X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sąd Najwyższy

Uchwała trzech izb SN przestała obowiązywać. "To stwierdza moc wyroku TK"

Uchwała trzech izb Sądu Najwyższego przestała obowiązywać i nie znajduje się już w systemie normatywnym Rzeczpospolitej - mówił rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski wyjaśniając postanowienie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Izba w pełnym składzie odpowiadała na pytania dotyczące skutków prawnych uchwały trzech połączonych izb z 23 stycznia 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa prawo

Sprawa odszkodowania za internowanie w stanie wojennym. Jest wyrok Sądu Najwyższego

Po skardze nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego, Sąd Najwyższy uchylił wyrok poznańskiego wymiaru sprawiedliwości, który przyznał 20 tys. zł zadośćuczynienia mężczyźnie internowanemu w stanie wojennym na siedem miesięcy za działalność antykomunistyczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internowani stan wojenny Sąd Najwyższy Prokuratura Generalna odszkodowanie sąd sądownictwo społeczeństwo

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka za odrzuceniem większości poprawek Senatu do ustawy o SN

Pozytywną opinię posłów uzyskała jedynie senacka propozycja dotycząca wydłużenia terminu na wniesienie skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego. Prawo to przysługuje Prokuratorowi Generalnemu i Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Projekt przewidywał, że termin ten zostanie wydłużony o 2 lata, Senat zaproponował, aby były to 3 lata.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka Sąd Najwyższy POLSKA ustawa

Jest odpowiedź wiceszefa MSZ na tezy "GW" o wymuszaniu wyroków przez PiS

"Gazeta Wyborcza" przytacza we wtorek historię wyroku wydanego w 2015 roku przez sąd w Sieradzu i przekonuje, że politycy PiS "wymogli" wtedy na prokuratorze generalnym wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. W 2015 roku I Prezes SN była Małgorzata Gersdorf, a prokuratorem generalnym - Andrzej Seremet. Do sprawy odniósł się między innymi obecny wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza prokuratura Sąd Najwyższy Daniel Obajtek

"Były postępowania dyscyplinarne". SN odpowiada na wniosek PK o uchylenie immunitetu trzem sędziom

"Sędziowie nie sprawdzają osobiście wykonania zapadłych decyzji procesowych; po ujawnieniu nieprawidłowości były postępowania dyscyplinarne przeciwko pracownikom sądu" - wskazano w oświadczeniu Sądu Najwyższego wydanym po wniosku prokuratury o uchylenie immunitetów trzem sędziom tego sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy prokuratura Prokuratura Krajowa