X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sebastian Kaleta

Kaleta o reformie sądów powszechnych: mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni ruszy proces konsultacyjny

– Cały czas dyskutowane są konkretne przepisy z tego projektu, który jest gotowy w Ministerstwie Sprawiedliwości i został przedstawiony rządowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sebastian Kaleta Trójka Bartłomiej Graczak sądownictwo reforma sądownictwa Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości

"To, przed czym przestrzegaliśmy, staje się faktem". Sebastian Kaleta o opinii rzecznika generalnego TSUE

Na Twitterze wiceszef MS Sebastian Kaleta skomentował opinię rzecznika generalnego TSUE w sprawie skargi rządów Polski i Węgier dotyczącej systemu warunkowości wprowadzonego w celu ochrony budżetu UE. "Niestety to, przed czym przestrzegaliśmy przed rokiem, staje się faktem: opinia rzecznika generalnego TSUE jasno dąży do usankcjonowania pozatraktatowego mechanizmu warunkowości" - napisał. Dodał, że "to rozbój na praworządności". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska polityka Sebastian Kaleta

"Rozbój na praworządności". Kaleta o opinii rzecznika generalnego TSUE ws. mechanizmu warunkowości

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, oświadczył, że opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który stwierdził, że zgodne z prawem są przepisy uzależniające wypłatę funduszy od kwestii związanych z praworządnością, jest "rozbojem na praworządności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sebastian Kaleta Trybunał Sprawiedliwości UE

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo

Jest wyrok TSUE ws. obowiązującego w Polsce systemu delegowania sędziów. Kaleta: kolejny polityczny atak

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził, że orzeczenie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest "kolejnym politycznym atakiem europejskiego trybunału sprawiedliwości nakierowanym na zdestabilizowanie polskiego porządku prawnego". Odniósł się w ten sposób do orzeczenia TSUE mówiącego, że prawo Unii stoi na przeszkodzie obowiązującemu w Polsce systemowi delegowania sędziów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT sąd Sebastian Kaleta Trybunał Sprawiedliwości UE

"Próba politycznej destabilizacji systemu prawnego w Polsce". Wiceminister sprawiedliwości o wyroku TSUE

Dzisiejszy wyrok TSUE jest kolejną próbą politycznej destabilizacji systemu prawnego w Polsce. Zakwestionowane instytucje obowiązują w wielu krajach i nie były elementem reform po 2015 roku - ocenił wiceszef MS Sebastian Kaleta wyrok TSUE ws. niezgodności polskiego systemu delegowania sędziów z prawem unijnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta

TSUE nakłada karę pieniężną na Polskę. Sebastian Kaleta: to uzurpacja i szantaż

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie w związku z przepisami dotyczącymi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - To uzurpacja i szantaż - stwierdził wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Sąd Najwyższy

"Sądownictwo w Niemczech jest niezwykle upolitycznione". Kaleta dla "Die Welt"

Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" wyjaśnia, dlaczego reprezentowany przez niego resort ma wątpliwości co do praworządności w RFN. Zwraca uwagę na podwójne standardy w UE i wskazuje, że niemieckie sądownictwo jest "niezwykle upolitycznione", ale to "Polska jest pod pręgierzem".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska media prawo Trybunał Konstytucyjny sąd Niemcy Sebastian Kaleta ŚWIAT Europa

"To tylko intencje polityczne". Sebastian Kaleta o sporze Polski z Komisją Europejską

- Ten atak nie ma związku z walką o rządy prawa, bo w sferze prawnej my mamy rację, czego dowodzimy zarówno analogiami, jak i orzecznictwem różnych sądów - przekonywał w rozmowie z TVP Info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, pytany o spór z KE w sprawie polskiego sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska sądownictwo Sebastian Kaleta POLSKA

TVN24 przerywa konferencję ministra sprawiedliwości. Kaleta: można to nazwać nawet cenzurą

- Przerwanie konferencji ministra sprawiedliwości można nazwać nawet cenzurą - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, decyzję stacji TVN 24 o przerwaniu transmisji konferencji szefa resortu MS Zbigniewa Ziobro. - Stacja TVN 24, która w ostatnich tygodniach promuje się hasłem "Twoim prawem jest wiedzieć" odebrała swoim widzom prawo do wiedzy - uważa Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta TVN konferencja prasowa

"Doszło do ocenzurowania prawdziwych informacji". TVN24 przerwało konferencję ministra sprawiedliwości

We wtorek widzowie kanału informacyjnego TVN24 nie mogli obejrzeć w całości konferencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy Sebastiana Kalety. Stacja przerwała transmisję. Zdaniem polityków Solidarnej Polski doszło do ocenzurowania prawdziwych informacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta TVN konferencja prasowa

"To akty agresji". Wiceministrowie sprawiedliwości o wniosku KE ws. kar dla Polski

"Komisja Europejska blokuje bezprawnie Polsce fundusze i wnioskuje o kary. To akty agresji" - napisał we wtorek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Także inny z wiceministrów sprawiedliwości - Marcin Romanowski - napisał na Twitterze, że "podczas gdy Polska broni wschodnich granic UE, Bruksela wyprowadza kolejny bezprawny atak".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europejski Trybunał Sprawiedliwości Unia Europejska Europa polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Sąd Najwyższy sądownictwo sąd