X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sejm

Fogiel: rolą władzy jest umożliwić obywatelom skorzystanie z ich demokratycznych praw

- Zgodnie z wyliczeniami, z którymi się zapoznałem, przez kilka dni kolportowania pakietów wyborczych jeden listonosz będzie musiał dziennie roznieść 90-100 pakietów. Każdy wyborca będzie miał możliwość poinformowania, gdzie przebywa - mówił we wtorek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 POLSKA koronawirus Poczta Polska Sejm Radosław Fogiel polityka

Głosowanie ws. wyborów korespondencyjnych może zostać powtórzone. Poseł Kryj wskazał błąd w systemie

228 głosów "za" i tyle samo "przeciw" - w głosowaniu w sprawie poszerzenia obrad o procedowanie nad projektem wyborów korespondencyjnych nie było większości. Może jednak dojść do reasumpcji głosowania. Poseł Andrzej Kryj przedstawia dowód, że zagłosował "za", ale jego głos nie został zaliczony. Posiedzenie Sejmu zostanie wznowione o 18:30
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020. Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego

Sejm uchwalił w poniedziałek ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość PiS

Stanisław Karczewski: w dalszym ciągu bierzemy pod uwagę zmiany w konstytucji

- Ja bym nie uważał tej sprawy za zamkniętą, ona jest jeszcze w grze, jest jeszcze do rozważenia, czekamy na rozmowy z opozycją - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski w Programie 1 Polskiego Radia, komentując projekt zmiany konstytucji autorstwa Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Polskie Radio Stanisław Karczewski PiS polityka wybory prezydenckie Sejm Koronawirus w Polsce opozycja Piotr Gociek głosowanie korespondencyjne

"Rozwiązanie prodemokratyczne". Rzecznik prezydenta o ustawie dot. głosowania korespondencyjnego

- Pan prezydent wielokrotnie mówił, że jeśli zachowane będą zasady bezpieczeństwa i zasada powszechności, tak fundamentalna w naszym porządku konstytucyjnym, to takie rozwiązania powinny być przyjęte - powiedział rzecznik Andrzeja Dudy o przyjętej przez Sejm ustawie o głosowaniu korespondencyjnym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Błażej Spychalski Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Sejm głosowanie korespondencyjne

W poniedziałek informacja premiera na temat sytuacji epidemicznej

Wznowienie obrad Sejmu nastąpi w poniedziałek o 10.00. Posiedzenie rozpocznie się informacją premiera na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Posłowie zajmą się także autopoprawką PiS do projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego, która zakłada, że głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie jedynym sposobem oddania głosu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Sejm Rząd RP polityka

Jarosław Gowin podał się do dymisji. Porozumienie zostaje w koalicji

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się do dymisji. Dodał, że Porozumienie pozostaje w koalicji z PiS i Solidarną Polską. Na swoje miejsce Gowin rekomenduje minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce konstytucja Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Sejm rząd Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego

Specustawa funduszowa i głosowanie korespondencyjne. Sejm zajmie się nimi jeszcze w tym tygodniu

- Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami: specustawy funduszowej i głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Możliwe, że zajmie się też projektem zwiększenia środków na nauczanie przez internet - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA Ryszard Terlecki parlament w Polsce Prawo i Sprawiedliwość ustawa polityka wybory prezydenckie 2020

"Chodzi im o destabilizację państwa". Poseł PiS tłumaczy, dlaczego KO nie chce majowych wyborów

- Opozycja nie przejmuje się zupełnie stanem epidemicznym w Polsce, bo zaczyna się obawiać konsekwencji politycznych, które może stworzyć przyszły wynik wyborczy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bolesław Piecha, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Bolesław Piecha Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Sejm wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Magdalena Ogórek