X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Senat

Ustawa o zaporze na granicy w Senacie. Maria Koc: bez interwencji Sejmu się nie obejdzie

- Opozycja z jednej strony mówi, że trzeba uszczelnić granicę i postawić mur czy zaporę, a z drugiej strony jest przeciw, bo postawa rządzących według niej jest żenująca - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc. Gościem audycji był też Ireneusz Raś z PSL-KP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica bezpieczeństwo Senat ustawa rząd Mateusza Morawieckiego migracja opozycja

PiS wygrywa ważne głosowanie w komisji senackiej. Chodzi o mur na granicy z Białorusią

Senackie komisje rekomendują izbie uchwalenie bez poprawek specustawy w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Wnioskowali o to senatorowie PiS. Ich propozycja ku zaskoczeniu senatorów opozycji uzyskała większość głosów. Teraz nad specustawą będzie pracował Senat na posiedzeniu plenarnym.
Zobacz więcej na temat:  Senat Białoruś granica imigranci w Europie PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja polityka POLSKA

"Prokuratura nie uzupełniła wniosku". Senator Kwiatkowski o sprawie marszałka Grodzkiego

- To nie marszałek podjął taką decyzję, tylko służby prawne, które oceniły wniosek prokuratury, informując wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który za te sprawy odpowiada, że wniosek nie spełnia wymogów prawnych i musi być uzupełniony, a prokuratura tego nie zrobiła - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Mirosław Skowron Tomasz Grodzki Krzysztof Kwiatkowski Senat

"Gdyby sprawą zajął się Senat, uchylenie immunitetu byłoby możliwe". Prof. Paruch o sprawie Grodzkiego

- Gdyby sprawa Tomasza Grodzkiego była poddana głosowaniu w Senacie, wysoce prawdopodobne byłoby uchylenie immunitetu marszałka. Wiele wskazuje na to, że marszałek bardzo boi się przesłuchania w prokuraturze i potencjalnego postawienia przed niezawisłym sądem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat polityka Tomasz Grodzki immunitet prokuratura Platforma Obywatelska

tylko u nas "Są równi i równiejsi". Politycy krytykują decyzję władz Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu bez dalszego biegu. - To pokazuje jak opozycja traktuje wyborców - komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. - Zwykła przyzwoitość nakazywałaby odbyć głosowanie - dodaje przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat immunitet Marek Pęk POLSKA

TYLKO U NAS Co zrobi Senat ws. zapory na granicy? "Chcielibyśmy, żeby ustawa wyszła jak najszybciej"

Na posiedzeniu w przyszłym tygodniu Senat rozpatrzy specustawę w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią. W jakim kształcie opuści ona izbę? - Zobaczymy, czy opozycja, która ma większość zaproponuje poprawki, czy złoży wniosek o wyrzucenie jej w kosmos - mówi portalowi PolskieRadio24.pl szef senackiej części klubu PiS Marek Martynowski. Co na to senatorowie innych klubów i kół?
Zobacz więcej na temat:  PSL Senat PiS Białoruś polityka POLSKA

Sejmowa komisja przeciwko senackiej poprawce ustawy o cudzoziemcach. "To byłby prezent dla Łukaszenki"

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych odrzuciła jedyną merytoryczną poprawkę Senatu wprowadzoną do nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Przewidywała ona, że cudzoziemiec, który przekroczy granicę wbrew przepisom prawa wraz z małoletnim dzieckiem, nie będzie od razu wydalany z Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Senat imigranci w Europie granica straż graniczna migracja dzieci ustawa