X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Kaczorowski

Prezydent Andrzej Duda w Kijowie: Krym to Ukraina, nie zgadzamy się na odmienną narrację

W przemówieniu wygłoszonym podczas inauguracyjnego posiedzenia Platformy Krymskiej w Kijowie prezydent Andrzej Duda mówił o solidarności Polaków z narodem ukraińskim.  Prezydent podkreślił, że Ukraina potrzebuje dziś "solidarności międzynarodowej". Zaznaczył, że Polacy wiedzą, czym jest opuszczenie przez sojuszników w chwili zagrożenia.  
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Andrzej Duda Afganistan Joe Biden Ryszard Kaczorowski Polonia edukacja

Nie żyje Karolina Kaczorowska. Prezydent i premier żegnają Pierwszą Damę na Uchodźstwie

"Była niezwykle miłą i życzliwą ludziom Pierwszą Damą polskiego Londynu" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze o zmarłej Karolinie Kaczorowskiej, wdowie po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim. "Dziękuję za wszystko, co robiła Pani dla Polski i Polaków" - napisał premier Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania Londyn odeszli 2021 Ryszard Kaczorowski prezydent Andrzej Duda polityka społeczeństwo

"Zaczynają płynąć łzy". Wspomnienia lwowskich harcerzy z 10 kwietnia 2010 roku

10 kwietnia 2010 roku w uroczystościach w Katyniu wzięli udział lwowscy harcerze harcerstwa polskiego na Ukrainie. O tym w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku i jak zareagowali na tragiczną wiadomość opowiedzieli naszemu lwowskiemu korespondentowi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wspomnienie katastrofa samolotu katastrofa lotnicza katastrofa smoleńska Ryszard Kaczorowski Katyń Smoleńsk

"Był szczerym patriotą". Dr Jan Tarczyński o prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim

- Prezydent Kaczorowski całe życie bardzo walczył o prawdę Katynia, jego śmierć też pokazała, że o tę prawdę teraz my powinniśmy dbać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jan Tarczyński, historyk, wiceprezes Zarządu Polskiej Fundacji Kulturalnej w Londynie, przyjaciel i wieloletni współpracownik Ryszarda Kaczorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA polityka Polskie Radio 24 Ryszard Kaczorowski Ryszard Gromadzki Katyń

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jan Józef Kasprzyk złożył kwiaty przy grobie Ryszarda Kaczorowskiego

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oddał hołd pamięci ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego i śp. ks. Zdzisława Króla oraz śp. ks. Andrzeja Kwaśnika, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. W przededniu 11. rocznicy tej tragedii minister Kasprzyk złożył kwiaty w miejscu ich spoczynku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska rocznica społeczeństwo Ryszard Kaczorowski

"Stało za nim harcerstwo - realna siła w wolnym świecie". Dr Jan Tarczyński wspominał Ryszarda Kaczorowskiego

- Rośnij chłopcze zdrowo. Będziesz Polsce potrzebny - powiedział do młodego harcerza, a późniejszego prezydenta Polski na uchodźstwie marszałek Józef Piłsudski. Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta II RP, wspominał dr Jan Tarczyński w audycji "Nieznani Znani 24", w ramach cyklu wspomnieniowego o ofiarach katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ryszard Kaczorowski katastrofa smoleńska

Prezydent o Ryszardzie Kaczorowskim: wzorzec męża stanu

W nadchodzącym tygodniu minie setna rocznica urodzin ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie. Z tej okazji na Zamku Królewskim odbył się koncert galowy, któremu towarzyszyło wspominanie Ryszarda Kaczorowskiego. Swoje listy do uczestników uroczystości skierowali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Ryszard Kaczorowski Rząd RP na Uchodźstwie