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Jarosław Kaczyński

"Mniejsze ugrupowania koalicyjne nie mają wyjścia". Politolog o Zjednoczonej Prawicy

 - Gwarantem funkcjonowania mniejszych koalicjantów na płaszczyźnie władzy jest współpraca z PiS. Niezależnie od tego, że szeregach Solidarnej Polski i Porozumienia znajdują się popularni politycy, to partie te nie mają siły, by samodzielnie i skutecznie walczyć o głosy wyborców i uzyskiwać mandaty w wyborach - mówił politolog dr Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina