more_horiz
PR24 Portal
Section05
ŚWIAT

Israel Katz obraża Polaków w pierwszy dzień swojej pracy

Israel Katz zastąpił niedawno Benjamina Netanjahu, premiera Izraela, na stanowisku ministra spraw zagranicznych. Pełniący obowiązki szefa izraelskiej dyplomacji - w pierwszy dzień sprawowania nowej funkcji - powiedział w wywiadzie radiowym, że "wielu Polaków współpracowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów w czasie Holokaustu". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Benjamin Netanjahu antysemityzm Holokaust

Sankcje dla Rosji. Jest wstępna zgoda ministrów UE

Jest wstępna zgoda w Unii Europejskiej na nałożenie sankcji na Rosję za atak na ukraińskie okręty w pobliżu Morza Azowskiego. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że osiem osób ma być wpisanych na czarną listę. Zielone światło dla dokończenia procedur dali ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Morze Azowskie Rosja sankcje Unii Europejskiej Ukraina

Bruksela: będą sankcje na Rosję za atak na Morzu Azowskim?

Unia Europejska ma w poniedziałek dać zielone światło dla sankcji na Rosję za atak na ukraińskie okręty w pobliżu Morza Azowskiego. Uzgodnić to mają ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów na spotkaniu w Brukseli. Decyzja ma związek z listopadowymi wydarzeniami, kiedy rosyjskie jednostki ostrzelały trzy małe ukraińskie okręty, przejęły i zatrzymały 24 marynarzy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Unia Europejska Morze Azowskie Ukraina

"Antypolska, nierzetelna postać". Polonia protestuje

"Jako potomkowie Polaków, którzy masowo walczyli i umierali w walce przeciw Niemcom hitlerowskim na wszystkich frontach, ginęli w obozach koncentracyjnych, tracili zdrowie jako robotnicy przymusowi w Trzeciej Rzeszy, nie możemy zaakceptować faktu, że prestiżowa EHESS użycza swojego autorytetu naukowego antypolskim, nierzetelnym postaciom ze świata nauki – przedstawiciele Polonii protestują przeciwko konferencji w Paryżu z udziałem Jana Tomasza Grossa" - czytamy w apelu organizacji polonijnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jan Tomasz Gross Europa Holokaust Polonia