X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Senat

Prezydencja Niemiec w UE. Jan Puhl: Niemcy próbują ożywić swoje relacje z Francją

- Rząd niemiecki próbuje ożywiać relacje niemiecko-francuskie, próbuje na różnych szczeblach dogadać się z krajami Europy. Koronawirus to nasza wspólna, europejska sprawa. Razem musimy ten problem rozwiązać - stwierdził w Polskim Radiu 24 Jan Puhl, b. korespondent tygodnika "Der Spiegel" w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Niemcy Angela Merkel

"Chcieliśmy jeszcze więcej". Senator PO o wyniku Rafała Trzaskowskiego

- Celem Rafała Trzaskowskiego było doprowadzenie do takiej sytuacji, aby główni kandydaci opozycji uzyskali w sumie lepszy rezultat niż Andrzej Duda. I to się udało - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej . - Rafał Trzaskowski jest bardzo blisko Andrzeja Dudy w drugiej turze - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kampania prezydencka Senat ustawa wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska legislacja polityka Andrzej Duda wiek emerytalny w Polsce Rafał Trzaskowski

"Sytuacja budżetu była inna niż obecnie". Paweł Poncyljusz o podwyższeniu wieku emerytalnego

- Rafał Trzaskowski na długi czas zapamięta zamieszanie wokół podwyższenia wieku emerytalnego - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. - Za 10-15 lat temat emerytur nas nie minie. To będzie dla budżetu problem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kampania prezydencka Senat ustawa wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska legislacja polityka Andrzej Duda śmieciówki wiek emerytalny w Polsce Rafał Trzaskowski

"Jesteśmy następcami tych, którzy zwyciężyli". Krzysztof Rak o tekście Władimira Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin napisał artykuł o 75. rocznicy II wojny światowej, w którym stwierdził, że "Rosja jest następcą ZSRR, a okres radziecki, ze wszystkimi jego triumfami i tragediami, jest integralną częścią tysiącletniej historii kraju". - To próba opowiedzenia i zarysowania strategii polityki historycznej Federacji Rosyjskiej - stwierdził w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rak, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Rosja Władimir Putin

"Pytania niewiele wnosiły". Dr Maciej Onasz o debacie prezydenckiej

- Obaj główni kandydaci, zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski, skupili się na mobilizacji swoich dotychczasowych wyborców. Przed nami tylko 8 dni kampanii i dlatego chodzi o utwierdzanie swoich elektoratów w przekonaniu, że podejmują dobrą decyzję - tłumaczył w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego. Politolog komentował debatę prezydencką.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Państwowa Komisja Wyborcza Senat Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Stany Zjednoczone USA Donald Trump

"Andrzej Duda zachowuje zauważalną przewagę". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o wyścigu prezydenckim

- Kandydat Zjednoczonej Prawicy nie odcina od swego przekazu żadnej grupy wyborczej. Andrzej Duda nigdy nie używał wykluczającego kwantyfikatora, nigdy nie powiedział: "a wy na mnie nie głosujcie" - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog (Uniwersytet Łódzki). - Obecny prezydent zachowuje zauważalną przewagę, ale na pewno jeszcze wiele przed nami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Andrzej Duda LGBT

"Byłby to bardzo mocny symbol". Olga Doleśniak o pomniku polskich ofiar nazizmu w Berlinie

- Obawiano się, że to będzie wyróżnianie ofiar. A Niemcy nie mogą pozwolić sobie na wystawienie takiego pomnika Polakom, bo co ofiarami Związku Sowieckiego czy ofiarami państw dawnej Jugosławii? - powiedziała Olga Doleśniak (Instytut Staszica, "Nowe Państwo"). Publicystka odniosła się do kompromisu wypracowanego w związku z uhonorowaniem polskich ofiar nazizmu w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Senat Niemcy Angela Merkel II wojna światowa hitler