X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Sąd Najwyższy

Dariusz Wieczorek: nie zakładam, żeby możliwe było podważanie wyborów

- Jeśli wybory będą uczciwe i uczciwie przeprowadzone - a widzę, że wszystkie komisje są obsadzone przez praktycznie wszystkie komitety wyborcze - to ja nie zakładam, że będzie można jakąś nieuczciwość założyć - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek z SLD.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach lewica wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza Robert Biedroń Sąd Najwyższy

"Nie mam nic do ukrycia". Prezydent Andrzej Duda ujawnił swoje oświadczenie majątkowe

Zostało ono zamieszczone na stronie internetowej Sądu Najwyższego. "Osobiście zwróciłem się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia" - napisał prezydent, dołączając odnośnik do oświadczenia majątkowego za 2019 rok.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent oświadczenie majątkowe Sąd Najwyższy POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020

Rzecznik SN: na Zgromadzeniu Ogólnym usiłowano podważyć ważność wyboru I Prezesa

- Wiadomo, że miano kwestionować prawidłowość wyłonienia kandydatów na stanowisko I Prezesa, zarzucano niedokończenie procedury, no i szereg okoliczności, które miałyby się przekładać na podważenie ważności wyłonienia kandydatów i to miałoby rzutować na ważność decyzji prezydenta o powołaniu pani I Prezes SN - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski, odnosząc się do odroczonego Zgromadzenia Ogólnego SN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA sąd

"Są sędziowie-celebryci, którzy lubią uprawiać działalność publiczną". Wójcik komentuje sprawę Tulei

Decyzja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o tym, by nie uchylać immunitetu sędziemu Igorowi Tulei, była jedną ze spraw, do których odniósł się na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Są sędziowie-celebryci, którzy lubią chodzić po mediach i uprawiać działalność publiczną - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Co dalej z sędziami wskazanymi przez obecną KRS? TK wyda dzisiaj kolejny wyrok w tej sprawie

We wtorek Trybunał Konstytucyjny ma wydać orzeczenie w związku z pytaniem Sądu Najwyższego dotyczącym wniosków o wyłączanie z rozpraw cywilnych sędziów z uwagi na wyłonienie ich przez Krajową Radę Sądownictwa w aktualnym składzie. Wcześniej TK orzekał w tej kwestii w odniesieniu do spraw karnych.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy sądownictwo POLSKA