X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Gromadzki

"Zaufanie ze strony świata medycznego jest niezbędne". Ekspert o skutecznej walce z pandemią

- Jeżeli chcemy skutecznie wprowadzić rozwiązania kryzysowe, a takie są teraz niestety potrzebne, to niezbędne jest zbudowanie zaufania ze strony świata medycznego - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroby zakaźne wirus pandemia epidemia choroby płuc Ryszard Gromadzki

"Romantyczny paradygmat aktora". Dr Łukasz Jasina o Wojciechu Pszoniaku

- Wojciech Pszoniak był z czasów, gdy aktorzy odgrywali ważniejszą rolę, to romantyczny paradygmat aktorów, pisarzy, przywódców narodu, który funkcjonował w Polsce. To pokolenie odegrało swoją rolę w latach 70. i 80., podczas stanu wojennego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina, krytyk filmowy. O dorobku Wojciecha Pszoniaka mówił także dr Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 film polski Wojciech Pszoniak odeszli 2020 aktor Łukasz Jasina Ryszard Gromadzki POLSKA Antoni Trzmiel

Europeista: praworządność zaczęła być definiowana w sposób niezwykle szeroki

- Jeżeli państwo sprzeciwia się pewnym pomysłom lansowanym przez Brukselę, a tak naprawdę przez największe państwa członkowskie, to natychmiast może mieć do czynienia z zarzutem łamania praworządności, a tym samym mogą być uruchamiane sankcje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista z UW. - Broniąc naszej wolności, de facto bronimy praworządności - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Gromadzki ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze europejskie

"Zmieniło się rozumienie suwerenności". Politolog o relacjach wewnątrz UE

- Państwa Europy umówiły się, zgodziły się na to, że stworzono pewne instytucje władztwa dla całej Unii Europejskiej i zgodziły się podporządkowywać temu. Tradycyjnie rozumiana suwerenność, powiedzmy, jeszcze XX-wiecznie, zmieniła się - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Gromadzki polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej ŚWIAT

Wybory w USA. Ekspert: Donald Trump lubi wiece, miejsca wybiera nieprzypadkowo

- Wszędzie tam, gdzie losy kampanii się ważą, gdzie nie wiadomo, jak sytuacja się rozstrzygnie, tam Donald Trump stara się pobudzić entuzjazm. Musi to robić, bo sytuacja po pierwszej debacie i jego chorobie wygląda niekorzystnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA Donald Trump Ryszard Gromadzki Ameryka Północna

Dr Bartłomiej Machnik: wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu zmienia hierarchię

- Czy Jarosław Kaczyński ma siły na to, aby stanąć na czele rządu? Nie jest to łatwe stanowisko zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Zwłaszcza w czasach globalnego kryzysu i pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog i dyrektor Instytutu Badań i Analiz Regionalnych Collegium Humanum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki zjednoczona prawica Piotr Gliński koronawirus kwarantanna Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki

Działacz Solidarności w okresie PRL: prezydent Gdańska staje na pozycji wewnętrznego wroga Polski

- Ja uważam, że to, co robi pani Dulkiewicz, to jest nic innego, jak postawienie się na pozycji wewnętrznego wroga Polski i tak należy to ocenić. Wrogów należy rozliczać, a nie tolerować - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, działacz Solidarności w okresie PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Andrzej Rozpłochowski POLSKA polityka Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk HISTORIA II wojna światowa historia PRL PRL

Prof. Michał Kleiber: nie lekceważmy obostrzeń związanych z pandemią

- Jestem absolutnym krytykiem osób, które lekceważą pandemię i obostrzenia z nią związane. Noszenie maseczek nie zawsze jest zasadne, ale mobilizuje nas do czujności. Musimy mieć świadomość, że wirus cały czas jest gdzieś w pobliżu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie Michał Kleiber Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki

"Nikt nie jest wolny od rewizji swego dotychczasowego postępowania". Publicysta o pandemii

- Dotychczasowy układ świata został postawiony pod wielkim znakiem zapytania i nikt nie jest wolny od rewizji swego dotychczasowego postępowania. Koronawirus nie był pod kontrolą nawet dla prezydenta USA Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Bielecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia choroba zdrowie wirus społeczeństwo Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24