X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Solidarna Polska

Izabela Leszczyna o kampanii prezydenckiej: treść ważniejsza niż forma

- Koncentrujemy się teraz w partii na wyborach prezydenckich. Nie znam szczegółów konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo nie zajmuję się organizowaniem tego wydarzenia, ale wiem na pewno, że ważniejsza jest treść niż forma – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna wybory prezydenckie 2020

"Demagogia opozycji". Tomasz Sakiewicz o dyskusji ws. środków na onkologię

- Pieniędzy rzeczywiście było dużo, dużo mniej na służbę zdrowia w czasach rządów PO, ponieważ potwornie kradziono. Nie jest tak, że wsparto choćby telewizję publiczną, po prostu pieniądze ukradziono, za zgodą rządu i sądów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta Sieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska służba zdrowia onkologia Tomasz Sakiewicz

"Niepodległość to najważniejszy przekaz". Politycy o konwencji Andrzeja Dudy w "7x24"

- Obóz Zjednoczonej Prawicy jedzie biało-czerwonym tramwajem, w kierunku przystanku "Niepodległość", a totalna opozycja wysiadła na przystanku "Bruksela" - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Sobotnią konwencję Andrzeja Dudy komentowali w programie "7x24" również politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PiS i Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Solidarna Polska lewica Konfederacja Porozumienie Jarosława Gowina Jan Mosiński katarzyna piekarska Janusz Kowalewski Katarzyna Gójska

Paweł Kowal: to ze względu na konstytucję walczymy o praworządność

- Pierwszeństwo ma nie to, co powie albo nie pani komisarz Jourova, ale konstytucja i to jak ta konstytucja widzi Krajową Radę Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny czy niezależność tych organów. Do tego powinniśmy się odwoływać – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska

Jan Kanthak: sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami

– Wprowadzenie sędziów pokoju odciążyłoby wymiar sprawiedliwości. To miałaby być uproszczona procedura. Sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości (Solidarna Polska). Zdaniem Pawła Szramki, posła Kukiz'15, sytuacja wokół wymiaru sprawiedliwości jest napięta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jan Kanthak Solidarna Polska Kukiz'15 sądownictwo

Poseł Solidarnej Polski: bronimy konstytucji i trójpodziału władzy

- Nie godzimy się, by w UE były państwa kategorii A i B, by w niektórych państwach były możliwe demokratyczne wybory sędziów, a Polsce pod pretekstem praworządności zabrania się reformy wymiaru sprawiedliwości, by funkcjonował trójpodział władzy, a nie korporacjonizm sędziowski. Minister Zbigniew Ziobro stał się przykładem obrony wartości UE i konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Solidarna Polska

Michał Woś: resort sprawiedliwości dogłębnie reformuje procedurę karną i cywilną

– W Polskim sądownictwie mamy do czynienia ze swego rodzaju Bizancjum, niespotykanym na świecie. Nasz model opiera się nie na dwóch instancjach, a na strukturze czterostopniowej. Bywa, że sędzia gdzieś w Polsce ma kilka spraw, a inny w Warszawie ma nawet kilkaset – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Woś Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa

Konwencja Solidarnej Polski. Partia chce "przypomnieć założenia reformy sądownictwa"

Dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości to jeden z głównych tematów konwencji Solidarnej Polski. Liderzy jednej z głównych partii współtworzących rząd spotkają się w Warszawie. Konwencja Solidarnej Polski odbędzie się pod hasłem "Stańcie razem z nami w walce o prawo Polski do zmian w sądownictwie".
Zobacz więcej na temat:  Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Michał Woś POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa

"Mamy rację, że obniżamy emerytury". Poseł Solidarnej Polski o tzw. ustawie dezubekizacyjnej

- Mam nadzieję, że 17 marca br. Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie sprawę zamknie i będziemy dalej zajmowali się budowaniem suwerennego państwa w obszarach, które nie zostały jeszcze zdekomunizowane - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Janusz Kowalski (Solidarna Polska). Gościem audycji "Dwie Strony" była również Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Solidarna Polska

"To odpowiedzialna decyzja". Kanthak o podpisie prezydenta pod ustawami sądowymi

- Myślę, że Polacy z dużą satysfakcją odebrali decyzję prezydenta Andrzeja Dudy - stwierdził rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak odnosząc się do podpisania przez prezydenta nowelizacji ustaw sądowych. Ocenił, że poparcie dla niej było widoczne też wcześniej m.in. na spotkaniach prezydenta z wyborcami, w tym podczas jednego z ostatnich, w Opolu Lubelskim. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarna Polska reforma sądownictwa prezydent

Poseł Solidarnej Polski: kończy się "lex Gersdorf" i "lex kasta"

- W końcu będzie demokratyczny wymiar sprawiedliwości, który będzie służył Polakom. Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie ostatecznie wszystkie spory konstytucyjne, aby nie było, jak chce totalna opozycja, chaosu prawnego, żeby nie było tych wszystkich ustawek z rozpolitykowanymi sędziami w różnych telewizjach - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska

Kanthak: kolejny raz część sędziów i polityków podważa legalność konstytucyjnych organów

- Najpierw mieliśmy do czynienia z próbą podważenia Krajowej Rady Sądownictwa, teraz rzecznik Sądu Najwyższego chce zaprzeczyć prerogatywom Trybunału Konstytucyjnego, tak jakby Trybunał Konstytucyjny nie istniał - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak, poseł klubu PiS z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Stanisław Janecki Jan Kanthak Solidarna Polska

Tadeusz Cymański: prezydent powinien podpisać ustawy sądownicze

– Działania części środowiska sędziowskiego uderzają w prezydenta – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych. Stwierdził, że jest za tym, by prezydent podpisał ustawy sądownicze uchwalone przez parlament.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Tadeusz Cymański Beata Michniewicz Solidarna Polska reforma sądownictwa sądownictwo