X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Legutko

POLSKIE RADIO 24 Francja i Niemcy kupują szczepionki poza UE. Legutko: jedność europejska jest wtedy, gdy to wygodne

- Niemcom wolno, Francji wolno. Mówiąc brutalnie, Komisja Europejska im nie "podskoczy", bo ma tyle władzy, ile dostaje od dużych graczy - tak prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS, skomentował w Polskim Radiu 24 informacje o tym, że Niemcy i Francja kupują szczepionki na koronawirusa poza unijną umową.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Legutko COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka ŚWIAT Europa Unia Europejska

Legutko: KE nie jest strażnikiem Traktatów, lecz jawnie stronniczym narzędziem władzy i ideologii

- W obecnym układzie politycznym w Europie nastąpiło głębokie upartyjnienie instytucji europejskich; Komisja Europejska nie jest strażnikiem Traktatów, lecz jawnie stronniczym narzędziem władzy i ideologii - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko podczas wideokonferencji "Przyszłość Europy. Nowa nadzieja".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Ryszard Legutko Europa rząd Mateusza Morawieckiego

Konkluzje po szczycie UE. Prof. Legutko: to wielki sukces, osiągnęliśmy tyle, ile mogliśmy osiągnąć

- Pamiętajmy, że nie gramy z dżentelmenami według zasad fair, ale gramy z ludźmi, dla których faulowanie stało się drugą naturą - ocenił ustalenia po szczycie UE w TVP Info prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne budżet unijny fundusze ue Polska w Unii Europejskiej Ryszard Legutko polityka

Ryszard Legutko o sytuacji po wyborach w USA: monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia

- Zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA oznacza, że monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia. Nurtom konserwatywnym w tej rzeczywistości będzie trudniej - mówi europoseł, szef EKR profesor Ryszard Legutko. Jak dodał, wybory pokazały też, że społeczeństwo amerykańskie jest bardzo podzielone.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka wybory prezydenckie w USA Donald Trump sondaże wybory w USA Ameryka Północna Joe Biden Ryszard Legutko

Rezolucja PE ws. aborcji w Polsce. Prof. Legutko: celem jest obalenie rządu i destabilizacja Polski

- Od samego początku, od zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku celem jest obalenie rządu polskiego i destabilizacja sytuacji politycznej w kraju. To jest cel, który od samego początku jest realizowany - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą aborcji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska ŚWIAT Europa Ryszard Legutko Dorota Kania aborcja PiS Rząd RP

POLSKIE RADIO 24 Prof. Legutko: protestujący uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich kobiet

- To uzurpacja, że jakieś ideologiczne grupy nagle mają śmiałość wypowiadać się w imieniu kobiet. Nikt im takiego prawa nie dawał. Ogromnej większości kobiet w Polsce nie podobają się te zachowania i ten program - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA Ryszard Legutko strajk kobiet protest protesty w Warszawie

"Chodzi o to, by nękać Polskę". Prof. Legutko o łączeniu praworządności z budżetem UE

- To jeden z rozdziałów przykrej opowieści, która toczy się od paru lat. To próba wywrócenia polskiego rządu - mówił w Polskim Radiu 24 o mechanizmie łączenia praworządności z budżetem unijnym prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska fundusze unijne fundusze ue budżet ue budżet UE 2021-2027 Komisja Europejska Ryszard Legutko Antoni Opaliński Polskie Radio 24

Projekt rezolucji frakcji EKR ws. aborcji. Ryszard Legutko: to poparcie dla polskich władz

Poparcie dla polskich władz i Trybunału Konstytucyjnego zawiera projekt rezolucji grupy europejskich konserwatystów w Parlamencie Europejskim, do której należą deputowani Prawa i Sprawiedliwości. To jest odpowiedź na projekt rezolucji dotyczący aborcji przygotowany przez socjalistów, liberałów, zielonych i komunistów, w którym jest mowa o potępieniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski aborcja Ryszard Legutko

Projekt rezolucji frakcji EKR ws. aborcji. Prof. Legutko: to poparcie dla polskich władz i TK

Poparcie dla polskich władz i Trybunału Konstytucyjnego zawiera projekt rezolucji grupy europejskich konserwatystów w Parlamencie Europejskim, do której należą deputowani Prawa i Sprawiedliwości. To jest odpowiedź na inicjatywę dotyczącą aborcji przygotowaną przez socjalistów, liberałów, zielonych i komunistów, w którym jest mowa o potępieniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski budżet ue budżet unijny Ryszard Legutko Prawo i Sprawiedliwość Trybunał Konstytucyjny Beata Płomecka aborcja

Prof. Legutko: UE nie chodzi o praworządność, ale o podporządkowanie niepokornych rządów

- Mamy skrajną sytuację w Europie; ludzie umierają, jest zapaść gospodarcza, a dla UE najważniejszą rzeczą jest to, aby "dokopać" rządowi polskiemu i węgierskiemu. To jest jakiś fanatyzm, który każe zaryzykować, aby tylko ugodzić we wrogów - mówił o powiązaniu budżetu unijnego z praworządnością w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Europa prawo polityka Ryszard Legutko Michał Rachoń Polskie Radio 24

"Weto jest odpowiednią bronią w sytuacji przemocy stosowanej wobec Polski". Prof. Legutko o budżecie UE

Weto, które jest przewidziane w traktatach, zostało wprowadzone jako broń, którą mogą się posługiwać państwa słabsze wobec arbitralnej większości. Weto jest bronią w tym przypadku odpowiednią – w sytuacji przemocy, jaką stosuje się wobec Polski – powiedział na antenie w TVP Info europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko budżet ue Bruksela PiS Unia Europejska

"Hodujecie sobie armię barbarzyńców". Prof. Legutko napisał list do rektorów polskich uczelni

"Jestem zbulwersowany ostatnimi oświadczeniami wydanymi przez KRASP, a także wypowiedziami i decyzjami niektórych rektorów polskich uczelni" - napisał europoseł i wykładowca UJ prof. Ryszard Legutko w liście otwartym wystosowanym do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet edukacja Ryszard Legutko szkolnictwo wyższe społeczeństwo protest

Ryszard Legutko: jeśli Katarina Barley nie przeprosi, złożę wniosek o jej odwołanie

Wiceszefowa PE Katarina Barley napisała do szefa PE Davida Sassolego list dot. wypowiedzi dla niemieckiego radia, w którym informuje, że jej wypowiedź została źle zrozumiana. - Jeśli nie przeprosi za swoje słowa, złożę wniosek o jej odwołanie z funkcji - powiedział szef frakcji EKR Ryszard Legutko (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Ryszard Legutko Europa Parlament Europejski Unia Europejska

Prof. Legutko: w UE w sposób systemowy łamane są reguły, nie ma tam szacunku dla zasad i traktatów

- Elity europejskie mają dość jednolity lewicowy światopogląd, są bardzo politycznie i partyjnie zaangażowane. Mówiąc brutalnie, nienawidzą takich rządów jak polski czy węgierski i robią wszystko, by utrudnić im życie - powiedział Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polska w Unii Europejskiej polityka Dorota Kania Ryszard Legutko Unia Europejska Jarosław Kaczyński fundusze unijne