X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sejm

Sejmowa komisja spraw zagranicznych poparła kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz przedstawiając życiorys Fałkowskiego podkreślał, że łączy on doświadczenie w administracji publicznej i w strategicznym sektorze energetycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Dania Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka

SONDAŻ Sondaż: PiS walczy o samodzielne rządy

Największym potencjalnym elektoratem dysponuje Prawo i Sprawiedliwość, które jest w stanie osiągnąć wynik gwarantujący samodzielne rządy - pisze tvp.info, komentując sondaż IBRiS dla onet.pl. Według tego badania, na drugim miejscu znajduje się Polska 2050. Sondaż próbował określić maksymalne poparcie, jakie partie są w stanie osiągnąć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm partie polityczne Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polska 2050 lewica Konfederacja Polskie Stronnictwo Ludowe sondaż

SONDAŻ Wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy, jedno ugrupowanie poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

PiS może teraz liczyć na 36 proc. głosów wyborców, Koalicja Obywatelska na 25 proc., Polska 2050 na 14 proc., Lewica na 9 proc., Konfederacja na 5 proc. i a PSL 4,6 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050 lewica Konfederacja sondaż Sejm

PE szykuje kolejną wymierzoną w Polskę rezolucję. Kuźmiuk: jesteśmy do nich przyzwyczajeni

- To tylko pokazuje stan umysłów lewej strony PE, wspomaganej przez chadecję, gdzie europarlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej donosząc na Polskę powodują takie, a nie inne zachowanie całej frakcji EPP - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Mateusz Morawiecki

Dr Gajewski: nasz kraj ma zbyt duże znaczenie, by wypchnąć go z UE

- Wbrew temu, co mówi opozycja, Polski nikt nie wyrzuci z UE ani Polska z niej nie wystąpi. Jesteśmy zbyt dużą gospodarką i mamy zbyt duże znaczenie we wspólnym rynku, by nas ktokolwiek wypchnął ze wspólnoty unijnej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Mirosław Skowron Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Mateusz Morawiecki

Antoni Macierewicz o debacie wokół muru na granicy: ten spór dotyczy niepodległości Polski

- Spór dotyczy przede wszystkim niepodległości Polski, tożsamości, praworządności i bezpieczeństwa. To są kwestie, które są rzeczywistym przedmiotem sporu i mamy bardzo jasny atak na te wartości przez poszczególne formacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo imigranci w Europie Białoruś niepodległość Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24

Filip Kaczyński o budowie muru na granicy: powstanie tam cała nowoczesna infrastruktura

- Trzeba mówić wyraźnie o tym, że na granicy nie powstanie tylko mur, ale cała konstrukcja, która będzie miała wszystkie systemy bezpieczeństwa. To bardzo nowoczesna inwestycja, która będzie mogła skutecznie zabezpieczyć naszą granicę - podkreślił w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska), Marek Sawicki (PSL) i Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo budowa imigranci w Europie Sejm straż graniczna POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Zracjonalizuje możliwość obrony granicy". Prof. Waldemar Paruch o budowie muru

- Złudzeniem jest, że dzięki budowie muru nacisk migracyjny w ogóle zniknie. Ułatwi natomiast zabezpieczanie granicy, jej monitoring. Spowoduje, że będzie można zmniejszyć liczebność służb zaangażowanych w operację - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Gośćmi byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś Sejm POLSKA polityka

Budowa muru na granicy z Białorusią. Wiceszef MSZ: UE wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski

- Unia Europejska wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski w tej sprawie. Nie powinno być problemu z tym, żeby UE zgodziła się na współfinansowanie tego projektu. Im bardziej bezpieczna jest granica Polski, tym bardziej bezpieczna jest granica UE - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk (wiceminister MSZ)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kryzys migracyjny migracja imigranci w Europie granica Piotr Wawrzyk Sejm wojna hybrydowa

SONDAŻ PiS z dużą przewagą nad KO, trzy ugrupowania poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Na PiS - wraz z Solidarną Polską - zagłosowałoby 35 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na KO - 15 proc., na Polskę 2050 - 11 proc., a na Konfederację - 6 proc. Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne sondaż Platforma Obywatelska koalicja obywatelska zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja lewica Polskie Stronnictwo Ludowe Sejm CBOS Polska 2050

Przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej od kolejnej kadencji Sejmu. Schreiber: reguł nie zmienia się w trakcie gry

- Szereg rozwiązań w tzw. ustawie antykorupcyjnej zacznie obowiązywać od kolejnej kadencji. Chodzi o to, żeby nie zmienić pewnych reguł w trakcie gry - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad poprawkami Senatu do ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm ustawa prawo Łukasz Schreiber