X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sąd Najwyższy

Sędziowie i prokurator wpadli "na gorącym uczynku". Decyzje ws. uchylenia immunitetu zapadły w ciągu 24 godzin

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego już trzy razy stosowała procedurę zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego lub prokuratora ujętego "na gorącym uczynku", kiedy przepisy wymagają decyzji w ciągu 24 godzin. W dwóch przypadkach immunitet uchylono sędziom, w jednym prokuratorowi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Sąd Najwyższy

Sprawa sędzi Morawiec. Rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN: prokuratura może przejść do postawienia zarzutów

- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzekła wczoraj, że prokuratura może przejść do kolejnego etapu postępowania, czyli wydania postanowienia o postawieniu zarzutów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski, rzecznik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, w komentarzu do sprawy sędzi Beaty Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy prokuratura Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

"Nie stawiając się przed sądem, bierze na siebie ryzyko". Prof. Zaleśny o sprawie sędzi Morawiec

- Jeśli osoba nie stawia się przed sądem w celu przeprowadzenia postępowania, którego efektem będzie podjęcie decyzji co do uchylenia immunitetu, to bierze na siebie ryzyko, że jej racje nie będą w całej rozciągłości przedstawione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do sprawy sędzi Beaty Morawiec przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy immunitet

"Zaangażowanie polityczne służy przykryciu osobistych spraw". Pereira o sprawie sędzi Morawiec

- Wobec jakiejś osoby pojawiają się standardowe działania służb takich jak CBA czy prokuratura, a ona zaczyna (...) polityczny rwetes, czyli angażuje się w jakiejś organizacje, działania polityczne i uwaga zaczyna być przekierowywana na to, że zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu TVP.info Samuel Pereira, komentując najnowsze informacje dotyczące sędzi Beaty Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira POLSKA sądownictwo sąd Sąd Najwyższy immunitet

Nowe informacje ws. sędziego Józefa Iwulskiego. Chodzi o pracę jego żony w SB

"Postkomunistyczny układ chroniący dawnych funkcjonariuszy bezpieki nadal świetnie się trzyma. Swoich adwokatów ma nawet na samym szczycie wymiaru sprawiedliwości. Są nierozerwalnie związani z aparatem PRL" - pisze poniedziałkowy tygodnik "Sieci", który ujawnia szczegóły pracy żony sędziego Iwulskiego w Służbie Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo służba bezpieczeństwa PRL Sąd Najwyższy

Piotr Müller: w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT, ani nie ma łamanych praw żadnych osób

- W Polsce ani nie ma stref wolnych od LGBT, ani nie ma łamanych praw żadnych osób. To jest pewnego rodzaju problem i wyzwanie dla polskiej dyplomacji, jak i elit politycznych z Polski, żeby tłumaczyć te nieprawdziwe informacje - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Piotr Müller Sąd Najwyższy Komisja Europejska Unia Europejska rząd Mateusza Morawieckiego POLSKA

"Lewica się tego obawia". Iwo Bender o nominacji Amy Coney Barrett na sędzię Sądu Najwyższego USA

- Trwa poważna burza mózgów wśród demokratów, jaką przyjąć taktykę. Czy bardzo mocno uderzyć w osobę i w charakter nominatki, czy próbować zbojkotować wszelkie działania formalne i stwierdzić w związku z tym, że "ta pani nie jest sędzią, bo myśmy zbojkotowali" - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender o nominacji Amy Coney Barrett na sędzię Sądu Najwyższego USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański USA ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone Sąd Najwyższy sądownictwo wybory w USA Donald Trump