X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rząd RP

Posiedzenie rządu. Prace nad przywróceniem połączeń PKS

Podczas posiedzenia rządu 7 maja ministrowie zajmą się między innymi projektem ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, który ma być utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt wzmacnia rolę organizatorów publicznego transportu zbiorowego, dając im realne możliwości planowania i organizacji autobusowego publicznego transportu zbiorowego na ich obszarze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rząd RP Nowa Piątka PiS transport

Sejm nie zgodził się na odwołanie ministra Marka Gróbarczyka

Sejm w piątek nie poparł wniosku PO-KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka. Premier Mateusz Morawiecki nazwał autorów wniosku "piratami przebranymi za flotę królewską". Wniosek o wyrażenie wotum nieufności poparło 155 posłów, 244 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Mateusz Morawiecki Rząd RP Marek Gróbarczyk Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

Joanna Kopcińska o zawieszeniu strajku ZNP: dobra decyzja

– Decyzja o zawieszeniu strajku nauczycieli jest bardzo dobra. Najważniejsze dla nas wszystkich powinno być dobro maturzystów, by w spokoju i bez zbędnych emocji mogli poświęcić najbliższe dni na przygotowania do egzaminu dojrzałości – powiedziała w Trójce minister Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Joanna Kopcińska PiS Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP strajk nauczycieli nauczyciel szkoła edukacja strajki

J. Kopcińska: nasz rząd naprawił błędy PO i PSL ws. oświaty

- Gdyby PO i PSL w czasie swoich rządów sukcesywnie podwyższały wynagrodzenia nauczycieli - tak jak od trzech lat robi to PiS - to sytuacja nauczycieli byłaby znacznie lepsza - oceniła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Nasz rząd naprawił błędy PO i PSL, m.in. wygaszając gimnazja - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe strajk nauczycieli Rząd RP Joanna Kopcińska

Czy w najbliższym czasie dojdzie do rekonstrukcji rządu?

– Jedną z kandydatek może być minister Elżbieta Rafalska. Jest bowiem barierą w "rozebraniu" OFE – ocenił Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". – Jeżeli premier nie będzie mógł porozumieć się z minister Teresą Czerwińską w sprawie realizacji "piątki Kaczyńskiego", to szefowa resortu finansów również może być w gronie kandydatów – powiedział Jarosław Wydra z Radia Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rząd RP polityka rekonstrukcja rządu Sejm

Strajk nauczycieli coraz bardziej realny. Komentarze

- Wizja strajku jest coraz bardziej realna. Te negocjacje trudno nazwać negocjacjami. Najpierw jedna strona mówi coś z wyłączeniem drugiej, a druga strona jest reprezentowana przez dziennikarzy. Potem z kolei druga strona wypowiada się gniewnie pod nieobecność pierwszej – skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Konarzewski (Wszechnica Świętokrzyska). Do planowanego strajku nauczycieli odniósł się także dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Jakub Jałowiczor.
Zobacz więcej na temat:  Związek Nauczycielstwa Polskiego Rząd RP Beata Szydło

Publicysta: sympatia do ZNP zmalała, jest po stronie rządu

- Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dojdzie do porozumienia pomiędzy stroną rządową a związkowcami. Niekoniecznie dzisiaj, ale może zostanie ono wypracowane po dwóch czy trzech dniach strajku – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha (tygodnik "Do Rzeczy"). O proteście nauczycieli dyskutowali także: Agaton Koziński ("Polska The Times") i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  Związek Nauczycielstwa Polskiego POLSKA Rząd RP Beata Szydło