X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Gromadzki

Spotkanie Biden-Putin. Prof. Szeremietiew: niepokoi zmiana w optyce Waszyngtonu

- O ile do niedawna, pod rządami Donalda Trumpa, zasadniczym punktem oparcia dla polityki USA w Europie był region środkowo-wschodni, z Polską jako głównym ośrodkiem, to teraz w optyce Bidena czy jego otoczenia, taką rolę zaczynają odgrywać Niemcy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Romuald Szeremietiew Ryszard Gromadzki Nord Stream 2 Baltic Pipe

"Widać, że PO niedobrze sobie radzi bez lidera". Dr Hanna Karp o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

- Pytając, czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki, warto spojrzeć na jego odejście w 2014 r. Tam było wiele kontekstów: sprawa Amber Gold, sprawa Smoleńska, prywatyzacja, bezpieczeństwo energetyczne, przekręty VAT czy afera Sławomira Nowaka. Część z tych problemów do dzisiaj nie minęła - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Hanna Karp, medioznawca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska Ryszard Gromadzki

"Próba odsunięcia agentury komunistycznej". Jan Parys o rządzie Jana Olszewskiego

- Lech Wałęsa od początku bardzo niechętnie patrzył na niezależność Jana Olszewskiego i kierunek, w jakim chciał prowadzić politykę (…) Cofniecie poparcia prezydenta dla rządu Olszewskiego stało się sygnałem dla różnych ugrupowań politycznych niezadowolonych z lustracji, które chciały zatrzymać agenturę wśród swoich działaczy i parlamentarzystów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 okrągły stół Jan Olszewski historia Polski komunizm Solidarność Kościół społeczeństwo Jan Parys Ryszard Gromadzki

Wstrzymanie budowy Baltic Pipe. Tomasz Wróblewski: poczekajmy na ostateczny werdykt

- Byłbym ostrożny z daleko idącymi  wnioskami ws. Baltic Pipe, Dania jest krajem, który przywiązuje ogromne znaczenie do spraw ekologicznych. Decyzja Joe Bidena a z drugiej strony decyzją rządu w Kopenhadze, wydaje się być pewnym zaskakującym, ale jednak zbiegiem okoliczności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterpise Institute).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Joe Biden USA Baltic Pipe Nord Stream 2 bezpieczeństwo energetyczne Europa Tomasz Wróblewski Ryszard Gromadzki

"Ogromna praca do wykonania". Ireneusz Zyska o modernizacji systemów ogrzewania w domach

- Od roku 2018 r. zredukowaliśmy o ok. połowę liczbę stref przekroczeń emisji substancji szkodliwych w Polsce w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Nie jest tak źle, jak było kilka lat temu - mówił w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Czechy energia elektryczna energetyka Ryszard Gromadzki

"Zachód poczuł się zagrożony". Dr Kościński o sankcjach UE wobec Białorusi

- To, co się stało, to oczywiście jest dramatyczna historia, ale - mówiąc brutalnie - ma pewne pozytywne strony, ponieważ tak naprawdę po raz pierwszy dotknęła bezpośrednio kraje zachodu, które poczuły się zagrożone same, a nie tylko społeczeństwo czy obywatele Białorusi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kościński, ekspert ds. międzynarodowych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki ŚWIAT Europa Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin

Dr Bonikowska: bez działań wobec Rosji nie uda się wyrwać Białorusi z rąk dyktatury

- Sankcje wobec reżimu Łukaszenki nie wystarczą, w ogóle nie wystarczą, żeby wyrwać Białoruś z rąk dyktatury, bo za Łukaszenką stoi Rosja. Więc bez jakiegoś działania wobec Rosji nie uda się nic na Białorusi - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ryszard Gromadzki Europa Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka

Zielone światło dla budowy Nord Stream 2. Jakóbik: bez certyfikatu nie będzie mógł pracować

- Jeśli Nord Stream 2 zostanie zbudowany, niekoniecznie prześle choćby metr sześcienny gazu, musi spełnić wymogi prawa europejskiego, musi też liczyć na to, że sankcje na certyfikację i ubezpieczenie działającego gazociągu zostaną zniesione - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. - Bez certyfikatu i ubezpieczenia Nord Stream 2 nie będzie mógł pracować - dodał.
Zobacz więcej na temat:  energetyka gospodarka polska Ryszard Gromadzki Wojciech Jakóbik Nord Stream 2 Europa USA Niemcy Rosja

Dr Sokołowski: PO musi się skonfrontować ze skutkami pułapki, w jaką weszła w 2016 r.

- Platforma Obywatelska, przyjmując w 2016 roku strategię, "by było, jak było", zamknęła się w pułapce swojego elektoratu, nie była w stanie zdobyć żadnego nowego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Sokołowski, prawnik i politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W rozmowie wskazał też dwa główne powody, dla których elektorat PO zmniejszył się w ciągu ostatnich pięciu lat. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska polityka opozycja zjednoczona prawica Ryszard Gromadzki