X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Siergiej Ławrow

"To pozytywny sygnał w relacjach z USA". Szef rosyjskiej dyplomacji o spotkaniu z Johnem Kerrym

- Moskwa jest gotowa do wzmocnienia relacji ze Stanami Zjednoczonymi na podstawie równoprawnego i wzajemnie korzystnego dialogu - powiedział w poniedziałek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podczas rozmowy z przebywającym z wizytą w Rosji Johnem Kerrym, specjalnym wysłannikiem prezydenta USA ds. klimatu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja USA Ameryka Europa Siergiej Ławrow John Kerry klimat

"Nasz region zapłaci wysoką cenę". Waszczykowski o rozmowach USA z Rosją i braku sankcji na Nord Stream 2

- Kiedy Joe Biden doszedł do władzy, przekonywano nas, że administracja w Białym Domu nie powtórzy błędów, jakie robił Barack Obama czy inni prezydenci, czyli naiwnego podejścia do Rosji - komentuje brak części sankcji na Nord Stream 2 europoseł PiS i były szef MSZ Witold Waszczykowski. Dodaje, że jeśli informacje się potwierdzą, będzie zaskoczony kolejną w historii znaczącą uległością USA wobec Rosjan".
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Rosja Europa Siergiej Ławrow ŚWIAT Nord Stream 2 polityka sankcje USA

Rosja wydala dyplomatów z Litwy, Łotwy, Estonii i Słowacji

Rosyjskie MSZ postanowiło wydalić dyplomatów Litwy, Łotwy, Estonii i Słowacji. Ma to związek z niedawną decyzją władz tych państw o wydaleniu rosyjskich dyplomatów. Wcześniej rosyjskich dyplomatów wydaliły: Polska, Stany Zjednoczone, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Wielka Brytania i Ukraina. W odpowiedzi Kreml podjął podobne kroki. - Rząd Rosji wkrótce sporządzi listę "krajów nieprzyjaznych" wobec Moskwy - poinformował w środę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. W wywiadzie dla agencji RIA Nowosti zapewnił też, że istnieją "konkretne kryteria", kórymi kieruje się rząd przy ustalaniu tego wykazu. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Siergiej Ławrow

NASZ WYWIAD Ekspert OSW: Kreml szantażuje Europę, nie wierzy w sankcje UE i może wznowić działania zbrojne przeciw Ukrainie

- Rosyjska dyplomacja w ostatnich miesiącach próbuje za pomocą ostrego języka, oskarżeń i gróźb całkowitego zerwania relacji, zastraszyć UE i wymusić na niej zmianę postawy wobec Moskwy, której nie podoba się krytyka naruszeń praw człowieka  - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Witold Rodkiewicz (OSW), komentując niedawne słowa Siergieja Ławrowa o możliwym zerwaniu relacji z Unią Europejską. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Unia Europejska USA Siergiej Ławrow NASZ WYWIAD

Ławrow grozi zerwaniem stosunków z UE? Sarzyńska: o Rosji się mówi, a to służy Kremlowi

- Wydaje mi się, że to była zamierzona dwuznaczność, która jest na rękę władzom Kremla. Bo gdyby czynić Kremlowi zarzut, że to jest groźba, to zawsze mogą powiedzieć: "nie, nie, my zostaliśmy źle zrozumiani". Ale jednak to takie złowróżbne znaczenie gdzieś tam wisi i idzie w świat - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP komentując wypowiedź Siergieja Ławrowa o gotowości do zerwania stosunków z UE. Gościem "Debaty dnia" był także Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Siergiej Ławrow Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Maciej Jastrzębski Moskwa Unia Europejska dyplomacja

Rosja gotowa zerwać stosunki z UE? Polityk PSL: Moskwa często stosuje język gróźb

- W życiu wszystko jest możliwe, również w relacjach międzynarodowych. Rosjanie są jednak zbyt pragmatyczni, by posunęli się do takiej decyzji - mówił na antenie polskiego Radia 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, zapowiedział, że Rosja jest gotowa na zerwanie więzi z UE, jeśli wprowadzone zostaną sankcje, które będą zagrożeniem dla jego kraju.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska Siergiej Ławrow Nord Stream 2 ŚWIAT

Relacje Bruksela-Moskwa. Wiceszef MSZ: sytuacja w Rosji jest dla UE wielkim testem

- Aktualna sytuacja w Rosji jest wielkim testem dla UE czy chce ona zamykać oczy na rzeczywistość, czy chce być odpowiedzialnym liderem globalnym. Nie da się nim być, jeśli ignoruje się to, co robi władza Putina - ocenił politykę zagraniczną Unii Europejskiej Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Siergiej Ławrow Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bruksela Moskwa Europarlament Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni dyplomacja Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa

Wizyta Josepa Borrella w Moskwie. Jan Piekło: stały za nią Berlin, Paryż i Rzym

- Josep Borrell jest doświadczonym dyplomatą i zanim tam pojechał miał całkiem rozsądne wypowiedzi na temat tej sytuacji. Za tą wizytą stały Paryż, Berlin i Rzym. Konkretnie chodziło o interesy krajów, które chciałyby robić z Rosją dobre pieniądze - powiedział o powodach wizyty szefa unijnej dyplomacji w Moskwie Jan Piekło, były ambasador Polski na Ukrainie. Gościem "Spojrzenia na Wschód" była także prof. Agnieszka Legucka.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Władimir Putin Siergiej Ławrow protest więźniowie polityczni prawa człowieka Unia Europejska dyplomacja ŚWIAT Europa Rosja Andrzej Duda Europarlament Polskie Radio 24

Wizyta Borrella w Moskwie. Patryk Słowik: dał się podejść jak dziecko

- Gdyby to była wycieczka krajoznawcza to pół biedy. Gdyby pan Borrell pojechał do Moskwy, pozwiedzał i wrócił, to nie byłoby kłopotu. Niestety on postanowił się pokazywać i niestety uwiarygadniał przekaz rosyjski - powiedział w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był także Piotr Grzybowski z "Niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron polityka Unia Europejska Rosja dyplomacja Siergiej Ławrow

Echa wizyty Borrella w Moskwie. Prof. Grosse: niekonsekwencja polityki UE ośmiela Putina

- Rosja ma świadomość tego, że UE jest słaba pod względem geopolitycznym. Świadczą o tym chociażby sankcje wobec Rosji. Unia poza słowami nic nie robi i dodatkowo pokazuje Rosji, że jest gotowa do robienia interesów, jak na przykład Nord Stream 2. Ta niekonsekwencja ośmiela Putina - powiedział o relacjach UE z Rosją, także w kontekście wizyty Josepa Borrella w Moskwie, prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Władimir Putin Moskwa więźniowie polityczni opozycja protest Siergiej Ławrow Unia Europejska dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Nord Stream 2

Jerzy Lubach: Unia Europejska na zewnątrz mówi głosem Niemiec

- Nie wiadomo, czy właściwie polityka zagraniczna Unii istnieje - pomimo deklaracji potępiających, jakichś tam sankcji - skoro Niemcy, które są czołową siłą tejże Unii, obchodzą ją, jak chcą. W związku z powyższym trudno mówić o tym, żeby była jakaś spójna polityka wschodnia - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser, scenarzysta i komentator Jerzy Lubach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja dyplomacja Komisja Europejska Polityka zagraniczna Polski Siergiej Ławrow Michał Rachoń